Anasayfa NFT Dikkat Çeken Gelişme: Justin Bieber'ın Hit Şarkısı NFT Oluyor!

Dikkat Çeken Gelişme: Justin Bieber'ın Hit Şarkısı NFT Oluyor!

NFT

Justin Bieber'ın hit şarkılarından biri olan "Company"nin NFT'ye dönüştürüleceği öğrenildi.

Dikkat Çeken Gelişme: Justin Bieber'ın Hit Şarkısı NFT Oluyor!

Küresel pop ikonu Justin Bieber'ın hit şarkılarından biri olan "Company", hayranlarının telif haklarından pay almak için yatırım yapabilecekleri bir NFT'ye dönüştürülecek.

Blockchain merkezli müzik teknolojisi platformu anotherblock ve parçanın ortak yapımcısı Andreas Schuller (Axident), "Company" parçasını sadece 2.000 adet olmak üzere NFT olarak piyasaya sürecek.

Axident hak sahibi olmaya devam ederken, parçanın NFT'sine sahip olan hayranlar, şarkının akışlarında yüzde 1'lik bir telif payına katılabilecekler. Axident, müzik endüstrisinde hayranların öneminden ve blockchain ile müzik haklarının nasıl yepyeni bir etkileşim dünyası açtığından bahsetti.

Bir şarkının mülkiyeti, parasal değerinden çok daha büyük bir ağırlık taşıyor; sanatla şimdiye kadar hayranların ulaşamayacağı derin bir bağ kuruyor.

Şarkı ilk single olarak yayınlandığında Avustralya'da ilk 40'a girmiş ve Amerika Birleşik Devletleri listelerinde 53. sıraya yerleşmişti. Parça bugüne kadar 500 milyondan fazla dinlendi.

Dikkat Çeken Gelişme: Justin Bieber'ın Hit Şarkısı NFT Oluyor!

"Kitleleri Web3 ile Tanıştırmanın Güçlü Bir Yolu"

anotherblock'un kurucu ortağı ve CEO'su Michel Traore, evrensel olarak sevilen şarkılar sunmanın, kitleleri Web3 ile tanıştırmanın güçlü bir yolu olduğunu söyledi.

Traore, "Company, bu konuda büyük potansiyele sahip bir şarkının en iyi örneğidir. Web3 araçları sayesinde, müzik tutkunlarına yakın zamana kadar halkın erişemediği bir şey sunabiliyoruz." dedi. 

Traore, telif payının Axident tarafından elden çıkarıldığının altını çizdi. "Yapımcılar çoğu zaman gerçekten hak ettikleri takdiri göremiyorlar." diyen Traore, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizim için önemli bir husus da şarkıların arkasındaki yaratıcılara ışık tutmaktır. Bu sadece yapımcılar için yeni bir gelir akışı yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda hayranlara bu yetenekli kişileri ve inanılmaz çalışmalarını keşfetme ve onlarla bağlantı kurma fırsatı da sunuyor."

Anotherblock, daha şimdiden The Weeknd, Rihanna ve Martin Garrix gibi müzik endüstrisinin önde gelen isimleriyle Web3 girişimleri üzerinde çalıştı.

Dikkat Çeken Gelişme: Justin Bieber'ın Hit Şarkısı NFT Oluyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik