Kripto Para Haberleri

Dikkat! Cryptopia kripto para borası siber saldırıya uğradı!

Yeni Zelanda merkezli Cryptopia isimli kripto para borsası bugün siber suçlar birimi ile iletişime geçtiklerini ve hacklendiklerini açıkladı. Hacker saldırısına maruz kaldıklarını açıklayan Cryptopia, kripto para sahiplerinin borsayı kullanamayacak olduklarını ve bir süre önce sistemde planlanmayan bakım çalışmasının yapıldıktan sonra güvenlik açıkları bulunduğunu ve bu açıklardan faydalanan siber saldırganların saldırısına uğradıklarını açıkladı. Büyük miktarlarda kayıplar yaşadıklarını açıklayan kripto para borsası, yatırımcılarının bir süre kripto para alım ve satımı yapmasına izin vermeyecek olduklarını, yatırımcıların hesaplarına erişemeyecek olduklarını ve borsaya para yatırıp, çekmelerinin mümkün olmayacak olduğunu açıkladı.

Yatırımcıların düşük hacimli kripto para birimlerinin listelendiği Cryptopia isimli kripto para borsasında çok büyük miktarlarda işlemler yaptıkları ve günlük 1 milyon dolardan daha fazla işlem hacmine sahip olan borsada her gün yüzlerce kripto para yatırımcısının alım ve satım işlemleri yaptığı duyuruldu.

Ülkenin siber dairesine haber verildi!

Cryptopia, Yeni Zelanda Siber Güvenlik Birimi ile iletişim kurduklarını ve siber saldırganların bulunması için ülke yetkilileri ile ortak olarak çalışmalar düzenlemeye başladıklarını açıkladı. Ne kadarlık bir kayıp olduğu hakkında açıklama yapmaya Cryptopia, kripto para sahiplerinin borsadaki paralarının kontrol altında olduğunu ve borsanın kripto paraları soğuk cüzdanlara aktardığını ve asla erişime izin vermeyerek güvenle kripto paraları tutacak. 2019 yılında Cryptopia ile başlayan hack vakalarına yıl içerisinde çok daha fazla rastlanması bekleniyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu