Kripto Para Haberleri

Dijital Dolar Duruşmasına Piyasa Nasıl Tepki Verecek?

Kripto para piyasası önümüzdeki hafta gerçekleşecek dijital dolar ile ilgili ABD senato duruşmasından çıkan karara nasıl tepki verecek?

ABD ve Dijital Dolar

Dijital Dolar Duruşmasına Piyasa Nasıl Tepki Verecek? - Koinbox.Net

https://www.digitaldollarproject.org

Önümüzdeki Salı günü, Amerika Birleşik Devletleri Senato Bankacılık Komitesi dijital doların potansiyeli hakkında önemli bir duruşma yapacak. “Para ve Ödemlerin Dijitalleşmesi” olarak adlandırılan sanal duruşma 30 Haziran 2020’de gerçekleşecek. Duruşmada doların potansiyel tokene dönüştürülmesi veya Merkez Bankası Dijital Para Birimi “CBDC” olarak dolar tartışılacak.

Duruşmada eski Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu başkanı J. Christopher Giancarlo konuşacak. Giancarlo, kripto para endüstrisine verdiği destek nedeniyle yıllar boyunca “Kripto Baba” olarak ün kazandı.

Bu aralar Giancarlo tüm çabalarını tokene dönüştürülmüş bir doları çevreleyen araştırma ve tartışmaya odaklanan kar amacı gütmeyen Dijital Dolar Vakfına odaklıyor. Accenture ile yaptığı ortaklık sayesinde, Kripto Baba Amerika Birleşik Devletlerini yeni bir dolar çağına itmeye çalışıyor. Dijitale dönüştürülmüş dolar, geçtiğimiz günlerde CARES Yasası taslağının bir parçası olarak belirtildi, ancak doların dijitalleştirilmesi ile ilgili ibareler Temsilciler Meclisine ulaşmadan önce kaldırıldı.

ABD’nin doların kripto para benzeri bir versiyonuna geçmesi, ülkenin Dijital Yuanın piyasaya sürülmesi sırasında para birimini güçte tutmasına yardımcı olacaktır.

Dijital Dolar, Doları Bitcoin ve Diğer Para Birimlerinden Kurtarabilir mi?

Doların dijital olarak yapılması uzun vadede Bitcoin ve diğer kripto paralara karşı dolar için rekabet gücü sağlayacaktır. Senatonun bu duruşması haziran sonunda gerçekleşeceğinden ve ay sonunda hem kripto para piyasasında aylık mum kapanmaları olacak hem de 1 milyar dolarlık Bitcoin opsiyon sözleşmeleri sona erecek. Bu nedenlerden dolayı Bitcoin ve kripto para piyasasına 30 Haziran Salı günü özellikle dikkat edilmesi gerekiyor.

Analistler, doların rekabet ettiği para birimlerine karşı %35’e kadar değer kaybetmesini bekliyor. Bu, Bitcoin ve diğer kripto paraların değerini daha da artırabilir. Amerika Birleşik Devletleri, varlığı tutmak için yenilenen güveni ve rahatlığı getiren yeni bir dijital dolar konusunda son derece olumlu haberler yayınlamazsa, dolar düştükçe piyasalar da alev alabilir.

“Ethereum İşlem Ücretleri Bitcoini Geçti” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/ethereum-islem-ucretleri-bitcoini-gecti/

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün