Anasayfa Sektörel Dev Borsa, Singapur'dan MPI Lisansı Aldı: Bunun Anlamı Ne?

Dev Borsa, Singapur'dan MPI Lisansı Aldı: Bunun Anlamı Ne?

Sektörel

Kripto para borsası Coinbase, Singapur'dan Büyük Ödeme Kurumu (MPI) lisansı aldı.

Dev Borsa, Singapur'dan MPI Lisansı Aldı: Bunun Anlamı Ne?

Büyük bir gelişme olarak kripto para borsası Coinbase, Singapur Para Otoritesi'nden (MAS) Büyük Ödeme Kurumu (MPI) lisansını aldı. Bu, Singapur'da kripto ile ilgili düzenleyici gelişmelerin tüm hızıyla devam ettiği bir zamanda geldi. Bu lisansın alınması sonucunda Coinbase, Dijital Ödeme Token hizmetlerini Singapur'daki perakende ve kurumsal oyunculara sunabilecek. 

Singapur, kripto para birimi ve Web3 ekonomisi için önemli bir merkez olarak ortaya çıkmıştır. Ankete katılan Singapur sakinlerinin yüzde 32'si kripto para birimlerine sahip olmuştur veya şu anda sahiptir. Yüzde 25'i ise kriptoyu finansın geleceği olarak görmektedir.

Bu güçlü benimsemeye ek olarak Singapur, 700'den fazla Web3 şirketine ev sahipliği yaparak bu sektörlerin büyümesi için çok önemli bir pazar olma konumunu daha da sağlamlaştırıyor. Güçlü talebe ve benzersiz pazar dinamiklerine atıfta bulunan Coinbase, özellikle Singapur için özel ürünler geliştirdiğini dile getiriyor. Coinbase,  resmî blog yazısında şunları kaydetti:

Sadece ürün sunmanın ötesinde taahhüdümüz, Singapur'daki daha geniş Web3 ekosistemine uzanıyor. Bu; Singapur teknoloji merkezimizde eğitim ve işe alma girişimlerini, ACCESS, Singapur Fintech Derneği ve Singapur Blockchain Derneği gibi endüstri dernekleriyle güçlü ilişkileri teşvik etmeyi ve Coinbase Ventures aracılığıyla bölgeye özgü yatırımlar yapmayı içeriyor. Bu yatırımların 15'inden fazlasının Singapur merkezli olması dikkat çekicidir.

Dev Borsa, Singapur'dan MPI Lisansı Aldı: Bunun Anlamı Ne?

Coinbase, Singapur'a Büyük Bir Giriş Yaptı

Coinbase, aynı zamanda ABD SEC'in düzenleyici baskısı ile karşı karşıya olduğu için denizaşırı pazarlara, özellikle de Singapur'a doğru bir hamle yapıyor.

Sonuç olarak Coinbase, yerel geliştirici topluluğu ve Nansen.ai, Blockdaemon ve Infura gibi önemli ortaklarla da ortaklık kurdu. Coinbase; Singapur Ulusal Üniversitesi, Singapur Yönetim Üniversitesi ve Nanyang Teknoloji Üniversitesi gibi bazı prestijli üniversitelerde bazı atölye çalışmaları yürüteceğini kaydetti. 

Yeni lisansın alınması; sadece Coinbase'in faaliyetlerini onaylamakla kalmıyor, aynı zamanda Singapur'da genişleyen kripto ve Web3 topluluğuna olan bağlılığı ve yükümlülüğü de ifade ediyor.

Coinbase'in artık stratejik ülkelerdeki düzenleyicilerle iş birliği yapmaya odaklanacak olması, küresel genişlemesinin odak noktası olmuştur. Borsa; geçtiğimiz yıl İspanya, İtalya, İrlanda ve Hollanda'da VASP kayıtlarını başarıyla güvence altına almıştır. 

Kaynak: CoinGape

Dev Borsa, Singapur'dan MPI Lisansı Aldı: Bunun Anlamı Ne? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto ve Oyun Sektörünün Yeni Harikası Olan ''SIDUS'' Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Dünyasının Maymun Hükümdarı: ApeCoin (APE) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar