Anasayfa Altcoin Dikkat Çeken Gelişme: Bu Altcoin Kısa Sürede Yüzde 45 Düştü!

Dikkat Çeken Gelişme: Bu Altcoin Kısa Sürede Yüzde 45 Düştü!

Altcoin

Yearn.finance (YFI) fiyatının saatler içerisinde yüzde 45 düşüş yaşadığı görülüyor.

Dikkat Çeken Gelişme: Bu Altcoin Kısa Sürede Yüzde 45 Düştü!

Yearn.finance (YFI) fiyatı birkaç saat içinde yüzde 45 düşerek 14.500 dolardan 8.300 dolara geriledi. Kripto para piyasası, DeFi ekosisteminde büyük bir satış dalgasına tanık olan en büyük platformlardan biri olarak Yearn.finance'i gözler önüne seriyor ve bu da insanların, söz konusu platform ile ilgili herhangi bir şüpheli şey olup olmadığı konusunda spekülasyon yapmalarına neden oluyor.

YFI Fiyatında Yüzde 45 Düşüş

Dikkat Çeken Gelişme: Bu Altcoin Kısa Sürede Yüzde 45 Düştü!

YFI fiyatı, 18 Kasım'da şaşırtıcı bir hareketle saatler içerisinde yüzde 45 değer kaybederek son dönemdeki kazançlarının çoğunu kaybetti. Bu hareket, yatırımcıların kripto para piyasasındaki son satışların ortasında YFI varlıklarını tasfiye etmesiyle gerçekleşti.

YFI fiyatı Kasım ayında yüzde 160'tan fazla artış göstererek 15.591 dolara ulaştı. Son 24 saatte ise fiyat 15.591 dolardan 8.421 dolara düştü. 250 milyon doların üzerindeki piyasa değeri saatler içinde yok olup 525 milyon dolardan 275 milyon dolara geriledi. Piyasa değeri yeniden yükseliyor ancak ani düşüş nedeniyle yatırımcıların güveni azaldı.

YFI için tüm arzın neredeyse yarısı 10 cüzdanda tutulduğundan bazıları, bunun içeridekiler tarafından yapılan bariz bir çıkış dolandırıcılığı olduğuna inanıyorlar. Bunlar arasında kripto para borsalarının cüzdan adresleri de yer alıyor.

Coinglass verilerine göre YFI, son 24 saatte 5 milyon dolardan fazla tasfiye gördü. YFI sözleşme pozisyonları bir zamanlar 162 milyon dolara kadar ulaşmıştı. Şu anda büyük platformlardaki YFI pozisyonları düştü. Ayrıca, YFI açık pozisyonu (OI) önemli ölçüde arttı. Bu da yatırımcıların YFI'de kısa pozisyon açtığını gösteriyor.

Kaynak: CoinGape

Dikkat Çeken Gelişme: Bu Altcoin Kısa Sürede Yüzde 45 Düştü! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Solana Blockchain: Kripto Para Dünyasında Öne Çıkan Bir Varlık
Rehber Banu Fırıncılar