Anasayfa Altcoin Dikkat: Yaklaşan Airdrop'lar, Solana Ağını Nasıl Etkileyecek?

Dikkat: Yaklaşan Airdrop'lar, Solana Ağını Nasıl Etkileyecek?

Altcoin

Yaklaşan airdrop'ların, Solana ağı üzerinde nasıl bir etkiye sahip olması bekleniyor? Ayrıntılar burada...

Dikkat: Yaklaşan Airdrop'lar, Solana Ağını Nasıl Etkileyecek?

Messari'ye göre; Solana'nın airdrop sezonu geldi. Bunun ağ üzerindeki etkisi, son birkaç ayda olanlardan farklı olabilir. 

Kripto airdropları, ekosistemde popülerdir. Yeni projeler; bunu, belirli gereksinimleri karşılayan bazı katılımcıları tokenlerle ödüllendirerek kullanıcıları elde tutma modeli olarak görüyor. Solana merkezli Pyth Network (PYTH), mainnet'te başlatıldığı zaman ilk benimseyenleri için aynısını yaptı.

Messari, raporunda, yaklaşmakta olan airdrop'lar olduğunu belirtti. Bunlardan bazıları Jupiter, Zeta ve Drift olarak karşımıza çıkıyor. 

Airdrop'lar, Daha Fazla Likidite Getirebilir

Dikkat: Yaklaşan Airdrop'lar, Solana Ağını Nasıl Etkileyecek?

Messari, yaklaşan etkinliklerin Solana için daha fazla likidite getirebileceğini belirtti. Solana ekosistemine ilişkin bir analiz ise DEX hacminde bir artış olduğunu gösterdi.

Örneğin; DefiLlama, Drift'teki kilitli toplam değerin (TVL) 30 günde yüzde 88,69'luk bir artış yaşadığını gösterdi. Jito'nun TVL'si, 401,80 milyon dolardı. Bu da aynı dönemde yüzde 96,89'luk bir artışa işaret ediyordu.

TVL, bir protokolde kilitli olan token sayısını ölçer. Metrikteki artış, piyasa katılımcılarının protokolü güvenilir olarak algıladıkları anlamına gelir. TVL'deki artış, oyuncuların kilitli varlıklardan getiri beklediği mevduatlarda da artış olduğu anlamına geliyor.

TVL'nin düştüğünü varsayarsak bu durum, kilitli varlıklarda bir azalma anlamına gelebilirdi. Messari, ayrıca Jupiter'deki aktif kullanıcı sayısını da dikkate aldı. Verilere göre ağda yeni adresler artıyor.

Yeni adreslerdeki artış, ilginin bir işaretidir. Radium ve Orca gibi projelerle karşılaştırıldığında, Jupiter'in büyük bir hakimiyeti vardı. Bunun nedeni, kullanıcıların Jupiter'den bir airdrop beklemeleri olabilir.

Bu arada, Orca ve Radium kullanıcılarını ödüllendirmek için herhangi bir plan açıklamadı.

Aktif kullanıcılarda potansiyel bir artışın yanı sıra airdrop'lar, SOL fiyat hareketini de etkileyebilir. Zira faaliyetlerdeki artış, SOL'a yönelik talebin artmasına yol açabilir.  

SOL Fiyatında Artış Bekleniyor

Dikkat: Yaklaşan Airdrop'lar, Solana Ağını Nasıl Etkileyecek?

Yazım sırasında SOL'un değeri 60,81 dolar idi. Ayrıca, SOL/USD işlem çiftinin dört saatlik grafiği, Göreceli Güç Endeksinin (RSI) 64,42'ye ulaştığını gösterdi.

27 Kasım'da RSI değeri, 31,98'e düşerek SOL'un çok fazla satış baskısına maruz kaldığını göstermişti. Bu nedenle RSI değerindeki artış, alım momentumunun geri döndüğü anlamına geliyor. 

Alım emirleri gelmeye devam ederse SOL fiyatı, 65 dolara ulaşabilir. Fakat bu sadece satıcılar piyasanın kontrolünü ele geçirmediği sürece gerçekleşecektir.

Yükseliş tezini destekleyen bir diğer gösterge de Üstel Hareketli Ortalama (EMA) oldu. Yazım sırasında 9 günlük EMA (mavi), 20 günlük EMA'nın (sarı) üzerinden geçmişti. Bu da SOL'un, kısa vadede 60 dolardan yükselebileceğini gösteriyor.

Dikkat: Yaklaşan Airdrop'lar, Solana Ağını Nasıl Etkileyecek?

Kaynak: AMBCrypto

Dikkat: Yaklaşan Airdrop'lar, Solana Ağını Nasıl Etkileyecek? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik