Coin Rehberi

Dodo Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Dodo Coin Nedir?

Dodo Coin, Ethereum blok zinciri üzerinden işlem gören merkeziyetsiz bir borsa olan DODO’nun kripto varlığıdır. Otomatik piyasa yapıcılar (AMM) yerine Proaktif piyasa yapıcı (PMM) algoritması ile çalışan Dodo Coin’in temel hedefi, “daha iyi bir fiyat istikrarı sunmak” olarak özetlenebilir. Bu algoritma sayesinde likidite sağlayan kuruluşlarının yatırımları istikrar kazanır, kalıcı zarar riski düşürülmüş olur. Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan ERC20 tokeni Dodo Coin, DODO borsasının yerel tokenidir.

Dodo Coin Ne İşe Yarar?

Dodo Coin, kullanıcılarına daha iyi bir fiyat istikrarı ve likidite sunmaya odaklanmıştır. Bir DeFi (finans) protokolü olan Dodo platformu, token değişiminde olabilecek en iyi fiyatı bulmayı hedefler. Likidite havuzu kurulmasını durduran her türlü zorlayıcı parametre (ücret oranı, likidite derinliği vb.) Dodo tarafından engellenmiştir. Milyonlarca bilginin tek bir merkezde toplanabildiği oracle adlı yazılım programını kullanan Dodo, en iyi piyasa fiyatlarını bir araya getiriyor.

Dodo Coin Nasıl Alınır?

Peki Dodo Coin nasıl alınır? Dodo Coin, Binance borsasından alınabilir. Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehberi adlı yazımızda Binance borsası açmak ve kripto para almakla ilgili bilgiler verdik. Burada aktarılan bilgileri kullanarak Dodo Coin satın alabilirsiniz.

Dodo Coin Güvenilir mi?

Dodo Coin, merkeziyetsiz bir kripto borsası olan Dodo’nun yerel kripto tokenidir. Binance, KuCoin, Hotbit, CoinEx ve Gate.io gibi borsalarda yer alan Dodo Coin, Diane Dai ve Radar Bear tarafından kuruldu. Önemli ortaklıklarla kripto piyasalarından adından söz ettiren Dodo borsasının yerel tokeni olan Dodo Coin güvenilirdir denilebilir.

Dodo Coin Hangi Borsada?

Dodo Coin şu borsalardan alınabilmektedir: DODO, Binance, KuCoin, Hotbit, CoinEx, Gate.io, Pionex, BKEX, VCC Exchange ve WazirX.

Dodo Coin Geleceği 2021

Dodo Coin Geleceği 2021‘de ne olur? Bunu tam anlamıyla kestirmek zor olsa da son aylardaki yükselişe bakarak olumlu yorumlarda bulunabiliriz. Şubat ayında en yüksek zirvesi olan 8,38 doları gören Dodo Coin, ardından 0,9 dolara kadar düşmüştür. Yükseliş eğiliminde olan Dodo Coin, önündeki 2,60 dolar direncini kırdıktan sonra 4 dolara çıkabilir.

Dodo Coin Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

1 Dodo Coin Kaç TL?

1 Dodo Coin
 TL‘dir. Şubat ayında Dodo Coin 58 Tl’ye yükselmişti. Dodo Coin’in 2021 başındaki fiyatı ise 1,24 TL idi.

Uzmanlardan Dodo Coin Yorumları

Uzmanlardan Dodo Coin yorumlarına bakarsak, Dodo Coin’in genel olarak olumlu izlenimler bıraktığını görebiliriz. Benzersiz bir fiyat protokolü politikası sunan Dodo’nun kullandığı Proaktif Piyasa Yapıcılık (PMM) algoritması, platformunun kendisi tarafından oluşturulmuştur.

Dodo projesinin piyasaya heyecan getirdiğini aktaran uzmanlar, bu kripto varlığın fiyatının son derece ucuz olduğunu düşünüyor. Şubat ayında 8 doları aşan Dodo Coin şu an 1,90 seviyesinden işlem görüyor.

Dodo Coin Kimin?

Dodo Coin, Diane Dai ve Radar Bear tarafından Çin’de kurulan kripto para borsasının tokenidir. Ekibin kalan üyeleri anonimdir ve haklarında bilgi verilmemiştir. Dodo borsası, 2020 yılı Ağustos ayında kripto yatırımcılarının kullanımına girdi.

Dodo Coin Hangi Ülkenin?

Dodo Coin, Çin’de kurulan blok zinciri tabanlı merkeziyetsiz bir borsa olan DODO’nun yerel tokenidir. Kurucuları, Diane Dai ve Radar Bear’dır. Çin’de kurulmasına rağmen Dodo Coin, herhangi bir ülkenin değildir. Zira yapısı gereği merkeziyetsizdir.

Dodo Coin Alınır mı?

DODO adlı kripto borsasının yerel tokeni olan Dodo Coin, Şubat ayında gördüğü en yüksek zirvesi olan 8,38 dolardan hızla düşmüştür. Yenilikçi projesiyle Proaktif Piyasa Yapıcı (PMM) algoritması tabanlı algoritmaya sahip olan Dodo Coin, Binance gibi büyük bir borsada da listelenmişti. Dodo Coin alınır mı? Bu kararı kendiniz vermelisiniz ancak Dodo Coin’in güvenilir olduğunu söyleyebiliriz.

Dodo Coin Madenciliği

Dodo Coin madenciliği için Dodo’nun resmi adresi olan bu siteyi ziyaret etmelisiniz. Cüzdanınız Ethereum ağına bağlı olmalıdır. Sayfanın sol üst köşesinde bulunan Exchange sekmesindeki tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak Pool kısmını seçin. ETH-USDC seçeneğini seçtikten sonra Deposit butonuna tıklayın. İstediğiniz miktar ETH ya da USDC’yi girin. Confirm butonuna tıkladıktan sonra Dodo Coin stake etmekle ilgili yönlendirmeleri takip edin.

Dodo Coin Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Dodo Coin Projesi

Dodo Coin projesi, fiyat istikrarını sağlamaya çalışan ve daha iyi likidite sunmayı hedefleyen merkeziyetsiz bir borsadır. Kripto borsası olmasının yanı sıra likidite sağlayıcısı olan Dodo’nun kripto varlığı olan Dodo Coin, Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan ERC20 tokeni olarak bilinmektedir.

Dodo Coin Kaç Adet?

Dodo Coin toplam arzı 1,000,000,000 adettir. Maksimum arzının da aynı adette olduğunu görüyoruz. Bu da daha fazla Dodo Coin üretilmeyeceği anlamını taşır. Dodo Coin’in dolaşım arzı ise 152,416,845’tir.

Dodo Coin Neden Düşüyor?

Dodo Coin, Binance borsasında listeleneceğinin duyurulması üzerine Şubat ayında en yüksek değerini gördü. Listelendikten sonra ise birçok yatırımcı kârlarını çekti. Bitcoin’in de Mayıs ayında düşmesiyle Dodo Coin düşüşü derinleşti. Dodo Coin neden düşüyor sorusuna verilecek en doğru cevap budur.

Dodo Coin Kaç Dolar Olur?

Dodo Coin, Şubat ayında 8 dolar iken Temmuz’da 0,8 dolara kadar düştü. 6 ayda gerçekleşen bu 10 katı düşüş, Dodo Coin yatırımcılarının isyan etmesine yol açtı. Yeniden 1,90 dolar seviyesine çıkan ve bir çanak oluşturan Dodo Coin, önündeki 2,60 dolar direncini kırdıktan sonra yıl içinde 4 doları aşabilir.

Dodo Coin Yorumları

Dodo Coin yorumlarına baktığımızda bu kripto varlığın orta ve uzun vadede kazandıracak bir yatırım olduğuna ilişkin değerlendirmeleri görüyoruz. Binance borsasında 2021 yılı Şubat ayında listelenen Dodo Coin, ani bir çıkışla 8 dolar seviyesine yükseldi. Ardından yatırımcıların kârlarını çekmesiyle Dodo Coin’in fiyatında ciddi bir düşüş görüldü. Dodo borsasının yerel tokeni olan Dodo’nun gelecek vadettiği yorumları yapılmaktadır.

Dodo Coin Ekşi Sözlük Yorumları

Dodo Coin Ekşi Sözlük yorumlarından bazıları şöyle:

pmm (bkz: proactive market maker) teknolojisi ile, trade, invest, issue your crypto assets with market-leading liquidity (pazar lideri likidite ile ticaret yapın, yatırım yapın, kripto varlıklarınızı ihraç edin.) mottosu ile pazara çıkan bir coin.”

 

birazda burada oyalanalım dediğim bir alt coin. haydi dodo sıra sende

 

binancede çıktığı gibi alım yapanları ağlatacak coin. paranız içerde kalma olasılığı yüksek.

Dodo Coin Grafiği

Dodo Coin grafiğine baktığımızda Şubat ayından Temmuz’a kadar fiyatının 6 ay içinde 10 kat düştüğünü görüyoruz. Şu an 1,90 dolar seviyesine çıkan Dodo Coin, önündeki 2,60 dolar direncini kırdıktan sonra yıl içinde 4 ve 5,40 dolar hedeflerine yol alabilir.

Dodo Coin grafiği şöyle:

Dodo Coin Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Dodo Coin Piyasa Değeri

Dodo Coin piyasa değeri dolardır. En yüksek zirvesine ulaştığı Şubat ayında Dodo Coin piyasa değeri 660,000,000 dolara kadar çıkmıştır. 2021’in ilk gününde ise piyasa değeri 4,279,000 idi.

Dodo Coin İşlem Hacmi

Dodo Coin işlem hacmi dolardır. 31 Ağustos günü ise işlem hacmi 63,362,813 dolardı. Bu da Dodo Coin işlem hacminin bir günde 2 katına çıktığı anlamına geliyor.

Dodo Coin Fiyatı 2021

Dodo Coin fiyatı 2021‘de ciddi bir volatilite gösterdi. Şubat ayında 8 doları aşan Dodo Coin, 6 ay içinde 10 kat değer kaybetti. Bunda Binance borsası listelemesi ve Bitcoin’in düşüşünün de etkisi vardı. Şu an dolar civarından işlem gören Dodo Coin, üst hedeflerine doğru yola çıkmaya başlayabilir.

Dodo Coin Toplam Arzı

Dodo Coin toplam arzı 1,000,000,000 adettir. Bu sayı, Dodo Coin’in üretilen toplam sayısını ifade eder. Maksimum arz adeti de aynı olduğuna göre, daha fazla Dodo Coin üretilmeyecektir.

Dodo Coin Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatı

Dodo Coin tüm zamanların en yüksek fiyatı 8,38 dolardır. Dodo Coin, bu zirveye Binance listelenmesinin de etkisiyle 20 Şubat’ta erişmiştir.

Dodo Coin Tüm Zamanların En Düşük Fiyatı

Dodo Coin tüm zamanların en düşük fiyatı 0,15 dolardır. Dodo Coin, bu seviyeye 2020 yılının Aralık ayında inmiştir.

Dodo Coin’i Benzersiz Kılan Nedir?

Dodo Coin’i benzersiz kılan, platformun kendisinin tasarladığı Proaktif piyasa yapıcı (PMM) algoritmasından gelmektedir. Likidite sağlayıcılara daha yüksek oranda fon kullanımı ve daha düşük fiyatlar sunan Dodo platformu, yatırımcıların kalıcı zararlarını da engelliyor. Teklif tokenlerini gerektirmeyen yapısıyla öne çıkan Dodo Coin, otomatik piyasa yapıcılardan (AMM) daha iyi bir fiyat istikrarını hedefliyor.

Dodo Ağ Güvenliği

Dodo ağ güvenliğini incelediğimizde saldırılara karşı yüksek bir korumaya sahip olduğunu görüyoruz. Proaktif piyasa yapıcı (PMM) algoritmasını kullanan merkeziyetsiz bir borsa olan Dodo, güvenlik şirketi PeckShield‘in incelemesinden geçer not aldı. Buna rağmen nispeten yeni bir alan olan “blok zinciri üzerindeki merkeziyetsiz projelerin” yüksek riskler barındırabileceğini söylemek gerekir. Bu borsalarda işlem yapacak kişilerin kendi detaylı araştırmasını yapmaları önerilir.

Dodo Coin Nereden Satın Alınır?

Dodo Coin, kendi borsası olan DODO’dan satın alınabilir. Dodo Coin’in satın alınabileceği diğer borsalar; , Binance, KuCoin, Hotbit, CoinEx, Gate.io, Pionex, BKEX, VCC Exchange ve WazirX‘tir.

Son Dakika Güncel Dodo Coin Haberleri

Dodo kurucusundan kripto yorumu: “Tahmin edilemez!”

Merkezi olmayan kripto borsası Dodo’nun kurucu ortaklarından olan Diane Dai, Securities.io’ya röportaj verdi. Dai, kripto dünyasının geleceğinin “tahmin edilemez” olduğunu ifade etti.

Kripto piyasasının “sosyal adalete en yakın platformlardan biri” olduğunu kaydeden Diane Dai, merkezi bir otoriteye bağlanmadan herkesin servetini artırabileceğini aktardı. DeFi projelerinde kadınların daha aktif olması gerektiğini aktaran Dai, bu konuda bir rol model olmanın kendisini sevindirdiğini ifade etti. Kripto piyasasının geleceğiyle ilgili tahmin yürütmenin güç olduğunu kaydeden Dai, gelecekle ilgili en akla yatkın tahmininin “tahmin edilemez” olduğunu belirtti.

Dodo Coin Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

DODO Borsası’na haciz şoku

Son zamanların gözde borsalarından olan Dodo, bir hack saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Haberi resmi Twitter hesaplarından paylaşan Dodo platformu, saldırganların ana hedefinin Crowdpool’lar (kullanıcılar tarafından yaratılan havuzlar) olduğunu bildirdi.

Dodo havuzlarındaki likiditelerin zarar görmesinin söz konusu olmadığını aktaran platform, yatırımcıların telaşa kapılmaması gerektiğini belirtti. Konuya ilişkin yorumda bulunan yatırımcı Jerry Zhou, bu tarz saldırıların olağan olduğunu ve projeye inanmaya devam edeceğini vurguladı.

Dodo Coin Analizleri

Dodo Coin analizleri yapan siteleri incelersek, bu kripto varlığın uzun vade yatırım yapılacak bir coin olduğundan bahsediliyor. 2021 yılı içinde 10 kat değer kaybeden bir kripto paraya yatırımcılar doğal olarak dikkatli yaklaşacaktır. Kendi borsasının gücünü arkasına alan Dodo Coin’in uzun vadede kazandırmaması için hiçbir gerekçe olmadığı yorumları yapılıyor.

Dodo Coin Fiyat Tahminleri

Dodo Coin fiyat tahminleri yapan siteler, Dodo Coin’in gelecek vadeden bir kripto varlık olduğu görüşünde.

GOV Capital adlı borsa dergisi, Dodo Coin fiyatının bir yıl içinde 4.6 dolar seviyesine çıkacağını öne sürüyor.

Wallet Investor‘a göre, Dodo Coin bir yıl içinde 3,8 doları aşacak.

Coin Price Forecast‘e göre ise Dodo Coin yıl sonunda 5 dolara dayanacak, bir yıl içinde ise 10 doları zorlayacak.

Dodo Coin Ekibi

Dodo Coin ekibi, kurucular Diane Dai ve Radar Bear tarafından bir araya toplanan uzmanlardır. Ekibin diğer üyeleri anonimdir ve haklarında bilgi verilmemiştir. Dodo platformu Çin merkezlidir.

Dodo Coin Twitter Adresi

Dodo Coin Twitter adresi şudur: https://twitter.com/BreederDodo

Bu adreste Dodo Coin hakkında haberler ve duyurular yer almaktadır. DODO borsasında işlem yapanlar bu adresi takip etmelidir.

Dodo Coin 2021’de Ne Olur?

Peki Dodo Coin 2021’de ne olur? Şubat ayında en yüksek zirvesine çıkan Dodo Coin, ardından 0,8 dolara kadar düşmüştür. Yükseliş eğiliminde olan Dodo Coin, önündeki 2,60 dolar direncini kırdıktan sonra 4 dolara çıkabilir.

Dodo Coin Ekşi Sözlük Yorumları

Dodo Coin Ekşi Sözlük yorumlarından bazıları şöyle:

binancenin launchpad ile içeriye aldığı tokenlerin hemen hemen tamamı %500 kar sağladı. yatırım tavsiyesi değildir.

 

birazda burada oyalanalım dediğim bir alt coin. haydi dodo sıra sende

 

açılışını 5 dolarla yaptıktan sonra 1 dakikalığına tarihi zirvesine ulaşıp 2. dakikada 0.5 dolara ineceğini düşündüğüm coin.

Dodo Coin Projesinin Faydaları

Dodo Coin projesinin faydalarından biri, “daha iyi bir fiyat istikrarı sunmak” amacıyla Proaktif piyasa yapıcı (PMM) algoritmasını kullanan bir proje olması nedeniyledir. jeton fiyatları değiştiği için likidite sağlayıcıların yaşadığı kayıplar, PMM algoritmasıyla çözüme kavuşturulmuştur. Öte yandan bu modeli kullanan yatırımcıları “kalıcı kayıp” riskleri de önemli ölçüde azalmaktadır.

Dodo Coin Neden Yükseliyor?

Peki Dodo coin neden yükseliyor? Şubat ayındaki fiyat artışının sebebi Binance listelenmesi haberiydi. Ardından coin ciddi bir düşüşle karşılaştı. Dodo Coin yükselişi, hem piyasanın mevcut durumuyla hem de Dodo Coin projesi ile fiyatına ilişkin beklentilerle ilgilidir.

Dodo Coin Projesi Hakkındaki Endişeler

Dodo Coin Projesi hakkındaki endişeler, platformun içinde kullanılma için oluşturulan Proaktif piyasa yapıcı (PMM) algoritmasıdır. Diğer borsalar otomatik piyasa yapıcıları (AMM) algoritmasını kullanırken Dodo, tamamen yeni bir algoritma oluşturarak risk almıştır. Her ne kadar likidite sağlayıcıların kalıcı kayıpları azaltılsa ve fiyat istikrarı artırılsa da, fazla denenmemiş bu sistemin geleceğiyle ilgili endişeler oluşmaktadır.

Dodo Coin Whitepaper

Dodo Coin whitepaper girişinde “DODO, Proaktif Piyasa Yapıcı (PMM) algoritmasını kullanan ve merkezi olmayan bir değişim platformudur.” tanımını görüyoruz. BSC ve Ethereum altyapısının kullanıldığından bahsediliyor. Dodo platformu, amaçları ve yol haritası hakkında geniş ölçekli bilgi almak istiyorsanız bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

 

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 120 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün