Anasayfa Sektörel Dev Kripto Borsası, Türk Lirası İşlemleri Önemli Bir Artış Kaydetti!

Dev Kripto Borsası, Türk Lirası İşlemleri Önemli Bir Artış Kaydetti!

Sektörel

Kripto para borsası Binance, Türk lirası işlemlerinde kayda değer bir artışa tanıklık etti.

Dev Kripto Borsası, Türk Lirası İşlemleri Önemli Bir Artış Kaydetti!

Önde gelen küresel kripto para platformu Binance, düzenleyici baskılar karşısında Türk lirası işlemlerinde önemli bir artış kaydetti. Kaiko tarafından sağlanan veriler, Türk lirasının pazar payının 2021'in başında yüzde 9 iken Ağustos 2023'te yüzde 81'lik bir zirveye yükseldiğini gösteriyor. Fakat Ekim ayında bu oran biraz geriledi.

Türk lirası işlemlerindeki artış, Binance.US'in düzenleyici baskılar nedeniyle dolar işlemlerini ve para çekme işlemlerini askıya almak zorunda kalmasıyla gerçekleşti. Bu durum, öncelikle kripto para birimlerine ve stablecoin'lere odaklanan bir sisteme doğru kaymaya yol açtı.

Birinci Sırada Türk Lirası Var

Dev Kripto Borsası, Türk Lirası İşlemleri Önemli Bir Artış Kaydetti!

Bu arada euro ve sterlin, platformdaki ayak izlerini kaybetti. Türk lirasının yanı sıra Brezilya reali de popülerlik kazandı. Bu değişikliklere rağmen güncel veriler, Türk lirasının platformdaki hâkimiyetini teyit etti. Türk lirasından sonra en fazla işlem hacmine sahip olan ikinci para birimi euro ve üçüncü para birimi Brezilya reali oldu. Sterlin ise dördüncü sıraya yerleşti. 

Binance'in küresel platformundaki para birimi tercihlerinde yaşanan değişim, yasal zorlukları ve kullanıcı davranışındaki değişimleri aşmaya devam eden kripto para piyasasındaki daha geniş trendleri yansıtıyor.

Kaynak: Investing

Dev Kripto Borsası, Türk Lirası İşlemleri Önemli Bir Artış Kaydetti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik