Anasayfa Sektörel Dev Borsa SEC'e 24 Milyon Dolarlık Ceza Ödemeyi Kabul Etti!

Dev Borsa SEC'e 24 Milyon Dolarlık Ceza Ödemeyi Kabul Etti!

Sektörel

Dijital varlık borsası Bittrex, eski CEO'su William Shihara ile birlikte kayıt sorunları nedeniyle ABD SEC ile 24 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı. İşte detaylar...

Dev Borsa SEC'e 24 Milyon Dolarlık Ceza Ödemeyi Kabul Etti!
Hızlı İçerik

Dijital varlık borsası Bittrex, eski CEO'su William Shihara ile birlikte kayıt sorunları nedeniyle ABD SEC ile 24 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı. 

SEC, şikayetini 17 Nisan 2023'te ABD Batı Washington Bölgesi Bölge Mahkemesine sundu. Dava, Bittrex'in 2014'ten 2019'a kadar Amerikalı yatırımcılara menkul kıymet olarak kabul edilen kripto varlıkları içeren hizmetlerinin kayıtsız olduğunu iddia etti.

Ayrıca, CEO'nun varlık ihraççılarını halka açık kanallarından "sorunlu ifadeleri" kaldırmaya çağırdığı ve SEC'in bu kripto para birimlerini menkul kıymetler olarak sınıflandırma konusundaki incelemesinden kurtulmayı amaçladığı bildirildi.

11 Ağustos'ta SEC, Bittrex'in 24 milyon dolar ödeyerek şikayeti çözmeyi kabul ettiğini açıkladı.

Bittrex Inc.'in bir iştiraki olan Bittrex Global GmbH, anlaşmanın bir parçası olarak ulusal bir menkul kıymetler borsa olarak kayıt yaptırmadığını kabul etti. Ancak sanıklar iddiaları ne kabul ettiler ne de yalanladılar.

SEC'in uygulama bölümü başkanı Gurbir S. Grewal anlaşma hakkında yorum yaptı. Bittrex'in, federal menkul kıymet düzenlemelerini atlamak için token ihraççılarının kamuya açık açıklamalarını değiştirme girişimlerini kaydetti. Etiketleri veya açıklamaları değiştirmenin tarafları yasal sorumluluktan muaf tutmadığını vurguladı.

Bittrex'in İflası

Dev Borsa SEC'e 24 Milyon Dolarlık Ceza Ödemeyi Kabul Etti!

Mart ayında Bittrex, ABD operasyonlarını sona erdirme niyetini açıklayarak para çekme taleplerinde artışa yol açtı. Bu, kripto para borsa 8 Mayıs'ta iflas başvurusunda bulunmasıyla sonuçlandı ve 10 Mayıs itibarıyla 300 milyon dolarlık müşteri nakit parası ve Bitcoin varlıkları ortaya çıktı.

ABD hükümeti, yaptırımlarla ilgili ödenmemiş cezalar nedeniyle Bittrex'in müşterilerin varlıklarına erişmesine izin verme çabalarına karşı çıktıktan sonra, bir Delaware iflas mahkemesinin 13 Haziran'daki kararı, borsanın tartışmasız iddialar için para çekme işlemlerini kolaylaştırmasına izin verdi.

Ancak karar, potansiyel olarak gelecekteki yasal komplikasyonların önünü açacak şekilde varlıkların mülkiyetini kesinleştirmedi diyebiliriz.

Dev Borsa SEC'e 24 Milyon Dolarlık Ceza Ödemeyi Kabul Etti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Bitcoin ETF Nedir?
Rehber Burak Atik