Anasayfa Sektörel Dev Kripto Borsası Avrupa'da Genişliyor: Kritik Bir Alım Yolda...

Dev Kripto Borsası Avrupa'da Genişliyor: Kritik Bir Alım Yolda...

Sektörel

Kraken, Avrupa'da genişleme çabaları kapsamında Hollanda'daki Coin Meester B.V.'yi (BCM) satın almayı planlıyor.

Dev Kripto Borsası Avrupa'da Genişliyor: Kritik Bir Alım Yolda...

San Francisco merkezli bir kripto para borsası olan Kraken, Hollanda'daki Coin Meester B.V.'yi (BCM) satın alma niyetini açıkladı.

5 Ekim'de bir blog yazısında Kraken; planlanan satın almanın, "Avrupa'daki işini büyütme taahhüdünü vurguladığını" dile getirdi ve hem güçlü finansal pozisyonundan hem de son derece rekabetçi ürün teklifinden yararlanma niyetinin altını çizdi.

Kraken CEO'su David Ripley, şunları söyledi:

Hollanda, köklü bir inovasyon kültürü ve yüksek düzeyde kripto benimsemesi ile dünyanın en gelişmiş ekonomilerinden birine sahiptir. Bu da Hollanda'yı Avrupa'daki genişleme planlarımızda bizim için kilit bir pazar haline getiriyor.

2017'de kurulan ve kısa süre önce Bitcoin Meester'den yeniden markalaşan köklü bir kayıtlı kripto brokeri olan BCM; kripto para birimlerini alıp satma ve stake etme hizmetleri sunarak Hollanda'da güçlü bir itibar kazanmıştır.

De Nederlandsche Bank'a (DNB) kayıtlı Hollandalı bir kripto para birimi hizmet sağlayıcısı olan Coin Meester B.V. (BCM), Hollandalı kullanıcılar için güvenilir bir platform olarak kendini kanıtlamıştır. Geniş bir yelpazede 170'in üzerinde kripto para birimine erişim sunan ve sağlam bir yerel fonlama altyapısına sahip olan BCM, Hollanda'daki kullanıcıların güvenini kazanmıştır.

BCM'nin satın alınması, Kraken'e Hollanda pazarında büyük bir konum kazandıracak ve BCM'nin müşterilerinin daha da sağlam bir ürün hizmetinden yararlanmalarına imkân tanıyacak.

Dev Kripto Borsası Avrupa'da Genişliyor: Kritik Bir Alım Yolda...

Kraken'in Alımı, Hollanda'daki Varlığını Güçlendirecek

Anlaşmanın mali ayrıntıları açıklanmamış olsa da planlanan alımın, Kraken'in Hollanda'daki ayak izini güçlendirmesi bekleniyor.

Buna ek olarak Hollanda'nın en eski ve en saygın kayıtlı kripto brokerlerinden biri olan BCM'nin müşterileri; Kraken'in kapsamlı ürün yelpazesine, sektör lideri likiditesine, yüksek güvenlik standartlarına ve 24 saat müşteri desteğine erişim kazanacak.

BCM kurucu ortağı ve CEO'su Mitchell Zandwijken, şunları söyledi:

BCM'yi kurduk çünkü kriptoyu herkes için erişilebilir kılmak istiyorduk. Kraken, bu alanda öncüdür ve on yılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Bu da onu ileriye dönük işimizin mükemmel bir yöneticisi haline getirmektedir. Müşterilerimiz, Kraken'in sürekli yatırımları ve yenilikleri sayesinde kripto paranın sunduğu her şeyden faydalanabilecekler.

Kraken'in BCM'yi satın alma planı, Avrupa Komisyonu'nun MiCA düzenleyici çerçevesini uygulamaya koymasıyla stratejik olarak uyumludur. MiCA, Hollanda ve Avrupa'daki kripto endüstrisi için bir bütün olarak net bir düzenleyici çerçeve sağlamaktadır. Bu düzenleyici netlik, sadece Kraken gibi endüstri katılımcılarına fayda sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda tüketicilerin daha rekabetçi ve güvenli kripto ürün ve hizmetlerine erişmelerini sağlıyor.

Dev Kripto Borsası Avrupa'da Genişliyor: Kritik Bir Alım Yolda...

Kraken, Düzenleyici Çerçeveye Uyum Sağlıyor

Kraken, Avrupa düzenlemelerine uygun olarak işini genişletme konusunda önemli adımlar atıyor. Bu hamle; İrlanda, İtalya ve İspanya'daki mevcut VASP (Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı) lisanslarıyla uyumludur.

Kraken, diğer önemli Avrupa pazarlarında da kayıt arayışlarını sürdürüyor. BCM ile yapılan satın alma anlaşmasının, Hollanda Merkez Bankasının izni de dâhil olmak üzere düzenleyici onayın alınmasına bağlı olduğunu belirtmek önemlidir. Bu, her iki şirketin de Hollanda'daki düzenleyici çerçeveye uyma taahhüdünün altını çiziyor.

Kraken'in Avrupa'da daha kapsamlı bir varlık oluşturmaya yönelik stratejik hamleleri, İspanya ve İrlanda'daki önemli düzenleyici adımları içeriyor. Bu kritik adımlardan biri, Kraken'in AB e-para lisansı almasını içeriyordu ve bu da genişleme fırsatlarının önünü açtı.

Borsa, Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) lisansı için İspanya Merkez Bankası'na başarıyla kayıt yaptırarak bir başka kilometre taşına daha ulaştı.

Bu gelişmeler, çeşitli firmaların Avrupa'ya açılma planlarını açıkladıkları daha geniş bir trend ile uyumludur. Bu trend; Avrupa'da elverişli pazarların, politikaların ve düzenleyicilerin varlığına bağlanıyor.

Avrupa'daki kripto firmalarının son dönemdeki başarılarının, MiCA olarak bilinen dönüm noktası niteliğindeki kripto mevzuatının ortaya çıkışıyla yakından bağlantılı olduğunu belirtmek gerekir. Bu mevzuat; borsalar, stablecoin'ler ve diğer Web3 hizmetleri de dâhil olmak üzere kripto para birimi endüstrisinin çeşitli yönlerini düzenlemek için kapsamlı bir çerçeve sunmaktadır.

Kaynak: Cryptonews

Dev Kripto Borsası Avrupa'da Genişliyor: Kritik Bir Alım Yolda... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Kripto Ticaretinin Kralı: Merkezi Olmayan Borsalar (DEX) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
ChatGPT’nin En Büyük Rakibi Olan Google Bard Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Meme Coin Nedir? Popüler Meme Coinler Nelerdir?
Rehber Banu Fırıncılar