Anasayfa Rehber Digibyte (DGB) Nedir?

Digibyte (DGB) Nedir?

Rehber

Digibyte nedir? Digibyte nasıl alınır? DGB fiyatı, işlem hacmi, piyasa değeri, uzman yorumları, son dakika haberleri Koinbox da.

Digibyte Nedir? Nasıl Alınır?

Digibyte Nedir?

Digibyte, 2013 yılında geliştirilmeye başlanan ve 2014 yılında piyasalarda yerini alan, güvenilirliği, hızı ve merkezsiz olmayı amaçlayarak oluşturulan bir projedir. Jared Tate tarafından toplanan bağışlar ile finanse edilerek geliştirilen bu proje, Digibyte adlı şirketin bir kripto parası olarak piyasalarda yerini aldı ve toplamda 21 milyar üretileceği açıklandı.

Digibyte Ne İşe Yarar?

Digibyte, işlemleri cüzdan bakiyesi yerine tanımlayıcı aracılığı ile gerçekleştirmeyi sağlıyor. Bu özelliği ile de Bitcoin’i andırıyor. Bu özellik, bir coinin cüzdanınıza girdiği zaman harcanmamış görünmesini, başkasına yollamanız halinde ise harcanmış görünmesini sağlıyor. Böylelikle de çift harcama benzeri bazı güvenlik sorunlarının yaşanmamasını sağlıyor.

Digibyte Ne Zaman Piyasaya Çıktı?

Digibyte, 2013 senesinde Jared Tate tarafından kurulan vakıftan sağlanan gelirle geliştirilerek, 2014 yılının Ocak ayında piyasaya ilk defa sunuldu.

Digibyte Ekibi

Digibyte ekibi hakkında resmi ve detaylı bir açıklama olmasa da LinkedIn üzerinden bu projede çalıştığını öne süren, Jared Tate hariç 9 kişi olduğunu görüyoruz.

Digibyte Nereden Alabilirim?

Digibyte işlem hacmi bakımında dünyanın en büyük kripto parası olarak tanımlayabileceğimiz Binance üzerinden alınabilir. Türkçe dili desteklemesi ile öne çıkan Binance’a buradan ulaşabilirsiniz.

Digibyte Teknik Özellikleri

Digibyte, tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi UTXO tabanına sahiptir. Bu özelliği sayesinde de gerçekleşen yeni işlemlerin cüzdan bakiyesinden gelmediği ve her bir coinin bir tanımlayıcısının bulunduğu anlaşılabilir. Bir coinin cüzdanınıza gelmesi durumunda cüzdanınız bunu gereksiz olarak görür. Başkasına coin yollamanız halinde ise cüzdanınızda harcanan para olarak gözükür. Bu sayede de birtakım güvenlik problemlerinin önüne geçmiş olur.

Digibyte Nasıl Alabilirim?

Digibiyte’ı işlem gördüğü borsalardan alabilirsiniz. Bunun için daha önce sizlere Binance’ı önermiştik. Bunun yanı sıra HitBTC, OKEX, Investing, Bittrex ve CoinEx gibi kripto para borsalarından da DGB Coin alabilirsiniz.

Digibyte Fiyatı

Digibyte fiyatı, 28 Eylül 2020 tarihli CoinMarketCap verilerine baktığımızda 0,189253 TL olarak karşımıza çıkıyor. Bu değer aynı zamanda 0,00000222 Bitcoin’e ve 0,024178 Amerikan dolarına denk geliyor.

Digibyte’ın fiyatını güncel olarak buradan takip edebilirsiniz.

Digibyte Piyasa Değeri

Digibyte piyasa değeri, CoinMarketCap’in 28 Eylül 2020 tarihli verilerinde 2.572.579.457 TL olarak karşımıza çıkıyor. Bu piyasa değerini Bitcoin cinsinden 30.127 BTC, Amerikan doları cinsinden de 328.655.786 USD olarak söyleyebiliriz.

Digibyte’ın piyasa değerine dair güncel takibinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Digibyte Hacmi

Digibyte hacmi, 28 Eylül 2020 günündeki CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte 74,171,069 TL olarak görülüyor. Aynı zamanda bu değer, 972,12827528 BTC ve 9,912,347 USD olarak da tanımlanabilir.

Digibyte’ın güncel olarak son 24 saatlik hacmini buradan inceleyebilirsiniz.

Digibyte Satın Al

Digibyte satın al işlemleriniz için kripto para borsalarını kullanabilirsiniz. Binance, OKEx, Bittrex gibi işlem hacmi bakımından öne çıkan borsaların yanı sıra HitBTC, Lbank, Bitfinex ve Upbit gibi borsalardan da digibyte satın alabilirsiniz.

Digibyte (DGB) Nedir?

Digibyte Coin Geleceği

Digibyte coin geleceği hakkında yorum yapmak şu an için pek mümkün olmasa da son zamanlarda yaşadığı az da olsa artış umut verici. Yine de gelecek hakkında kesin konuşmamıza olanak sağlayacak bir gelişme şu an için bulunmuyor. Yalnızca bekleyerek takip etmeye devam edelim.

Digibyte Grafik

Digibyte tüm zamanların grafiğine bakıldığında 2017 ve 2018 senelerinin Haziran aylarında bir yükselme yaşadığını görüyoruz. Ancak her iki yükselişin ardından keskin bir düşüş yaşadığını söylememiz de yanlış olmaz. Son zamanlarda ise biraz daha kıpırdanma gösteren Digibyte, tekrar eski yükselişini yakalayabilecek mi? Bunu hep beraber göreceğiz.

Digibyte için CoinMarketCap sitesindeki grafiğe buradan ulaşabilir ve günlük, aylık veya yıllık olarak detaylı şekilde grafik incelemesi yapabilirsiniz.

Digibyte Yorum

Digibyte hakkında yapılan yorumlardan bazılarını sizler için şu şekilde derledik:

  • Piyasadaki tüm kripto paraların önüne geçeceği tahmin ediliyordu fakat halen beklenen patlamayı yapamadı. Tabiri caizse uyuyan dev olarak nitelendirebiliriz.
  • Yalancı dalgalanmalardan en az etkilenen coin olduğunu söyleyebilirim. Ortaya çıkan bazı doldurma haberlerin ardından birçok altcoin hatta Bitcoin yalancı dalgalanma görürken, Digibyte hiç böyle bir durum yaşamadı neredeyse.
  • Sahip olduğu alt yapısı ve kullandığı teknolojilerinin yanı sıra bizlere sunduğu güvenlik önlemleri ile de önümüzdeki senelerde kendisini öne atacağını ve piyasalara yön verebileceğini düşünüyorum.

Uzmanlardan Digibyte Tahminleri

TradingView’ın Digibyte hakkında yaptığı tahmine gelin hep birlikte bakalım:

Kripto paralar arasında kendisine 36. sırada yer bulan Digibyte’ın enteresan bir yıl geçirdiğini söyleyebiliriz. Bitcoin’in Mart ayında yaşadığı düşüşten, bütün altcoinler gibi etkilenen DGB, sonrasında ise tekrar toparlanma sürecine girmişti ve yarılanma döneminin öncesinde 0,024 dolar seviyesine yükselmişti.

Şu aralar o seviyelerde bulunduğunu söyleyemesek de diğer altcoinler ile karşılaştırdığımızda hareketliliğinin umut verici olduğunu belirtebiliriz. Özellikle son 10 gün içerisindeki yüzde 33’lük artışının ardından, Bitcoin’in yaşadığı düşüşe bağlı olarak yüzde 10’luk düşüş yaşaması bu hareketliliği bizlere gösteriyor.

Digibyte geleceği hakkında ise net bir ifade kullanmamızı sağlayacak yeterli veri bulunmuyor. Bitcoin’in yanı sıra piyasalarda gelişebilecek ani durumlara karşı esnek olan DGB, tekrar bir artışa gidebilecek mi bunu hep birlikte görebiliriz.

Digibyte (DGB) Nedir?

Digibyte Madenciliği Nasıl Yapılır?

Digibyte madenciliği yapmadan önce bir maliyet hesabı oluşturmanız ve fayda zarar tablosuna göre hareket etmeniz gerekiyor. Bu hesaplamalar için What to Mine sitesinin hazırlamış olduğu hesaplayıcıyı kullanabilirsiniz. Vereceğiniz hash gücü, kw saat bedeli, donanım maliyeti ve havuz fiyatı gibi bilgiler doğrultusunda, getiri hedefinizi öngörebilirsiniz.

Eğer gerçekten faydalı bir madencilik yapabileceğiniz ortaya çıkarsa, madencilik havuzlarına katılım göstererek mining yapabilirsiniz. Evden bireysel olarak yapacağınız madencilik işlemlerinin rekabet gücü çok düşük olduğundan dolayı, madencilik havuzlarına katılmanızı tavsiye ediyoruz.

Digibyte Haberleri

Digibyte haberlerinden bazılarını sizler için şu şekilde derledik:

Digibyte Duyurduğu Ortaklık Anlaşması ile Sahalara Geri Dönüyor

Digibyte ile BAE kripto para projesi olan ZelaaPayAE güç birliğine gitti. Dubai hanedanlığından olan Şeyh Hamdan Bin Ahmed Al Maktoum’un yanı sıra bazı kraliyet ailesi üyeleri ile bağlantısı olduğu öne sürülen bu proje ile yapılan anlaşma doğrultusunda Digibyte’ın körfezde kullanımının yaygınlaşması hedefleniyor.

Bu ortaklık ile beraber Digibyte ve ZelaaPayAE, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Visa ve Pos cihazlarına tercih edilebilecek bir sistem yaratıyor. Aynı zamanda ZelaaPayAE’ye ait olan ZPAE adlı tokene Digibyte teknolojisi ile destek sağlanacak.

Digibyte Binance’ta Listelendi

Kripto para dünyasında bir süredir yer alan Digibyte, Binance borsasında boy göstermeye başladı. 2017 yılında yaşadığı yükselişle adından sürdüren Digibyte, DGB/BTC, DGB/BNB ve DGB/BUSD paritelerine sahip. Dolar olarak ise sadece Binance USD yani USDT işlemi görecek olan Digibyte’ın USDT paritesi bulunmayacak.

Digibyte Nasıl Alınır?

Digibyte, işlem hacmi açısından önde gelen Binance ve OKEx kripto para borsalarından alınabilir. Bunun yanı sıra HitBTC, Bittrex ve Bitfinex gibi borsalarda da Digibyte bulabilirsiniz.

Digibyte Sembolü Nedir?

Digibyte sembolü DGB’dir. Bu sembolü gördüğünüz zaman Digibyte olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz.

Digibyte (DGB) Nedir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)