Anasayfa Sektörel Dev Borsanın Sıcak Cüzdanı Hack'lendi: Yeni Önlemler Açıklandı

Dev Borsanın Sıcak Cüzdanı Hack'lendi: Yeni Önlemler Açıklandı

Sektörel

Kripto para borsası HTX'in hack'inden sonra Justin Sun tarafından yeni önlemler açıklandı.

Dev Borsanın Sıcak Cüzdanı Hack'lendi: Yeni Önlemler Açıklandı

Kripto para borsası HTX'in (eski adıyla Huobi) sıcak cüzdanlarından birinin hack'lendiği ve 5.000 ETH'lik kayıp yaşandığı öğrenildi. 8 milyon dolar değerinde ETH'nin çalınmasının ardından şirketin danışmanı Justin Sun, durumu çözmek için yeni önlemler açıkladı.

Huobi SAFU Fonu

Huobi hack'i ile ilgili yaygaraya yanıt olarak Sun, topluluktaki kullanıcılara "platformun her zaman kullanıcı varlıklarının güvenliğine öncelik verdiğine" dair söz verdi. Sun, ayrıca borsanın güvenliğini tartışmak üzere 26 Eylül 2023'te bir Twitter Space'e ev sahipliği yapacağını duyurdu.

TRON Kurucusu, platformun bu tür senaryolarda her zaman hazırlıklı olması için bir SAFU fonu kurulduğunu duyurdu. Sun, borsanın çoklu yedekleme, çoklu imza soğuk cüzdan sisteminin yüzde 100 güvenlik sağladığını belirtti.

Dev Borsanın Sıcak Cüzdanı Hack'lendi: Yeni Önlemler Açıklandı

Platform güvenliği sorunlarından kaynaklanan kayıplara karşı her zaman hazırlıklı olmak için SAFU fonunu kurduk. Ayrıca, bu tür kayıpları önlemek için gerçek zamanlı izleme mekanizmaları uyguladık.

Daha önce biri Kuzey Kore'den Lazarus Group'un elinde bulunan 40 milyon dolarlık Bitcoin varlığını, diğeri ise Mixin Network'e yapılan saldırıyla tehdit altında olan 200 milyon dolar değerinde kripto varlığını içeren iki kripto hack'i vakası daha bildirilmişti. 

Hacker'ın Teklifi

Bu arada HTX hacker'ları, Sun'ın çalınan fonlardan yüzde 5 ödül verilmesi teklifine henüz yanıt vermedi. Fakat fonları iade edebilmeleri için bir haftalık bir süre var. Sun, fonların verilen süre içinde iade edilmemesi halinde yasal işlem başlatacağı uyarısında bulundu.

Kaynak: CoinGape

Dev Borsanın Sıcak Cüzdanı Hack'lendi: Yeni Önlemler Açıklandı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar