Bitcoin Haberleri

Dikkat: Bu verilere göre Bitcoin’de keriz silkeleme satışları başladı!

ABONE OL:

Bitcoin bugün başlayan düşüşlerle 31.115 dolara düştü ve şu anda 33.000 doların biraz altında işlem görüyor. Verilere göre son düşüşlerden sadece milyonerler para kazanıyor. Glassnode’un bugün açıkladığı verilere göre 1.000 BTC’den fazla Bitcoin’e sahip balina yatırımcıları şu anda dip seviyelerinden alım yapıyor.

Bitcoin balina miktarı artıyor

Blokchain alt yapı sağlayıcısı Bison Trails’de protokol uzmanı Elias Simons bugünkü düşüş hakkında, Bitcoin’in Aralık ve Ocak ayında küçük yatırımcılar tarafından satılmasının sadece balinaların işine geldiğini söyledi.

Elias Simons:

1.000 BTC’den daha fazla BTC’ye sahip adreslerin sayısı bugün bile her şeye rağmen büyüyor. Siz satarken, balinalar BTC’lerinizi toparlıyor.

1 Aralık 2020’de görülen 19.000 dolardan yükselişe geçen Bitcoin’in kısa süre önce ulaştığı 42.000 dolarlık tüm zamanların yüksek seviyesi yolunca küçük miktarda BTC’ye sahip cüzdan sayısı azaldı, 1.000 BTC’den fazla Bitcoin’e sahip balina miktarı ise keskin bir şekilde arttı. Şu anda Bitcoin piyasasında keriz silkeleme satışları başladı gibi duruyor. Zenginler ise diplerden alarak daha da zenginleşecek gibi duruyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin'in 2021 Yılında Neden 59.000 Dolar’a Yükseleceğinin Sebebi...

Alistair Milne:

Bitcoin’in milyonerlerin, kurumsal şirketlerin ya da yatırım fonlarının eline geçmesine izin vermeyin!

Guggenheim BTC satacağını söyledi

Kurumsal şirketlerin son aylarda Bitcoin alması sürekli olarak haberlerin konusu olmuşken bir analist bugün başlayan düşüşte keriz silkeleme hareketi olarak yeni bir sinyali far ketti. Kasım ayından yüklü miktarda BTC alan Guggenheim Partners kısa süre önce Bitcoin’lerini satacağını söyledi. Bu karar şirketin CIO’su Scott Minerd tarafından Pazartesi günü açıklandı. Scott Minerd Bitcoin’in hafta sonu düşüşü yüzünden pozisyonlarını tekrardan değerlendirdiklerini açıkladı.

Scott Minerd:

Bitcoin’in parabolik rallisi kısa vadeli olarak sürdürülemezdir. BTC geri çekilmeye karşı savunmasızdır. 35.000 doların üzerindeki hedef fiyat çok aşıldı. Biraz kâr elde etmenin zamanı geldi.

Scott Minerd’ın bu açıklaması piyasa katılımcılarının kafasını karıştırdı. Guggenheim’ın Bitcoin almasından sadece birkaç ay Bitcoin satması hiç de mantıklı gelmiyor.

Başarılı yatırımcı Dan Tapiero:

Büyük bir şirketin CIO’su günlük olarak Bitcoin ticareti mi yapıyor? Bitcoin 5-10 yıllık bir yatırımdır.

Bitcoin’in arzı azalırken ve BTC’ye duyulan talep artarken kurumsal şirketler Bitcoin almaya başladı. Neredeyse her ay yeni bir şirket Bitcoin’e giriş yaptığını duyurdu. Hatta Bitcoin alımları o kadar artmıştı ki Bitcoin madencilerinin çıkardığı BTC’ler bile yetmiyordu. Buna ek olarak son günlerde Bitcoin madencilerinin kötü günler için sakladıkları BTC’leri tüm zamanların en yüksek seviyelerinden kâr alıp çıkmak için sattığı da iddia ediliyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu