Anasayfa Sektörel Dev Kripto Borsası, Faaliyetlerini Durdurmak için İflas Onayı Aldı!

Dev Kripto Borsası, Faaliyetlerini Durdurmak için İflas Onayı Aldı!

Sektörel

Kripto para borsası Bittrex'in, faaliyetlerini durdurmak için iflas onayı aldığı öğrenildi.

Dev Kripto Borsası, Faaliyetlerini Durdurmak için İflas Onayı Aldı!

Bir Delaware mahkemesi yargıcı, Seattle merkezli kripto para borsası Bittrex'in faaliyetlerini durdurması için Pazartesi günü Bölüm 11 planını onayladı.

Nisan ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), hem Bittrex'i hem de kurucu ortağı ve eski CEO'su William Shihara'yı suçladı. Bittrex, kayıt dışı bir ulusal menkul kıymetler borsası, komisyoncu ve takas ajansı işlettiği iddialarıyla karşı karşıya kaldı.

Düzenleyici kurum, Bittrex'in en az 2014 yılından bu yana dijital varlıkların alım satımını mümkün kıldığını ve 1,3 milyar dolar gelir elde ettiğini iddia etti. SEC'in şikâyetinin ardından platform, Mayıs ayı başında bir Delaware federal mahkemesinde iflas başvurusunda bulundu.

Komisyon, Bittrex'in özellikle kayıt dışı menkul kıymetler olarak kabul edilen OMG, Dash, ALGO, Monolith (TKN) ve Naga (NGC) teklif ettiğini öne sürdü.

Mevcut ABD düzenleyici ve ekonomik ortamında faaliyet göstermeye devam etmek bizim için ekonomik olarak uygun değil.

Ağustos ayında şirket, SEC ile 24 milyon dolarlık bir uzlaşmaya varmıştı.

Dev Kripto Borsası, Faaliyetlerini Durdurmak için İflas Onayı Aldı!

Mahkeme, Bittrex'in Bölüm 11 Planını Onayladı

Pazartesi günü ABD İflas Yargıcı Brendan Shannon, bir mahkeme duruşmasında Bittrex'in ABD'deki faaliyetlerini sonlandırmasını sağlayan iflas planını onayladı. 

Reuters'in haberine göre; onay, Bittrex'in teminatsız alacaklılara tam ödeme yapmak için yeterli paraya sahip olmasını sağlayacak. Şirket, iflas başvurusunun ABD dışında faaliyet gösteren Bittrex Global'i etkilemeyeceğini kaydetti.

Bittrex, aslında şirket iflas başvurusunda bulunmadan önce müşterilerini para çekmeye teşvik etmişti. Bu yaklaşım, yakın geçmişte iflas başvurusunda bulunan ve müşteri hesaplarını kilitleyen diğer kripto şirketlerinden farklıdır. İlginç bir şekilde, Bittrex Global'in ABD kolu iflas etmemişti.

Eylül ayında Bittrex müşterilerinin çoğunluğu, dijital varlıklarını talep edemeyerek paralarını geride bırakmıştı. Duruşma güncellemesine göre yalnızca 35.972 müşteri, yani mahkeme tarafından belirlenenlerin yüzde 3'ünden azı talepte bulunmuştu.

Borsa, ayrıca müşterilerin para çekmek için kapsamlı KYC (Müşterinizi Tanıyın) sürecinden geçmeleri gerektiğini de vurgulamıştı.

Kaynak: Cryptonews

Dev Kripto Borsası, Faaliyetlerini Durdurmak için İflas Onayı Aldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Barimeks Nedir? Barimeks Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik