Anasayfa Sektörel Dijital Varlık Borsası, İrlanda'da VASP Olarak Lisans Aldı!

Dijital Varlık Borsası, İrlanda'da VASP Olarak Lisans Aldı!

Sektörel

Dijital varlık borsası Zodia Markets, İrlanda'da VASP olarak lisans aldı.

Dijital Varlık Borsası, İrlanda'da VASP Olarak Lisans Aldı!

Standard Chartered tarafından desteklenen dijital varlık borsası Zodia Markets, artık İrlanda'da Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) olarak kayıtlı.

Şirket tarafından Cuma günü yapılan bir duyuruda, VASP onayının İrlanda Merkez Bankası (CBI) tarafından Zodia Markets (Ireland) Limited'e verildiği belirtildi. Bu, Abu Dabi Küresel Piyasaları (ADGM) ve İngiltere Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından sırasıyla Eylül 2023 ve Temmuz 2022'de yapılan benzer kayıtları takip ediyor.

İrlanda, Gelişen Bir Kripto Pazarı Haline Geldi

Zodia Markets'in İrlanda'daki tescili, şirketin artık AB'de düzenleyici onaya sahip olduğu ve bu sayede kripto borsası ve OTC ticareti de dâhil olmak üzere Avrupa'daki hizmetlerini genişletebileceği anlamına geliyor.

Bu dönüm noktası; aynı zamanda platformu, 2024'ün ikinci yarısında yürürlüğe girmesi beklenen ve AB'nin kapsamlı kripto yasaları olan Kripto Varlık Piyasaları Yönetmeliği'nin (MiCA) yaklaşan uygulamasıyla da uyumlu hale getiriyor.

Dijital Varlık Borsası, İrlanda'da VASP Olarak Lisans Aldı!

Zodia Markets Ireland CEO'su Michael Walsh, konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

VASP kaydı, Zodia Markets için heyecan verici bir gelişme. Gelişen İrlanda dijital varlıklar ekosisteminin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Kayıt, işletmenin hizmetimiz için önemli bir fırsat ve talep gördüğümüz bir pazar olan AB'ye girmesi için bir başlangıç noktası işlevini görecek ve düzenlemeler uygulandığında gelecekteki MiCA yetkilendirmesinin yolunu açacak.

İrlanda, sektörün destekleyici bir düzenleyici ortamın farkına varmasıyla birlikte kripto şirketlerinin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Ülkede bir e-para kurumu ve VASP olarak düzenleyici onaya sahip olan Coinbase, geçtiğimiz günlerde İrlanda'yı Avrupa merkezi olarak seçtiğini duyurdu. ABD merkezli kripto devi, bu hamleyi ilk olarak 2020 yılında ima etmişti.

Ülkede kayıtlı bir diğer büyük kripto şirketi ise e-para sağlayıcısı olarak CIB onayına sahip olan Kraken'dir.

Dijital Varlık Borsası, İrlanda'da VASP Olarak Lisans Aldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan