Anasayfa Sektörel Dev Kripto Bankası, Hong Kong Regülatöründen Lisans Aldı!

Dev Kripto Bankası, Hong Kong Regülatöründen Lisans Aldı!

Sektörel

SEBA Bank, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'ndan dijital varlık lisansı aldı.

Dev Kripto Bankası, Hong Kong Regülatöründen Lisans Aldı!

İsviçre merkezli kripto bankası SEBA Bank AG, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, yan kuruluşu SEBA Hong Kong'un Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'ndan (SFC) dijital varlık lisansı aldığını bildirdi. Lisans, SEBA Group'un stratejik vizyonu doğrultusunda APAC'daki ilk düzenlenmiş ayak izini oluşturduğu anlamına geliyor.

SEBA Bank, Hong Kong'da Kripto Lisansı Aldı

Kripto bankası SEBA Hong Kong, 8 Kasım'da yapılan bir basın açıklamasına göre Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'ndan (SFC) bir lisans aldı.

Lisans; SEBA Hong Kong'un temel sanal varlıklara sahip yapılandırılmış ürünler ve OTC türevleri gibi sanal varlıklarla ilgili ürünler de dâhil olmak üzere düzenlenmiş faaliyetler sunmasını, menkul kıymetler ve sanal varlıklar hakkında tavsiyelerde bulunmasını ve hem geleneksel menkul kıymetlerde hem de sanal varlıklarda isteğe bağlı hesaplar için varlık yönetimi yapmasını onaylıyor. 

Kurumsal ve profesyonel yatırımcılar da bugünden itibaren SEBA Hong Kong'un kripto hizmetlerinden yararlanabilirler. SEBA Group, şimdi APAC'taki ilk düzenlenmiş ayak izini oluşturdu.

Dev Kripto Bankası, Hong Kong Regülatöründen Lisans Aldı!

SEBA Hong Kong CEO'su Amy Yu şunları söyledi:

Hong Kong'un köklü sermaye piyasaları ve yatırım ve ticaret iştahı bizi son derece heyecanlandırıyor. SFC'den bu lisansı almış olmak, burada mevcut olan köklü ve tanımlanmış düzenleyici çerçeve sayesinde işimiz için muazzam bir potansiyel sağlıyor.

Bu lisansla birlikte SEBA'nın faaliyet gösterdiği toplam düzenlenmiş merkez sayısı İsviçre ve Abu Dabi ile birlikte üçe yükseldi.

Hong Kong'un Büyüyen Düzenleyici Ortamı

SEBA, bu yılın Ağustos ayında Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'ndan prensipte onay (AIP) aldı. SFC'den alınan tam onay, kripto bankasının Hong Kong'daki ürün ve hizmetlerini genişletmesine ve kripto kullanımını artırmasına imkân tanıyor.

Standard Chartered destekli Zodia Custody, kısa bir süre önce Hong Kong'da hizmetlerini başlatmayı planladığını duyurdu.

Hong Kong düzenleyicilerinin artık kripto ETF'lerine perakende katılımı da onaylamaya istekli oldukları öğrenildi. 

Kaynak: CoinGape

Dev Kripto Bankası, Hong Kong Regülatöründen Lisans Aldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik