Anasayfa Sektörel Dev Şirketin Blockchain Alanına Yaptığı Yatırım Dudak Uçuklattı!

Dev Şirketin Blockchain Alanına Yaptığı Yatırım Dudak Uçuklattı!

Sektörel

Güney Kore'nin önde gelen kripto girişimi, 2023 yılında blockchain projelerine 28,44 milyon dolar yatırım yaptı.

Dev Şirketin Blockchain Alanına Yaptığı Yatırım Dudak Uçuklattı!

Güney Kore'nin en büyük kripto girişimi olan Hashed, bu yıl blockchain projelerine 36,8 milyar won (28,44 milyon dolar) yatırım yaptı.

Econovill'in yakın tarihli bir raporuna göre; uzun süren kripto kışı sırasında karşılaşılan zorluklara rağmen Hashed, yıl boyunca blockchain altyapısına ve oyun projelerine çok sayıda yeni yatırımı başarıyla gerçekleştirdi.

Odak noktası, öncelikle blockchain altyapısını geliştirerek ve içerik ile fikri mülkiyet haklarını (IP) entegre ederek daha fazla kullanıcı çekme potansiyeline sahip erken aşama girişimlerdi.

Hashed, sektörler arasında nispeten eşit bir dağılımla toplamda 29 yatırım yaptı. Blockchain altyapısı, oyunlar ve finansın her biri yatırımların yüzde 21'ini oluştururken, IP ve içerikle ilgili girişimler tahsislerin yüzde 15'ini aldı.

Hashed; ayrıca O2O platformları, paylaşım ekonomisi girişimleri ve yapay zekâ girişimleri gibi çeşitli alanlarda blockchain altyapısını kullanabilen çok çeşitli erken aşama girişimlere yatırım yaptı.

Coğrafi olarak Kore yüzde 38 ile en büyük paya sahip olurken, onu yüzde 21 ile Kuzey Amerika, yüzde 7 ile Avrupa ve yüzde 34 ile Singapur dahil diğer Asya bölgeleri takip etti.

Hashed, 20 Yeni Kripto Şirketine Yatırım Yaptı

Dev Şirketin Blockchain Alanına Yaptığı Yatırım Dudak Uçuklattı!

Yatırımlar arasında tohum aşamasından Seri A aşamasına kadar değişen, çoğu erken aşama girişimler olmak üzere 20 yeni şirket yer aldı.

Bunlar arasında ortak sıralama katmanı geliştiricisi Radius, Web3 oyun girişim stüdyosu Decentralized Gaming Ventures (DGV), Virtuber platformu Izumo'nun operatörü Another Ball ve Web3 oyun stüdyosu DeLabs yer aldı.

Ayrıca, Cosmos tabanlı Layer-1 projesi Archway, mobil tabanlı POS platformu Payhere ve dijital varlık saklama için merkeziyetsiz bir API çözümü olan DFNS gibi şirketlere dokuz takip yatırımı yapıldı.

Hashed, şu anda Hashed Ventures aracılığıyla 120 milyar won değerindeki ilk fonu ve 240 milyar won değerindeki ikinci fonu içeren iki fonu yönetmektedir.

Hashed, bu fonlar aracılığıyla çok sayıda yerli ve yabancı girişime yatırım yapmakta ve Web3 ekosisteminin gelişimini teşvik etmek için aktif olarak kaynak faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Fon 1 ve 2 aracılığıyla yatırım yapılan şirketlerin toplam portföyü 86'dır. Fon 2 itibarıyla yerli şirketlere yapılan yatırım oranı yüzde 55'tir ve birkaç portföy şirketi yıl boyunca kayda değer performans göstermiştir.

Layer-1 blockchain Aptos, 7,3 milyon aktif cüzdan ile saniyede 20.000'in üzerinde işlem (TPS) gerçekleştirmiştir. a16z gibi önde gelen küresel yatırımcılardan takip yatırımları alan Story Protocol, ilk hackathon'una başarıyla ev sahipliği yapmış ve ürününün alfa sürümünü kullanıma sunmuştur. 

Zincir üstü veri analiz platformu olan Dune, piyasadaki lider konumunu korurken merkeziyetsiz borsa dYdX, söz konusu borsalar arasında en yüksek işlem hacmini kaydetmiş ve merkeziyetsiz yönetişimi mümkün kılarak kendi uygulama zincirine etkin bir şekilde geçiş yapmıştır.

Kaynak: Cryptonews

Dev Şirketin Blockchain Alanına Yaptığı Yatırım Dudak Uçuklattı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan