Anasayfa Altcoin Dikkat Edilmesi Gereken 3 Oracle Kripto Para Projesi

Dikkat Edilmesi Gereken 3 Oracle Kripto Para Projesi

Altcoin

İşte bu ay keşfedilmesi ve dikkat edilmesi gereken en iyi 3 Oracle kripto para projesi:

Dikkat Edilmesi Gereken 3 Oracle Kripto Para Projesi
  • Oracle, dış dünyadan gelen verileri blockchain dünyasına bağlayan karmaşık bir bilgisayarlı sistemdir.
  • Oracle'ın kripto para dünyasındaki temel amacı, gerçek dünyadaki bilgileri blockchain üzerindeki sözleşmelere bağlamaktır.

Zincir dışı veri sorunlarının blockchain üzerinden düzeltilmesi ihtiyacı, kripto para ortamında Oracle kavramını doğurdu. Konsept, karmaşık faaliyetleri gerçekleştirmek için gereken gerçek dünya verilerini içeren blockchain sunuyor. Ticari ilişkisel veritabanı programı, Oracle Company tarafından 1979 yılında piyasaya sürüldü ve 2017'nin başlarında kripto para dünyasındaki köklerini genişletti. Zamanla bu fikir, blockchain platformundaki güçlü köklerini geliştirdi ve veritabanının korunmasında, yasal sistemlere erişimde ve gelişmiş hesaplamalarda hayati bir rol oynadı.

İşte keşfedilmesi gereken en iyi 3 Oracle kripto projesi:

Chainlink (LINK), güvenilir bir yatırım seçeneği olarak sağlam bir konum geliştiren tutarlı Oracle kripto para projelerinden biridir. Proje, zincir dışı ve blockchain ortamı arasındaki boşluğu kapatmak için 2017 yılında Sergey Nazarov ve Steve Ellis tarafından tanıtıldı. 

Dikkat Edilmesi Gereken 3 Oracle Kripto Para Projesi

Chainlink (LINK), akıllı sözleşmeleri zincir dışı bilgilerle birleştiren merkezi olmayan bir veri oracle projesidir. Bu, Chainlink'te (LINK) ödeme yapması gerektiği için düğüm işlemlerini sağlayan en güvenli, güvenilir ve etkili platformlardan biridir. 200'den fazla şirketle yapılan kripto projesi ortaklığı ve yaklaşık 6 milyar dolarlık bir piyasa değeri sahiptir. Proje; Ethereum (ETH), Polygon (MATIC), Arbitrum (ARB), Avalanche (AVAX) vb. dahil olmak üzere çok sayıda blockchaine entegre olma potansiyeline sahiptir.

2. Band Protocol (BAND)

En iyi Oracle kripto projeleri listesindeki bir diğer popüler isim, Chainlink'in (LINK) en yakın rakibi ve en değerli ikinci merkezi olmayan Oracle kripto projesi olan Band Protocol'dür (BAND). Platform 17 Eylül 2019'da başlatıldı ve zincirler arası bir veri oracle projesi olarak kabul ediliyor. 

Dikkat Edilmesi Gereken 3 Oracle Kripto Para Projesi

Öfke direncine sahip güvenli ve güvenilir beslemeler ve tek bir arıza olmaması, platformu Oracle kripto projeleri listesinde güçlü bir oyuncu haline getirmektedir. Protokol esas olarak merkezi olmayan uygulamalar (dApps) tarafından blok zinciri dışındaki gerçek dünya verilerini almak için kullanılırken, BAND tokeni ile işlem yapmak, yönetişim ve ödül doğrulayıcıları için kullanılır. 

3. Aeternity (AE)

Aeternity (AE), blockchainlerin 2. katman uygulamaları üzerinde çalışan, en çok tanınan bir başka merkezi olmayan veri oracle projesidir. 27 Kasım 2018'de kripto dünyasına tanıtılan oracle'ların yerel harmanlanmasıyla akıllı sözleşmeli bir blockchain projesidir. 

Dikkat Edilmesi Gereken 3 Oracle Kripto Para Projesi

Yüksek düzeyde ölçeklenebilirlik ve parçalama özellikli blockchain, platformu Oracle kripto projelerinde daha etkili ve popüler hale getiriyor. Ek özellikler arasında akıllı sözleşmelerin tamamlanması, fikir birliği ve akıllı sözleşmelerin zincir dışında yürütülmesi yer alır. 

Güvenli, güvenilir ve etkili platformlar arayan kişiler için bu üçü, keşfedilecek en iyi Oracle kripto para projeleridir. Zamanla ve sürekli gelişimle birlikte güvenli, güvenilir ve etkili kripto projelerine olan talep hızla arttı. Chainlink (LINK), Aeternity (AE) ve Band Protocol (BAND), gerçek dünya verilerini blockchain ile bağlamayı düşünen en iyi performans gösteren Oracle kripto projelerinden bazılarıdır.

Dikkat Edilmesi Gereken 3 Oracle Kripto Para Projesi içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan