Anasayfa Bitcoin Dev Güncelleme: Stablecoin'ler ve Altın, Bitcoin'e Geliyor!

Dev Güncelleme: Stablecoin'ler ve Altın, Bitcoin'e Geliyor!

Bitcoin

Lightning Labs, Bitcoin blockchain'de stablecoin, altın ve diğer varlıkların ihraç edilmesine yönelik bir güncellemeyi duyurdu.

Dev Güncelleme: Stablecoin'ler ve Altın, Bitcoin'e Geliyor!

Lightning Labs, dün Taproot Assets'in piyasaya sürülmesiyle heyecan verici bir güncellemeyi açıkladı. Bu yeni özellik, geliştiricilere Bitcoin blockchain ağı üzerinde stablecoin, altın ve diğer varlıkların ihraç edilmesi, yönetilmesi ve keşfedilmesi için sorunsuz bir deneyim sunacak.

Taproot Assets v0.3 sürümü, ölçeklenebilirliği sağlarken ve Bitcoin sisteminin temel ilkelerini korurken, Bitcoin'i çok varlıklı bir ağa dönüştürmek için gerekli araçları geliştiricilere sunmaktadır. Bu protokol, Lightning Network üzerindeki mevcut Bitcoin likiditesini kullanarak çalışacaktır.

Bu, Lightning Labs'in "Bitcoin'i küresel bir finansal yönlendirme ağı haline getirme" yolunda attığı önemli bir adımdır. Böylece Bitcoin ağı, Taproot Assets olarak ihraç edilen bir dizi küresel para birimini görecek ve çeşitli döviz işlemleri Lightning Network üzerinden anında gerçekleştirilecektir.

Taproot Assets v0.3'te varlık yakımı API'lerinin eklenmesi, ihraççılar için varlık itfa süreçlerini basitleştiriyor. Varlıkları arzdan güvenli bir şekilde yakarak ihraççılar, daha sonra karşılık gelen gerçek dünya varlıklarını zincir üzerinde güvenle yayınlayabilirler.

Ayrıca güncelleme, kullanıcıların her iki tarafın da aynı anda çevrim içi olmasını gerektirmeden zincir üzerinde Taproot Assets işlemleri gerçekleştirmesine imkân tanıyarak varlık transferlerinin esnekliğini ve rahatlığını artırıyor.

Küresel Varlıkların Bitcoin'leştirilmesi

Dev Güncelleme: Stablecoin'ler ve Altın, Bitcoin'e Geliyor!

Lightning Network topluluğu, El Salvador'un 2021'de Bitcoin'i resmî para birimi haline getirmesinden bu yana, özellikle gelişmekte olan pazarda güçlü bir büyümeye tanık oldu. Bunun nedeni, Lightning Network'ün herhangi bir finansal aracı olmadan anında ödeme, düşük ücretler ve eşler arası Bitcoin işlemleri sunmasıdır.

Aynı zamanda stablecoin'lere olan talep de hızla artıyor. Stablecoin ihraç edenlerin Almanya ve Güney Kore gibi büyük gelişmiş ülkelerden daha fazla ABD Hazine tahviline sahip olması, bu varlıkların küresel öneminin altını çizmekte ve bunlara yönelik küresel kullanıcı talebinin önemli ölçeği hakkında bir bakış açısı sağlamaktadır.

Geliştiriciler; altın, ABD Hazine tahvilleri, programatik kupon ödemeli şirket tahvilleri ve daha fazlası gibi gerçek dünya varlıklarını araştırmaktadır. Küresel likiditesi, merkeziyetsizliği ve güvenliğiyle Bitcoin, bu deneyleri kitlesel pazar seviyesine ölçeklendirmek için ideal bir platform sunuyor. Lightning Network, Bitcoin'in benzersiz güvenlik ve merkeziyetsizlik özelliklerini kullanarak söz konusu deneyimi sağlıyor. 

Binance ve Coinbase gibi en iyi piyasa oyuncuları, Lightning Network'ü kendi taraflarına entegre etmek için çaba sarf etmektedir. Bu, küresel toplulukta Bitcoin'in benimsenmesine daha fazla destek sağlayacaktır.

Kaynak: CoinGape

Dev Güncelleme: Stablecoin'ler ve Altın, Bitcoin'e Geliyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar