Anasayfa Sektörel Dev Borsadan Faslı Depremzedelere 3 Milyon Dolarlık Yardım!

Dev Borsadan Faslı Depremzedelere 3 Milyon Dolarlık Yardım!

Sektörel

Binance Charity'nin 3 milyon dolarlık yardım girişimi, Faslı depremzedelere yardım getiriyor.

Dev Borsadan Faslı Depremzedelere 3 Milyon Dolarlık Yardım!

Blockchain tabanlı hayır kurumu Binance Charity, Fas'ta depremden etkilenen bölgelerde yaşayan Binance kullanıcılarına doğrudan 3 milyon dolar değerinde BNB göndermeyi planladığını duyurdu. Bu hayırseverlik çabası, doğal afetin ardından zor durumda olan bireylere ve topluluklara mali yardım sağlamayı amaçlıyor.

Binance Charity'nin yardım çalışmalarının öncelikli odağı, depremin etkisinin en ağır olduğu Marakeş-Safi Eyaleti olacak. Bu eyalette 9 Eylül 2023'ten önce Adres Kanıtı (POA) doğrulamasını tamamlayan kullanıcıların her biri, doğrudan Binance hesaplarına 100 USD BNB alacak. Bu proaktif yaklaşım, halihazırda doğrulanmış olanların acil ihtiyaçlarını karşılamak için fonlara hızlı bir şekilde erişebilmelerini sağlar.

Etkilenen bazı kişilerin belirtilen tarihten önce POA doğrulamasını tamamlayamamış olabileceğinin farkında olan Binance Charity, desteğini genişletti. Marakeş-Safi Eyaleti'nde yaşayan ve 9 Eylül 2023 ile 30 Eylül 2023 tarihleri arasında POA doğrulamasını tamamlayan kullanıcıların BNB cinsinden 25 USD tutarındaki bağışları doğrudan Binance hesaplarına yatırılacak.

Sosyal yardım çalışmaları bununla da bitmiyor. Binance Charity, depremden etkilenen bölgelerin dışında ikamet ediyor olsalar bile Fas'taki aktif işlem yapan kullanıcılarına da ulaşıyor. Bu kullanıcıların her birine BNB cinsinden 10 dolarlık bir airdrop gönderilecek. Bu kapsamlı yaklaşımdan, Fas'ta yaşayan yaklaşık 70.000 Binance kullanıcısının faydalanması bekleniyor.

Bu yardım çalışmaları için fonlar 12 Eylül 2023'te kullanıcılara ulaşmaya başlayacak ve kritik bir zamanda çok ihtiyaç duyulan yardımı sağlayacak. Doğal afetler genellikle geleneksel bankacılık sistemlerini tam da bireylerin ve toplulukların tıbbi malzeme, gıda ve temel ihtiyaçlar için ek finansal kaynaklara ihtiyaç duyduğu zamanlarda sekteye uğratır. Kripto transferleri; afet mağdurlarına hızlı, uygun maliyetli ve şeffaf mali yardım sağlamak için güçlü bir araç olarak ortaya çıkıyor.

Dev Borsadan Faslı Depremzedelere 3 Milyon Dolarlık Yardım!

Changpeng Zhao'dan Açıklama Geldi

Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, Fas halkına duyduğu sempatiyi ve şirketin anlamlı bir etki yaratma konusundaki kararlılığını dile getirdi. Zhao, "Depremin Fas halkı üzerindeki etkisi yıkıcı. Umarız depremden etkilenenlere bir nebze destek olabiliriz. Bu bağışları alan ancak depremden etkilenmeyen Faslı kullanıcılardan, fonları en çok ihtiyacı olanlara aktarmalarını istiyoruz." dedi.

Doğrudan kullanıcı bağışlarına ek olarak Binance Charity, yardım etmek isteyen herkesin katkılarını memnuniyetle karşılayan halka açık bir bağış adresi başlattı. Bu adrese gelen toplam kripto para miktarı, ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye adanmış yetkili bir STK'ya (yakında adlandırılacak) bağışlanacak. Emergency Earthquake Appeal'a yapılan bağışlar; BNB, BTC, ETH, USDC, USDT veya BUSD dâhil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerinde kabul edilmektedir.

Binance Charity'nin bu girişimi yalnızca blockchain teknolojisinin sosyal fayda sağlama gücünün altını çizmekle kalmıyor, aynı zamanda kripto sektörünün hızlı ve etkili afet yardımı sağlama potansiyelini de ortaya koyuyor. Fas depremin etkilerinden kurtulmaya devam ederken, Binance'in cömert desteği bu doğal afetten etkilenenlerin hayatlarında önemli bir fark yaratmaya hazırlanıyor.

Dev Borsadan Faslı Depremzedelere 3 Milyon Dolarlık Yardım! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik