Anasayfa Sektörel Dev Kripto Borsası, Hindistan Pazarına Girmeyi Planlıyor!

Dev Kripto Borsası, Hindistan Pazarına Girmeyi Planlıyor!

Sektörel

Kripto para borsası OKX, Hindistan pazarına adım atmayı planlıyor.

Dev Kripto Borsası, Hindistan Pazarına Girmeyi Planlıyor!

Bir CoinDesk raporuna göre; kripto para borsası OKX, Web3 uygulamalarının olanaklarını genişletmek amacıyla Hindistan pazarına girmeyi ve yerel çalışanları işe almayı planlıyor.

OKX pazarlama müdürü Haider Rafique; şirketin, Hindistan'ın geliştirici topluluğuna girerek cüzdan hizmetlerini "katlanarak" büyütmeyi planladığını söyledi. Rafique, şu anda Hindistan'da 200.000 OKX Wallet kullanıcısı olduğunu ve bunun Hindistan'daki Web3 kullanıcılarının ancak yüzde 5'ine denk geldiğini söyledi.

Topluluk hakkında bilgi edineceğiz. Yerel halkla birlikte çalışacağız. Nereye değer katabileceğimizi bulacağız.

CoinMarketCap'in güncel verilerine göre; OKX, hacim bakımından dünyanın en büyük altıncı kripto para borsası. Ayrıca küresel bir genel merkezi bulunmuyor. Bunun yerine Singapur, Dubai, Hong Kong ve Bahamalar'daki bölgesel merkezlerden çalışıyor.

Rafique, şirketin Hindistan'da bir ofis açmayı planlamadığını ancak ülkedeki çabalarını yönetmek için yerel çalışanlara güveneceğini söyledi.

Kimin kim olduğunu ve katkılarının ne olduğunu belirlemeye çalışıyoruz. Büyük bir geliştirici topluluğu var. Onlara nasıl yardımcı olabiliriz? Onlarla bir ilişki kurarak.

Rafique, topluluk yaklaşımını benimseyerek yerel pazara girmenin doğru yolunu vurgulayabilecekleri yorumunda bulundu.

Kısa bir süre önce OKX, Hindistan'ın güneyindeki Bengaluru kentinde bir APAC Hackathon için blockchain platformu Neo ile ortaklık kurdu.

Rafique, bu hamleyi "varsayımları doğrulamak, kültürü anlamak ve yerel Web3 ekosistemini desteklemek için bir test" olarak nitelendirdi.

Dev Kripto Borsası, Hindistan Pazarına Girmeyi Planlıyor!

Hindistan'da Kripto Para Birimlerinin Statüsü

Hindistan'da kripto para ticareti yasaldır ancak şu anda merkezi bir otorite tarafından belirlenmiş bir düzenleme yoktur. Kripto varlıklar, yatırımcının riski altında alınıp satılır ve kullanılırlar.

Kripto varlıklar, yasaklanmamış olsalar da yasal ödeme aracı olarak herhangi bir statüye sahip değildirler ve bankacılık amacıyla kullanılamazlar. Ülke, şu anda kriptoya yüzde 30 vergi uygulamaktadır.

27 Temmuz'da Hindistan Yüksek Mahkemesi, Birlik hükûmetini kripto düzenlemelerinin eksikliği nedeniyle kınadı. Mahkeme; hükûmeti, kripto para birimlerini içeren suç faaliyetlerindeki artış nedeniyle dijital para birimlerinin gelecekteki düzenlemeleri için herhangi bir planı olup olmadığını açıklamaya zorladı.

Rafique, oradaki düzenleyicilerin Web3'ü merkezi finanstan (CeFi) ayırmaya başladıklarını düşündüğünü belirterek, "Onlar daha çok fiat on-ramp'ları olan yerlerle ilgileniyorlar. Biz bunu yapıyoruz ama Hindistan'da sunmuyoruz. Hindistan, kripto için düzenleyici bir çerçeve oluşturduğunda en önde yer almak isteriz." dedi. 

OKX, Hindistan'da yerinde personel istihdam etmeyi planlarken, Hintli kripto para borsaları CoinSwitch ve CoinDCX son zamanlarda mevcut piyasa çöküşü nedeniyle personel çıkarmak zorunda kaldı.

Dev Kripto Borsası, Hindistan Pazarına Girmeyi Planlıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar