Anasayfa Sektörel Dev Varlık Yöneticisinin Ethereum Vadeli İşlem ETF'ine Onay!

Dev Varlık Yöneticisinin Ethereum Vadeli İşlem ETF'ine Onay!

Sektörel

Valkyrie, mevcut Bitcon Strategy ETF'i aracılığıyla Ether vadeli işlemlerine erişim imkânı sunacak.

Dev Varlık Yöneticisinin Ethereum Vadeli İşlem ETF'ine Onay!
Hızlı İçerik

SEC, ABD'deki spot Bitcoin ETF'lerine ilişkin kararlarını geciktiriyor. Fakat bu durum, şirketlerin ETF hizmetlerini genişletmelerini engellemedi.

Valkyrie, mevcut Bitcoin vadeli işlem ETF'ini ikiye bir yatırım aracına dönüştürmek için onay aldı. Şirket, şimdi de Ethereum vadeli işlem sözleşmeleri satın almaya başladı.

Fonun BTC ve ETH'yi birleştirmeye yönelik yeni stratejisi, 3 Ekim 2023'te resmen yürürlüğe girecek. ETF'in adı, Valkyrie Bitcoin ve Ether Strategy ETF olarak değişecek.

Bununla birlikte "BTF" ticker'ı herhangi bir güncelleme görmeyecek. Valkyrie, vadeli işlem sözleşmelerine Ethereum maruziyeti ekleyerek, yatırımcılara aynı şemsiye altında Ether ve Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine maruz kalma imkânı sağlayan ilk ABD ETF'i oldu.

Şirket sözcüsü, Valkyrie'nin diğer firmalar arasında ETH Vadeli İşlemler ETF'i için onay alan ilk firma olduğunu açıkladı. Bunun nedeni, "prospektüsünü tamamlaması ve Ether vadeli işlemleriyle ilgili risk açıklamalarını güncellemesiydi."

Dev Varlık Yöneticisinin Ethereum Vadeli İşlem ETF'ine Onay!

ETF Rekabeti Artıyor

Yakın zamanda gerçekleşen bir başka paralel gelişmede; varlık yöneticisi VanEck, Ethereum Strategy ETF'inin (EFUT) lansmanı için hazırlandığını açıkladı. Bu ETF, Ether vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yaparak sermaye kazancı elde etmek için tasarlanmıştır.

Bununla birlikte EFUT'un, doğrudan ETH'ye veya diğer dijital varlıklara yatırım yapmayacağını akılda tutmak önemlidir. Fon, CFTC'ye kayıtlı emtia borsalarında işlem gören standartlaştırılmış, nakit uzlaşmalı ETH vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapacaktır. ETF, CBOE'de listelenecektir.

Bloomberg'den Eric Balchunas, "VanEck resmî olarak geçerli!" iddiasında bulundu. Kıdemli ETF analistine göre, lansman çok yakın ve 2 Ekim Pazartesi gününe kadar gerçekleşebilir. Bloomberg'den James Seyffart da aynı görüşteydi.

Dev Varlık Yöneticisinin Ethereum Vadeli İşlem ETF'ine Onay! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar