Anasayfa Sektörel Devasa Düşüş Öncesi Token Satan Reddit Moderatörleri Kovuldu

Devasa Düşüş Öncesi Token Satan Reddit Moderatörleri Kovuldu

Sektörel

Reddit, MOON token ile ilgili içeriden bilgi ticaretine karışan iki moderatörü kovdu.

Devasa Düşüş Öncesi Token Satan Reddit Moderatörleri Kovuldu

Reddit'in r/Cryptocurrency topluluğu, MOON token ile ilgili içeriden bilgi ticaretine karıştığı tespit edilen iki moderatörü kovdu. Reddit grup moderatörleriyle bağlantılı en az üç cüzdan, 18 Ekim'de, her topluluğa özgü belirli kripto para birimlerinin kullanımını içeren blockchain tabanlı puan programının kapatıldığının resmî olarak duyurulmasından sadece birkaç dakika önce yüz binlerce dolar değerinde MOON token satışı gerçekleştirdi. 

Üç cüzdan tarafından yapılan satış, Lookonchain gibi zincir üstü analiz hesapları tarafından vurgulandı. 

Tam Zamanında Satış Yaparak Daha Fazla Kazanç Sağladılar

Reddit moderatörleri, resmî duyurudan bir saat önce blockchain tabanlı puan programının kapatıldığından haberdar edildi.

Reddit duyurusu, tokenin yaklaşık yüzde 85 oranında düşerek 0,0198 dolara gerilemesine neden oldu. Fakat iki moderatör, tam zamanında satış yaparak habersiz topluluğun geri kalanından daha fazla kazanç elde etmeyi başardı.

Devasa Düşüş Öncesi Token Satan Reddit Moderatörleri Kovuldu

İçeriden bilgi ticareti iddialarını ve soruşturmanın nasıl geçtiğini anlamak için r/CryptoCurrency'e ulaşıldı. Çekirdek katılımcı ve MoonDust kurucusu U/mellon, iki moderatörün görevden alındığını ve diğer üçünün de soruşturulduğunu söyledi:

Reddit'in resmî duyurusundan önce MOON token sattıkları için 2 moderatör kovuldu: u/rider_of_the_strom ve u/McGillby.

Program, platformdaki katılımcıların puan kazanmalarına ve bunları MOON gibi topluluğa özgü tokenleri kullanarak harcamalarına imkân tanıyordu. r/CryptoCurrency alt dizininde yorum yazan ya da bırakan kullanıcılara, serbestçe takas edebilecekleri, bahşiş verebilecekleri ya da topluluk içinde başka amaçlarla kullanabilecekleri ERC-20 token MOON veriliyor.

Devasa Düşüş Öncesi Token Satan Reddit Moderatörleri Kovuldu içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik