Anasayfa Sektörel Dev Borsa, Layer-2 Ağı için Polygon Labs ile Güçlerini Birleştirdi!

Dev Borsa, Layer-2 Ağı için Polygon Labs ile Güçlerini Birleştirdi!

Sektörel

Kripto para borsası OKX ve Polygon Labs, Layer-2 ağı için testnet'i başlattı.

Dev Borsa, Layer-2 Ağı için Polygon Labs ile Güçlerini Birleştirdi!

OKX kripto para borsası, Polygon Labs ile güçlerini birleştirerek "X1" olarak bilinen yenilikçi sıfır bilgi Layer-2 ağının testnet'ini başlattı. Bu gelişme, Ethereum ölçeklendirme çözümlerinde çok önemli bir noktaya işaret ederek, kullanıcılar için gelişmiş güvenlik, ölçeklenebilirlik ve düşük işlem maliyetleri vadediyor.

Ethereum üzerine inşa edilen ve sıfır bilgi kanıtlarından yararlanan X1 ağının, gas ücretleri için birincil para birimi olarak OKX'in yerel tokeni olan OKB'yi kullanarak çalışması bekleniyor. Bu stratejik iş birliği, Polygon Labs'in sıfır bilgi kanıtlarıyla desteklenen Layer-2 blockchain'leri geliştirmek için daha önce tanıttığı bir teknoloji olan Polygon'un "Zincir Geliştirme Kiti"ni (CDK) içeriyor.

OKX tarafından yapılan açıklamaya göre; X1, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) tabanlı merkeziyetsiz uygulamaların (Dapps) dağıtımını kolaylaştırmayı ve Ethereum ekosistemindeki çeşitli akıllı sözleşmeler, cüzdanlar ve araçlarla sorunsuz uyumluluk sağlamayı amaçlayan son derece güvenli ve ölçeklenebilir bir ağ olarak tasarlanmıştır.

Dev Borsa, Layer-2 Ağı için Polygon Labs ile Güçlerini Birleştirdi!

OKX Yetkilisi, Ağın Geliştirici Dostu Doğasını Vurguladı

OKX'in baş inovasyon sorumlusu Jason Lau, X1'in vizyonlarındaki önemini vurgulayarak, söz konusu ağın kullanıcıları eğitme ve Web3 ortamına entegre etmedeki rolünü vurguladı. Lau'nun sözleri, diğer ağlarla birlikte çalışabilirliği korurken kullanıcı dostu Web3 uygulamalarının oluşturulmasını sağlayan ağın geliştirici dostu doğasını vurguladı.

Polygon Labs'ın daha önce Layer-2 blockchain geliştirme için CDK'yı tanıtması; Immutable zkEVM, IDEX, Palm Network ve Astar zkEVM dâhil olmak üzere çok sayıda Layer-2 projesinin temelini attı. Bu gelişmeler, Ethereum alanında sıfır bilgi kanıtlarına yönelik artan ilgiyi ve kullanımı göstermektedir.

OKX ve Polygon Labs arasındaki iş birliği, blockchain tabanlı uygulamalar için verimli ve güvenli çözümler arayan geliştiricilere ve kullanıcılara hitap ederek Ethereum'un ölçeklenebilirliğinde ve erişilebilirliğinde devrim yaratmaya yönelik ortak bir çabayı yansıtmaktadır. X1 testnet lansmanı, Ethereum'un evriminde ileriye doğru atılmış bir adım anlamına geliyor ve blockchain ağlarının sorunsuz bir şekilde etkileşime girebileceği ve yenilik yapabileceği geleceğe bir bakış sunuyor.

X1'in yerel bir ağ olarak evrimi, Ethereum ile uyumluluğu ile birleştiğinde daha birbirine bağlı ve çok yönlü bir blockchain ekosistemine doğru önemli bir adımı işaret ediyor ve yeni nesil merkeziyetsiz uygulamalar ve hizmetler için verimli bir zemini teşvik ediyor.

Dev Borsa, Layer-2 Ağı için Polygon Labs ile Güçlerini Birleştirdi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar