Anasayfa Sektörel Dev Kripto Para Borsası, SEC'i Zorluyor: 30 Gün İçinde...

Dev Kripto Para Borsası, SEC'i Zorluyor: 30 Gün İçinde...

Sektörel

Coinbase; SEC'i, firmanın kripto kural koyma dilekçesi konusunda harekete geçmeye zorluyor. Borsa, 30 gün içinde yüksek mahkeme emri çıkarılmasını istiyor.

Dev Kripto Para Borsası, SEC'i Zorluyor: 30 Gün İçinde...

Coinbase; ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nu, firmanın kripto kural koyma dilekçesine göre hareket etmeye zorlayan bir mahkeme kararı için çabalarını artırdı.

Coinbase, SEC'i dilekçeyi kabul edip etmeyeceği konusunda resmî bir cevap vermeye zorlamak için 30 gün içinde bir yüksek mahkeme emri çıkarılmasını istiyor.

SEC, 12 Ekim'de uzun zamandır beklenen bir durum güncellemesi sunarak, Coinbase'in dilekçesi üzerine komisyon personelinin SEC'e bir tavsiyede bulunduğunu belirsiz bir şekilde belirtti ancak daha fazla ayrıntı vermedi.

Coinbase'in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, 13 Ekim tarihli bir X gönderisinde, SEC'i isteksizliği nedeniyle eleştirdi. Grewal; düzenleyici kurumu, niyetlerini yeterince özetlemeye zorlamak için bir yüksek mahkeme emri çağrısında bulundu.

Grewal, ayrıca Coinbase'in Üçüncü Devre Temyiz Mahkemesi'ne sunduğu SEC güncellemesine verdiği yanıtı da paylaştı.

SEC'in aydınlatıcı olmayan raporu, sadece bürokratik bir pandomimden ibarettir ve yüksek mahkeme emri dışında hiçbir şeyin kurumu yükümlülüklerini ciddiye almaya sevk etmeyeceğini teyit etmektedir.

Personel düzeyinde bir tavsiyenin bile ortaya çıkması için bir yıldan fazla bir süre ve bu mahkemenin bir emri gerekmiştir.

Komisyon, Coinbase'in talep ettiği kural koyuculuğu yapmamaya karar vermiştir ve mahkeme izin verdiği sürece yargı denetimini engellemek için cephaneliğindeki her türlü bürokratik hileyi kullanacaktır.

SEC, Dilekçeye Ne Zaman Yanıt Verecek?

Dev Kripto Para Borsası, SEC'i Zorluyor: 30 Gün İçinde...

Coinbase, ilk olarak Temmuz 2022'de SEC'ten hangi dijital varlıkların menkul kıymet tanımı kapsamına girdiğini net bir şekilde ortaya koyacak potansiyel kurallar da dâhil olmak üzere kripto para piyasasını yönetmek için "kurallar önermesini ve benimsemesini" talep eden bir kural koyma dilekçesi sundu.

SEC'in yanıt vermemesinin ardından Coinbase, dokuz ay sonra yüksek mahkeme emri için bir dilekçe sunarak mahkemeden SEC'i "evet ya da hayır" yanıtı vermeye zorlamasını istedi.

Fakat SEC, Coinbase'in gerekliliklerini yerine getirme ihtiyacını reddederek ve aynı zamanda mahkemeden Coinbase'in yüksek mahkeme emri dilekçesini reddetmesini isteyerek birçok kez karşılık verdi.

Haziran ayı ortasında SEC, mahkemeden kural koyma dilekçesine yanıt vermek için 120 gün daha süre istedi. Böyle bir zaman çizelgesi, düzenleyici kurumun Ekim sonunda veya Kasım başında bir cevap verebileceğini gösteriyor.

Dev Kripto Para Borsası, SEC'i Zorluyor: 30 Gün İçinde... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar