Anasayfa Sektörel Dikkat: Ripple CEO'su ve SEC Başkanı Aynı Sahneyi Paylaşacak

Dikkat: Ripple CEO'su ve SEC Başkanı Aynı Sahneyi Paylaşacak

Sektörel

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve SEC Başkanı Gary Gensler, DC Fintech Week'te baş konuşmacı olarak yer alacak.

Dikkat: Ripple CEO'su ve SEC Başkanı Aynı Sahneyi Paylaşacak

Önümüzdeki 6 Kasım'da başlayacak olan DC Fintech Week, Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve SEC Başkanı Gary Gensler'i baş konuşmacı olarak ağırlayacak.

Duyuru, DC Fintech Week'te ilginç konuşma ve tartışmalar beklentisiyle kripto topluluğunu heyecan ve merak içerisinde bıraktı.  

Heyecan verici ana konuşmacı paneliyle ilgili duyuru, etkinliği düzenleyen Bank of International Settlement'ın X (eski adıyla Twitter) hesabında paylaşıldı.

Ripple ve SEC'in XRP'nin menkul kıymet olup olmadığı konusundaki yasal savaşı göz önüne alındığında, kripto meraklıları bazı hararetli tartışmalar yaşanacağını düşünüyorlar.

Ripple CEO'su Garlinghouse ve SEC Başkanı Gensler'in yer aldığı ana konuşmacılar listesi, ikilinin etkinlik sırasında sonunda yollarının kesişebileceğini tahmin eden kripto meraklılarının dikkatini çekti.

Bir X kullanıcısı, gelişmeyi ve konuşmacılarla aynı sahnede yasal bir savaş veren her iki tarafı da komik olarak nitelendirdi.

Fakat tüm yorumlar ve tweet'ler arasında piyasa gözlemcilerinin dikkatini çeken, XRP avukatı John E Deaton tarafından paylaşılan X gönderisi oldu. Deaton, komik bir şekilde, "BIS bu etkinliği yönetmeme ve soru sormama izin vermeli. Gözleri üzerine çekeceğini garanti ederim."

Ripple ile SEC Arasındaki Yasal Mücadele

Dikkat: Ripple CEO'su ve SEC Başkanı Aynı Sahneyi Paylaşacak

Ripple ile SEC arasındaki yasal mücadele, 2020 yılında SEC'in "XRP'nin menkul kıymet olduğunu" iddia etmesiyle başladı. Blockchain geliştiricisi ve XRP'nin yaratıcısı Ripple, 2013 yılında XRP'yi kayıt dışı bir menkul kıymet teklifinde satarak 1,3 milyar dolardan fazla para topladı.

Devam eden mahkeme işlemleri ve yasal mücadelenin ortasında mahkeme, XRP'nin bir borsada halka satıldığında menkul kıymet olmadığını ancak kurumsal yatırımcılara satıldığında menkul kıymet olduğunu tespit etti.

Ekim ayında SEC, Ripple CEO'su Garlinghouse ve icra kurulu başkanı Chris Larsen'e karşı iddialarını gönüllü olarak reddetti. Bu kararla birlikte 2024 yılının Nisan ayında gerçekleşmesi muhtemel diğer duruşmalar da düşmüş oldu.

Dramatik hukuk mücadelesinin ardından DC Fintech Week; Ripple CEO'su Garlinghouse, SEC Başkanı Gensler ve kripto meraklıları için önemli bir etkinlik olacak.

DC Fintech Week, finans ve teknoloji odaklı çeşitli konuları tartışmak üzere 6 Kasım - 9 Kasım tarihleri arasında planlanıyor.

Kaynak: CoinGape

Dikkat: Ripple CEO'su ve SEC Başkanı Aynı Sahneyi Paylaşacak içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar