Devletlerin kripto paralara bakış açısında iyileşme yok

1 Dakikada Okunabilir


Dünyada ülkelerin yakın zamana dek kripto para birimlerine bakış açısı değişmedi ve yakın zamanda bazı açıklamalar olsa da henüz değişen bir bakış açısı olmadığını her insan rahatlıkla görebilir. Gerek Avrupa ülkeleri, gerek ise ABD olmak üzere dünyada ekonomik olarak hiçbir önemi olmayan ülkelerde bile yakın zamanda kripto para birimlerine bakış açısında bir değişim yoktu.

Yatırımcıların sayısının giderek artması beklenen kripto para pazarında bu da gerçek olmadı. Yatırımcı sayısında aksine belirli bir düşüş var ve yine bunun arkasında kripto para birimleri ile ilgili bazı devletlerce alınan kararlar var. Yatırımcıların sürekli olarak bazı baskıcı rejimlerin açıklamalarına maruz kalarak kripto paralarını satmaları kabul edilemez bir şey olsa da herhangi bir uluslararası yaptırım kararı olmadığı için ve her ülkenin kendi özgür kararı olduğu için kripto paralara yönelik baskılar sürmekte ısrarcı.

Çin başta olmak üzere birçok farklı ülkede değişmeyen bakış açısının devam ettikçe kripto para sahibi olacak olan yatırımcı kişilere zarar verecek olduğu, yatırımcıların ise bu konuda devletlerin açıklamalarına göre değil, kendi kararlarına göre hareket etmeleri öneriliyor. Eğer yerel yasaklar var ise bunlara uyulması, aksi durumda ise devletlerin açıklamalarına ve baskılarına göre kripto para yatırımlarından vazgeçilmesi kripto para analistlerince önerilmiyor. Türkiye kripto paraların en özgür olduğu ve hiçbir baskının uygulanmadığı çok nadir bulunan ülkeler arasında en iyi kripto para özgürlüğü olan ülkelerden birisi.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
322
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
322
Şaşkın
Lol Lol
40
Lol
Harika Harika
322
Harika
Korkunç Korkunç
282
Korkunç
Ali Gülle
Hayatımın büyük bir kısmını geçirdiğim İstanbul'dan hemen sonra Avrupa'ya taşınmam ile kripto para sahibi olmam aynı zamana denk geliyor. Avrupa'da kripto paraların daha fazla insana ulaşması ve daha fazla insanın bilgi sahibi olması için buradayım.
error: Kopyalama Engellendi!