Anasayfa Altcoin Dikkat: Döviz Ticaretinde Bu Altcoin'in Kullanımı Engellenecek!

Dikkat: Döviz Ticaretinde Bu Altcoin'in Kullanımı Engellenecek!

Altcoin

Çin, döviz ticaretinde Tether (USDT) gibi kripto para birimlerinin kullanımını engellemeyi hedefliyor.

Dikkat: Döviz Ticaretinde Bu Altcoin'in Kullanımı Engellenecek!

Çinli yetkililer, döviz ticaretinde Tether (USDT) gibi kripto para birimlerinin kullanımını engellemek için harekete geçiyor.

Çin anakarasında yasal kovuşturmadan sorumlu en yüksek ulusal kurum olan Çin Yüksek Halk Savcılığı (SPP), halkı diğer itibari para birimleriyle yuan ticareti yapmak için USDT'yi aracı olarak kullanmamaları konusunda uyardı.

Kurum, 27 Aralık'ta Devlet Döviz İdaresi (SAFE) ile ortak bir bildiri yayınlayarak yerel yetkilileri sınır ötesi döviz işlemlerinde Tether stablecoin kullanımına karşı daha sıkı önlemler almaya çağırdı.

Açıklamada; SPP ve SAFE, Tether'in yerel ve yabancı para birimleri arasında bir değişim aracı olarak kullanılmasının yasa dışı olduğunu açıkladı.

Dikkat: Döviz Ticaretinde Bu Altcoin'in Kullanımı Engellenecek!

Yetkililer, yerel şubelerinin yasalara uygun olarak "hileli döviz alımlarını, yasa dışı döviz işlemlerini ve dövizle ilgili diğer yasa dışı ve suç faaliyetlerini cezalandırmak" için koordinasyonu geliştirmeleri gerektiğini söyledi.

Çinli yetkililer, teknik destek veya değişim hizmetleri sunmak gibi dolaylı katılımlar da dahil olmak üzere, yuan karşılığında kripto para takasını içeren her türlü faaliyetin yasa dışı olduğunu vurguladı.

Yeni açıklama, Çin anakarasındaki yetkililerin ticaret ve madencilik de dahil olmak üzere ülkedeki kripto para faaliyetlerine büyük bir yasak getirmesinden iki yıldan fazla bir süre sonra geldi.

O zamandan bu yana yerel kurumlar, Tether işlemlerine karşı baskı uyguluyor. Ağustos 2023'te 94.988 Çin yuanı (13.067 dolar) değerinde Tether satın aldığı gerekçesiyle bir vatandaş, dokuz ay hapis cezasına çarptırıldı.

Dikkat: Döviz Ticaretinde Bu Altcoin'in Kullanımı Engellenecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar