Anasayfa Sektörel Dikkat: İki Dev Borsada Para Çekme Sorunları Yaşandı!

Dikkat: İki Dev Borsada Para Çekme Sorunları Yaşandı!

Sektörel

Önde gelen kripto para borsaları Kraken ve Gate.io, 2 Kasım 2023 tarihinde beklenmedik para çekme kesintileri ile karşı karşıya geldi.

Dikkat: İki Dev Borsada Para Çekme Sorunları Yaşandı!

2 Kasım 2023'te önde gelen kripto para borsaları Kraken ve Gate.io, beklenmedik para çekme kesintileri yaşadı. Bu da kullanıcıların, kripto varlıklarına geçici olarak erişememelerine neden oldu.

Dünya çapında tanınmış bir kripto para borsası olan Kraken, 40 dakikalık bir para çekme donması yaşadı. Şirket, hızlı bir şekilde bir düzeltmenin uygulandığını ve normal hizmetin geri yüklendiğini bildirdi.

Bu kesinti, Kraken'de 08:00 UTC'de planlanan bakımla neredeyse aynı zamana denk geldi ancak iki olayın ilişkili olup olmadığı belirsizliğini koruyor.

Eş zamanlı olarak, bir başka önde gelen kripto para borsası olan Gate.io, daha uzun süreli bir para çekme kesintisi yaşadı. Altı saatlik şaşırtıcı bir süre boyunca birçok kullanıcı, belirtilmemiş bir teknik sorun nedeniyle kripto para çekme işlemlerinin duraklatıldığını gördü.

Bu olaylar, kripto varlıkları borsalarda saklamanın doğasında var olan riskin altını çizmektedir. Kraken ve Gate.io gibi borsalar, çok çeşitli kripto para birimlerine kolaylık ve erişim sunarken, aynı zamanda potansiyel güvenlik açıkları da sunmaktadır. Kullanıcılar, kripto varlıklarını nerede saklayacaklarına karar verirken bu riskleri göz önünde bulundurmalıdır.

Kraken Avrupa'da Yer Edinmeye Çalışıyor

Dikkat: İki Dev Borsada Para Çekme Sorunları Yaşandı!

Özellikle Kraken, küresel ayak izini genişletme konusunda önemli adımlar atıyor. Şirket, kısa bir süre önce Bivu Das'ı İngiltere operasyonlarının yeni genel müdürü olarak atadı. Bu stratejik karar, Kraken'in en önemli pazarlarından biri olan İngiltere'deki varlığını kanıtlama kararlılığını yansıtıyor.

Das, şunları söyledi:

Kraken; uzun zamandır kripto para birimlerinin, gündelik insanların finansal hizmetlerle etkileşim biçimini dönüştürme potansiyelini savunuyor.

Kripto sektöründe deneyimli bir isim olan Das'ın atanmasının, Kraken'in rekabetçi kripto pazarındaki konumunu güçlendirmesi bekleniyor.

Kraken ve Gate.io'daki bu para çekme kesintisi olayları, güvenli kripto depolamanın önemini hatırlatıyor. Kripto piyasası gelişmeye devam ederken, kullanıcılar uyanık kalmalı ve bu dinamik platformların avantajlarından yararlanırken varlıklarının güvenliğini sağlamalıdır.

Kraken ve Gate.io gibi kripto para borsaları, kriptoya bir giriş kapısı sunsa bile zorluklarıyla da dikkat çekmektedir. Kullanıcılar; bilgili ve proaktif kalmalı, varlıklarını güvence altına almalı ve kripto piyasalarında dikkatli ve anlayışlı bir şekilde gezinmelidir.

Kaynak: BeInCrypto

Dikkat: İki Dev Borsada Para Çekme Sorunları Yaşandı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik