Anasayfa Altcoin Dikkat: Binance, Yeni Listelediği Altcoin'in Tanımını Düzeltti!

Dikkat: Binance, Yeni Listelediği Altcoin'in Tanımını Düzeltti!

Altcoin

Binance, ORDI listeleme duyurusunda yer alan tanımı ve bağlantıları düzeltti.

Binance, Yapılan Çağrılar Üzerine ORDI Tanımını Düzeltti!

Binance borsası, ORDI token listeleme duyurusunda yer alan tanımı ve bağlantıları düzeltti. Düzeltme, önceki duyuruda yer alan "yanıltıcı ifadeler" üzerine yapılan birkaç çağrının ardından geldi.

Popüler blockchain gazetecisi Wu Blockchain, gelişmeyi Çarşamba günü bir yazıda kaydetti. Wu, "Binance duyurusundaki ORDI tanımı, ORDI'yi Ordinals protokolünün bir tokeni olarak görmek açısından yanlıştır. BRC-20, Ordinals protokolünün bir parçasıdır ve ORDI sadece BRC20'deki bir meme coin'dir." ifadelerini kullandı.

Kripto para borsası, ORDI tokenlerinin yanlış tanımı nedeniyle eleştiri aldı. Duyuruda Binance, tokenleri bir Bitcoin içine yerleştirilmiş yazıtlar olan "Ordinals" olarak tanımlamıştı.

Daha sonra Wu, "Binance duyurusunun giriş kısmı 'ORDI, Bitcoin blockchain'inde BRC-20 fungible token standardına uygun olarak oluşturulan ilk token' olarak değiştirildi ve Ordinals protokolüyle ilişkili içerik temizlendi." açıklamasını yaptı. 

Bitcoin Ordinals Yaratıcısı Endişelerini Paylaştı

Bitcoin Ordinals yaratıcısı Casey Armor, tanım ile ilgili endişelerini dile getirmek için X üzerinden paylaşımda bulundu ve "ORDI; Ordinals projesi, The Open Ordinals Institute ya da The Ordicord ile ilişkili değildir. Bu bağlantılar kaldırılmalı ve token 'Ordinals' olarak adlandırılmamalıdır. Tokenin adı ORDI'dir." ifadelerini kullandı.

Aynı doğrultuda Ordinalhub ekibinin bir üyesi; Binance'deki ORDI bilgi sayfasının, token ile ilişkili olmayan bağlantılar içerdiğini belirtti. Söz konusu üye; sayfada yer alan resmî web sitesi, whitepaper ve block explorer bağlantılarının ORDI token ile ilişkili olmadığını belirtti.

ORDI Fiyatı Kayda Değer Bir Şekilde Arttı

Binance, Yapılan Çağrılar Üzerine ORDI Tanımını Düzeltti!

Bu arada ORDI, Binance listelemesinin ardından yukarı yönlü bir fiyat artışına tanıklık ediyor. Tokenin işlem hacmi de son 24 saat içinde yüzde 783'lük bir artışla önemli ölçüde yükselmiş durumda.

CoinMarketCap verilerine göre, ORDI fiyatı yazım sırasında 13,59 dolar seviyesinde bulunuyor. Fakat token, Mayıs 2023'te kaydettiği 25 dolarlık zirve fiyatından hâlâ çok uzakta.

Dikkat: Binance, Yeni Listelediği Altcoin'in Tanımını Düzeltti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar