Anasayfa Altcoin Dikkat: ApeCoin, Yeni Bir Aşağı Yönlü Harekete Hazır Olabilir!

Dikkat: ApeCoin, Yeni Bir Aşağı Yönlü Harekete Hazır Olabilir!

Altcoin

Yapılan analize göre; ApeCoin (APE) fiyatı, yeni bir düşüş için hazır olabilir. İşte nedenleri...

Dikkat: ApeCoin, Yeni Bir Aşağı Yönlü Harekete Hazır Olabilir!

ApeCoin (APE) varlığının giderek azalan fiyat hareketi, fiyatın 1,4 dolar bölgesine ulaşmasıyla düşüş ivmesini yeni bir dip seviyeye genişletti.

CoinMarketCap'in verilerine göre; ApeCoin, önde gelen metaverse tabanlı projeler arasında en büyük kayıp yaşayan olduğu için APE'nin zincir üstü metrikleri, fiyatına yardımcı olmak için çok az şey yaptı.

Satıcıların daha yüksek zaman dilimlerinde sıkı bir şekilde kontrolü elinde tutması ve boğaların geçtiğimiz hafta 1,5 dolar seviyesini geçememesi nedeniyle APE, 1 dolar ila 1,2 dolar seviyelerine doğru yeni bir aşağı yönlü hareket için hazır olabilir.

Dikkat: ApeCoin, Yeni Bir Aşağı Yönlü Harekete Hazır Olabilir!

Yatırımcılar Yeni Bir Fiyat Düşüşüne Hazırlanıyor

12 saatlik zaman dilimi, fiyatın 1,7 ila 2,3 dolar arasında değiştiği iki aylık bir süre boyunca alıcılar ve satıcılar arasındaki yoğun mücadeleyi gösterdi.

Yükselişin 17 Ağustos'ta 1,7 dolar seviyesini savunması, ayılar için önemli bir dönüm noktası anlamına geliyordu. Dahası bunalan alıcılar, satıcıların 1,7 dolar seviyesini dirence çevirmesini engellemek için çok az şey yapabildi.

Boğa girişimleri, tersine dönüşte çok fazla ivme görmedi. Bunun nedeni, APE satıcılarının kontrolü genişlettiğinin görülmesiydi. Bu, 19-22 Ağustos arasındaki fiyat hareketiyle kanıtlandı.

Ayrıca, bu durum On Balance Volume'ün (OBV) düşüş trendini uzattı ve Göreceli Güç Endeksi'ni (RSI) nötr 50'nin altında tuttu. Her ikisi de düşük zaman dilimlerindeki yatay yapıya rağmen APE'ye yönelik talep eksikliğine işaret ediyordu.

Dikkat: ApeCoin, Yeni Bir Aşağı Yönlü Harekete Hazır Olabilir!

Yatırımcılar Kısa Pozisyonlarını Artırdılar

Kesin düşüş eğilimi, vadeli işlemler piyasasındaki yatırımcıların kısa pozisyonlarını artırdığına tanıklık etti. Coinglass'tan alınan veriler; kısa pozisyon alanların, borsadaki açık sözleşmelerin long/short oranının önemli bir kısmını elinde tuttuğunu gösterdi.

Satıcılar, son 24 saat içinde 103,9 milyon dolar değerinde kısa pozisyonla tüm kontratların yüzde 52,5'ini elinde tuttu. Bu durum, APE fiyatının önümüzdeki hafta 1,2 dolar seviyesine gerilemesine neden olabilir. 

Kaynak: AMBCrypto

Dikkat: ApeCoin, Yeni Bir Aşağı Yönlü Harekete Hazır Olabilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Metaverse Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar