Anasayfa NFT Disney, NFT Sektörünün Büyük İsmi ile El Sıkıştı: Platform Yolda!

Disney, NFT Sektörünün Büyük İsmi ile El Sıkıştı: Platform Yolda!

NFT

Disney, NFT koleksiyon platformunu başlatmak için Dapper Labs ile iş birliği yapıyor.

Disney, NFT Sektörünün Büyük İsmi ile El Sıkıştı: Platform Yolda!

Eğlence devi Walt Disney Company, bir NFT koleksiyon platformu başlatmak için önde gelen blockchain tabanlı video oyunları geliştiricisi Dapper Labs Inc. ile güçlerini birleştirdi. "Disney Pinnacle" olarak adlandırılan platform, koleksiyonerlerin Flow blockchain'inde basılan markalı NFT'leri satın almalarına ve takas etmelerine imkân tanıyacak.

Dapper Labs'in kurucu ortağı ve CEO'su Roham Gharegozlou, şu yorumda bulundu:

Disney Pinnacle, son birkaç yılda öğrendiğimiz her şeyi bir araya getirmek için sıfırdan tasarlanmış yepyeni bir ürün. Hayranlar, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar telefonlarında dinamik pinleri toplayabilecek ve bunları birbirleriyle anında ve güvenli bir şekilde takas edebilecekler.

Çıkış tarihi henüz teyit edilmedi ancak platformun şimdiden "pin koleksiyonculuğunun büyüsünü dijital çağa taşıyan yepyeni bir sosyal odaklı koleksiyon deneyimi" olacağı iddia ediliyor. Bu yılın sonlarına doğru kullanıma sunulacak olan Disney Pinnacle'a Apple App Store üzerinden ilk erişenler, iOS kullanıcıları olacak. Şu anda platforma katılmak isteyen herkes için açık bir bekleme listesi var.

Disney Pinnacle'da özellikle Pixar, Star Wars ve Disney klasiklerinden karakterler yer alacak. Örneğin; Toy Story'den Buzz Lightyear ve Woody, Disney Prensesleri ve Star Wars'tan Darth Vader. Marvel da daha sonra platforma gelecek. Kullanıcılar, favori karakterlerine özel NFT pinlerini toplayabilecek, diğer hayranlarla sosyal bağlantılar kurabilecek ve pin koleksiyonlarını diğer kullanıcılarla paylaşabilecek ve takas edebilecekler.

Ara yüz hakkında konuşan Roham Gharegozlou, Disney Pinnacle'ın basit bir ara yüzle kullanıcı dostu olacağını söyledi:

Bu, güncellenmiş bir ekonomi tasarımıdır. Bu nedenle günlük hayranlar için erişilebilirlik ile bazı üst düzey koleksiyonerler için sınırlı sayıda ve süper sınırlı sayıda varlıklar arasında daha iyi dengelenmiştir. Ve bu, tüm Disney evrenine tek çatı altında erişim anlamına geliyor.

Disney,  Daha Önce de NFT Alanında Bir Ortaklık Kurmuştu

Disney, NFT Sektörünün Büyük İsmi ile El Sıkıştı: Platform Yolda!

Disney Pinnacle, Disney tarafından geliştirilen ilk NFT projesi değil. Bu yılın başlarında şirket, NFT platformu Cryptoys ile ortaklaklık kurarak sınırlı sayıda NFT Star Wars oyuncaklarından oluşan bir koleksiyon başlattı. Bu NFT'ler de Dapper Labs'in buluşu olan Flow tarafından destekleniyordu. Bu blockchain, önemli ölçüde daha az güç kullanıyor ve ölçeklendirmeyi kolaylaştırıyor. Söz konusu blockchain, Dapper Labs'ın NBA Top Shot ve NFL All Day gibi koleksiyon platformları tarafından kullanılıyor.

2020 yılında piyasaya sürülen Flow, geliştiricilerin ana akım benimseme için sınırsız Web3 uygulamaları oluşturmalarına imkân tanıyan izin gerektirmeyen bir Layer-1 blockchain'dir. Başlangıçta Dapper Labs oyun geliştiricilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için bir araç olarak inşa edilen Flow, daha sonra başlatılan çok sayıda merkeziyetsiz uygulama için popüler bir seçim haline geldi.

FLOW tokenleri ise doğrulayıcılar, geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından Flow ağına katılmak ve ödüller kazanmak için kullanılan düşük enflasyonlu ve düşük sirkülasyonlu arz varlıkları olarak kabul edilir. FLOW fiyatı, yazının hazırlandığı sırada 0,63 dolardan işlem görmektedir. Piyasa değeri ise 931 milyon doları aşmıştır.

Disney, NFT Sektörünün Büyük İsmi ile El Sıkıştı: Platform Yolda! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik