Anasayfa NFT Devlet Gazetesinden Çarpıcı Hamle: NFT Platformu Başlatıyor!

Devlet Gazetesinden Çarpıcı Hamle: NFT Platformu Başlatıyor!

NFT

Çin devlet gazetesi China Daily, NFT platformu başlatacağını duyurdu.

Devlet Gazetesinden Çarpıcı Hamle: NFT Platformu Başlatıyor!

Çin Komünist Partisi Tanıtım Departmanı tarafından yönlendirilen saygın bir İngilizce gazete olan China Daily, kendi metaverse ve NFT platformunu oluşturmayı amaçlayan bir proje ile dijital alana adım atıyor.

Resmî adı Yuan Universe Industry Product Research and Construction Project olan proje, geleneksel medyayı gelişmekte olan dijital teknolojilerle harmanlama yolunda önemli bir adım olacak. Proje; ayrıca blockchain, artırılmış gerçeklik (AR), sanal gerçeklik (VR) ve metaverse potansiyelini keşfetmeyi amaçlıyor.

Projeye Dair Ayrıntılar Nelerdir?

China Daily, yakın zamanda yapılan bir duyuruya göre, China Daily NFT olarak bilinen NFT platformunu bütçe şartnameleri dâhilinde tasarlamakla görevli üçüncü taraf bir yüklenici için 2.813 milyon Yuan (390.000 ABD doları) ayırdı.

Projenin titiz taslağı, Çin Halk Cumhuriyeti Kamu İhale Kanunu'na ve diğer ilgili yönetmeliklere uygun olarak kapsamlı bir inceleme süreci sağlayarak, başvuru sahipleri için yeterlilik şartlarına da uzanıyor. Proje, açıkça konsorsiyum teklifini kabul etmeyerek rekabet alanını açık ancak sıkı tutuyor.

Açıklanan bilgilere göre; ilgilenen teklif sahipleri, ihale belgelerini saha dışından temin edebilecek ve bunları öngörülen süre içinde teslim etmeleri gerekecektir. Proje; aynı zamanda küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişimini desteklemekte, engelli istihdamını teşvik etmekte ve toplumsal kalkınmaya yönelik bütüncül bir yaklaşımı yansıtan enerji tasarrufunu ve çevre koruma ürünlerini teşvik etmektedir.

Proje, blockchain konusunda uzmanlaşmış Çinli ya da yabancı firmalara açıktır. Ayrıca, kazanan blockchain firmasının ana ağı saniyede yaklaşık 10.000 işlem gerçekleştirme kapasitesine sahip olmalıdır.

Yüklenicilerin başvurularını 17 Ekim'e kadar sunmaları ve seçimden sonra platformu tasarlamak için üç aylık bir zaman çizelgesi belirlemeleri gerekiyor. NFT Platformu, çeşitli dijital teknolojileri kullanarak "Çin Medeniyetinin etkisinin yayılmasını geliştirmeyi" amaçlıyor. Bunlar arasında metaverse, VR, AR, blockchain, NFT, büyük veri ve bulut bilişim yer alıyor.

Devlet Gazetesinden Çarpıcı Hamle: NFT Platformu Başlatıyor!

Geliştiriciler, platformun çeşitli multimedya formlarını ve koleksiyon türlerini barındırırken "dijital koleksiyonların yüklenmesini, görüntülenmesini ve yönetilmesini" desteklemesi gerektiğini belirtmişlerdir. Bunun yanı sıra fiyatlandırma, teklif verme ve sınırlı süreli işlevler gibi temel özelliklerin yanı sıra çoklu para birimi ödeme işlevleri de entegre edilecek.

Proje, kendi platformunun ötesinde dijital koleksiyonlar yayınlamak için OpenSea, Rarible, SuperRare, Foundation gibi hem yurt içi hem de yurt dışı anaakım NFT platformlarıyla iş birliği yapmayı hedefliyor.

Bu cesur hamle, Çin'in 2021'den bu yana kripto para işlemlerine karşı sert duruşunun ortasında geldi. Bununla birlikte bazı blockchain kuruluşları, kolluk kuvvetlerinin yakın incelemesi altında da olsa faaliyet göstermeye devam ediyor.

China Daily'nin dijital girişiminin ortaya çıkan öyküsü, geleneksel medyanın ve modern dijital teknolojilerin harmanlanmasının bir kanıtıdır. Bu, dijital çağda somut bir emsal oluşturmaktadır.

Devlet Gazetesinden Çarpıcı Hamle: NFT Platformu Başlatıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik