Anasayfa Altcoin Dikkat: Binance, Bu Altcoin için Vadeli İşlemleri Başlattı!

Dikkat: Binance, Bu Altcoin için Vadeli İşlemleri Başlattı!

Altcoin

Binance, vadeli işlemler platformunda Illuvium'u listeledi.

Dikkat: Binance, Bu Altcoin için Vadeli İşlemleri Başlattı!

Altcoin fiyatları yükselmeye devam ederken değer artışı bakımından ön planda olan birkaç kripto para birimi var. Bunlardan biri de Illuvium (ILV). CoinMarketCap verilerine göre, son 30 gün içinde ILV'nin değeri yüzde 126 oranında arttı.

ILV, Ethereum (ETH) blockchain üzerinde faaliyet gösteren bir fantezi savaş oyunu olan Illuvium ekosisteminin yerel tokenidir. 

Lookonchain'e göre; kripto para borsası Binance, vadeli işlemler platformunda ILV'yi listeledi. Bu karar, traderların artık her bir traderın sahip olduğu duyarlılığa bağlı olarak tokeni long'layabilecekleri veya short'layabilecekleri anlamına geliyor.

Listelemeden kısa bir süre sonra bir ILV sahibi, 916.000 dolar değerindeki tokeni borsaya yatırdı. Para yatırma işleminin nedeni büyük ölçüde bilinmese de yatırımcının ILV'yi long'lamak istediği yönünde spekülasyonlar vardı.

Son 24 saat içinde ILV olasılıklara meydan okumaya devam etti ve söz konusu süre içinde yüzde 5'lik bir artış daha kaydetti. Türev bilgi portalı Coinglass'a göre, ILV etrafındaki Açık Faiz inanılmaz derecede arttı.

Açık Faiz, bir işlem dönemi boyunca açık olan vadeli işlem sözleşmelerinin sayısını ölçer. Açık Faiz azaldığında traderlar pozisyonlarını kapatıyor demektir. Fakat ILV'nin durumunda olduğu gibi metrikteki bir artış, token ile bağlantılı sözleşmelere çok fazla likidite pompalandığı anlamına gelir.

Illuvium Fiyatı 100 Doları Yeniden Test Edebilir

Dikkat: Binance, Bu Altcoin için Vadeli İşlemleri Başlattı!

Coinglass'tan alınan veriler de bir grup yatırımcının ILV'yi uzun pozisyonda tutmayı tercih ettiklerini gösterdi. Genellikle bir kripto para Illuvium'un yaptığı gibi iyi performans gösterirse bir sonraki şey fiyat hareketinin sakinleşmesidir. Bu durumda traderlar, tokenin aşırı ısındığını düşündüler. 

Fakat ILV long/short oranı, traderların "olağan beklentiden" rahatsız olmadıklarını ortaya koydu. Yazım saatine göre ILV 1 saatlik long/short oranı 1,17 idi. Long/short oranının 1'in üzerinde bir değer alması, bullish pozisyonlarının bearish pozisyonlardan daha fazla olduğu anlamına gelir. Bu çıkarım, yazım saatine göre yüzde 54,15'e yüzde 45,85 olan long/short pozisyon oranlarıyla da desteklenmiştir.

Yukarıda tartışılan Açık Faiz ve yükselen fiyat hareketi göz önüne alındığında ILV'nin yukarı yönde hareket etmeye devam etmesi mümkündür. Bir geri çekilme gerçekleşmeden önce mevcut momentum aynı kalırsa ILV fiyatı 100 doları yeniden test edebilir.

Dikkat: Binance, Bu Altcoin için Vadeli İşlemleri Başlattı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar