Anasayfa Sektörel Dev Borsada Panik! Varlıkların Dondurulduğu İddia Edildi

Dev Borsada Panik! Varlıkların Dondurulduğu İddia Edildi

Sektörel

Kripto para borsası MEXC'nin kullanıcı varlıklarını dondurduğunun iddia edilmesi üzerine büyük bir panik dalgası ortaya çıktı.

Dev Borsada Panik! Varlıkların Dondurulduğu İddia Edildi

Singapur merkezli kripto para borsası MEXC, kripto topluluğunda FUD'un son hedefi haline geldi. Kripto piyasası katılımcıları, ticaret platformunun "kullanıcıların varlıklarını dondurduğu" iddialarının ortasında birbirlerini fonlarını borsadan çıkarmaya çağırdı.

Örneğin, birçok kullanıcı X'te tokenlarını çekemediklerinden yakındı. Kaspa (KAS) tokenlarını MEXC'den çıkarmaya çalışan kullanıcılardan gelen şikâyetler çok daha fazlaydı.

MEXC CEO'sunun X Hesabını Devre Dışı Bıraktığı Öne Sürüldü

Bununla birlikte panik çağrıları, kripto topluluğunun MEXC CEO'su John Chen'in X hesabını devre dışı bıraktığını tahmin etmesiyle ivme kazandı.

Birçok kripto meraklısı, devre dışı bırakılmış olan "@MEXC_CEO" hesabının ekran görüntülerini paylaştı. Böylece CEO'nun, iflas iddiaları arasında ortadan kaybolduğu ileri sürüldü. Crypto Tony gibi tanınmış kripto figürleri de ekran görüntüsünü yeniden yayınladı.

Bunun üzerine MEXC'nin resmî X hesabı, CEO'nun söz konusu devre dışı bırakılan hesapla herhangi bir bağlantısı olduğunu reddetti. Açıklamada, şu ifadeler yer aldı: "MEXC'nin asla resmî bir CEO hesabı yoktur. Ele geçirilen hesap, X tarafından devre dışı bırakılmış sahte bir hesaptır."

MEXC ekibinden gelen yanıt, devre dışı bırakılan hesabın CEO ile hiçbir bağlantısı olmadığını açıklığa kavuşturamadı. Bunun nedeni, 2021'de yapılan bir duyuruda MEXC ekibinin CEO'sunun X'teki hesabı olarak "@MEXC_CEO "yu etiketlemesiydi. Kripto topluluğu üyeleri, MEXC'den açıklama isteyerek 2021 gönderisine dikkat çekti. Fakat MEXC, görünürdeki çelişkiyi henüz açıklamadı.

MEXC, para çekme sorunlarıyla ilgili endişeleri ise reddetti. "MEXC sorunsuz çalışıyor ve tüm sistemler normal." diye açıklamada bulunan borsa, işiyle ilgili karalayıcı ifadeleri yayan kuruluşlara karşı yasal işlem başlatmakla tehdit etti.

Dev Borsada Panik! Varlıkların Dondurulduğu İddia Edildi içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Rehber Dilara Avcıoğlu
Oyun Dünyasında Kripto Şöleni: DEXGame (DXGM) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar