Anasayfa Sektörel DNS Saldırısına Uğrayan Web3 Platformu, Geri Ödeme Yapacak!

DNS Saldırısına Uğrayan Web3 Platformu, Geri Ödeme Yapacak!

Sektörel

Galxe, DNS saldırısının ardından 396.000 dolarlık para iadesini açıkladı.

DNS Saldırısına Uğrayan Web3 Platformu, Geri Ödeme Yapacak!

Web3 kimlik bilgileri ve ödül platformu olan Galxe, geçen haftaki DNS saldırısına yanıt olarak topluluğuna güven vermek için önlemler aldı. Platform, etkilenen 980'den fazla kullanıcı için toplam 396.000 doların biraz üzerinde bir geri ödemenin yanı sıra kaybedilen fonlar için ek yüzde 10 tazminat ödeneceğini duyurdu.

Etkilenen kullanıcıların fonları, alternatif talimatlar verilmediği sürece otomatik olarak alındıkları cüzdan adreslerine iade edilecektir. Etkilenen kullanıcılar, geri ödemelerini 16 Ekim'de işlenmesi planlanan Tether (USDT) cinsinden alacaklar.

Galxe'nin Tazminat Planı Devam Ediyor

Saldırgan, bir DNS korsanlığından faydalanarak ziyaretçileri Galxe'nin resmî web sitesinden kötü niyetli bir kimlik avı sitesine yönlendirdi ve birçok kullanıcıyı savunmasız bıraktı. Bu olay, kullanıcı fonlarının tehlikeye girmesiyle sonuçlandı ve Galxe'yi hızla kapsamlı bir kurtarma planı geliştirmeye sevk etti. Ekip, etkilenen kullanıcılara bu güvenlik olayının etkisinin farkında olduklarını ve onları bütünleştirmek için kapsamlı bir kurtarma planı oluşturduklarını belirtti.

Zarara uğrayan kullanıcılara Polygon ağında 9 Ekim TSİ 03:00 itibariyle USDT cinsinden tazminat ödenecek. Galxe, ayrıca iyi niyet göstergesi olarak proje hazinesinden ilk kayıp miktarına yüzde 10 daha ilave etmeyi taahhüt etti.

Saldırı sırasında yalnızca kimlik avı sitesindeki işlemleri doğrulayan kullanıcıların etkilendiği, sitenin diğer tüm yönlerinin tehlikeye atılmadığı açıklandı. Galxe, etkilendiklerini düşünen ancak listede yer almayan veya kayıp değerlemelerinde tutarsızlıklar tespit eden kullanıcıları, çözüm için ilgili kanıtlarla birlikte platformun destek ekibine ulaşmaya teşvik etti.

Galxe Gelişmiş Güvenlik Önlemleri Uyguluyor

DNS Saldırısına Uğrayan Web3 Platformu, Geri Ödeme Yapacak!

Galxe'ye yönelik saldırıdan kaynaklanan kayıpların, 10 Ekim itibariyle yapılan ilk tahminlere göre 53.000 dolardan birkaç sente kadar değişmekle birlikte 396.000 doların üzerinde olduğu bildirildi. Başlangıçta şirket, saldırıdan yaklaşık 1.120 kullanıcının etkilendiğini tahmin etmişti.

Platformun kurucu ortağı Charles Wayn, Galxe'nin saldırıya uğrayan fonların izini sürmek için iki güvenlik firması ile iş birliği yaptığını belirtti. Platform, alan adı ve hizmet güvenlik ayarlarını geliştirdi, alan adı sağlayıcısını değiştirdi ve güvenlik denetimleri başlattı.

Wayn, olayın esas olarak alan adı kayıt kuruluşu Dynadot'un hesap bilgilerini sıfırlaması ve Galxe'nin yetkili bir üyesi olduğunu iddia ederek sahte belgeler sağlayan bir taklitçiye izin vermesinden kaynaklandığını açıkladı.

Galxe protokolü; izin gerektirmeyen kendi kendine egemen bir kimlik altyapısıdır. Yerel token GAL, 6 Ekim Cuma günü 1,20 dolardan 1,15 dolara bir düşüş yaşadı. Daha sonra hafta sonu boyunca önemli bir işlem hacmiyle 1,21 dolara ulaştı. CoinGecko'ya göre; GAL fiyatı, yazının hazırlandığı sırada 1,14 dolarda sabitlenmiş durumda.

DNS Saldırısına Uğrayan Web3 Platformu, Geri Ödeme Yapacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik