Anasayfa Analiz DOGE Patlama Yaptı: Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaşabilir mi?

DOGE Patlama Yaptı: Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaşabilir mi?

Analiz

Dogecoin kayda değer bir yükseliş yaşadı ve sadece iki hafta içinde %25 değer kazandı. Peki DOGE için sırada ne var?

DOGE Patlama Yaptı: Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaşabilir mi?

Dogecoin (DOGE) bir kez daha kripto para alanındaki heyecanın merkezinde. Günler içinde, memelerden ilham alan kripto para birimi, yalnızca iki hafta içinde %25 kazanç elde ederek kayda değer bir artış yaşadı. Tüccarlar ve yatırımcılar Dogecoin'in (DOGE) fiyat hareketlerini yakından izledikçe, teknik göstergeler ve zincir üstü verilerin bir kombinasyonu, Dogecoin'in (DOGE) neyin beklediğine dair ilgi çekici bilgiler sunuyor.

Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi: Ralli Devam Edecek mi?

Tanınmış analist Ali Martinez'e göre Dogecoin'in (DOGE) fiyat hareketi, 0,070$ ile 0,076$ arasında çok önemli bir destek bölgesi oluşturdu. Martinez, bu fiyat aralığında, şaşırtıcı bir şekilde 452.000 cüzdanın, toplam 51.4 milyar tokenle önemli miktarda Dogecoin (DOGE) kazandığına dikkat çekiyor. Öte yandan, kripto para birimi 0,083$ ve 0,088$ seviyelerinde sert bir dirençle karşı karşıya kalıyor ve bu da daha fazla yükseliş ivmesi için potansiyel engellerin sinyalini veriyor.

DOGE Patlama Yaptı: Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaşabilir mi?

Zincir üstü veri firması Santiment, Dogecoin'i (DOGE) çevreleyen iyimserliği artırıyor ve geçen yıl aktif olan ortalama Dogecoin (DOGE) tüccarının şu anda 12 hafta sonra ilk kez %2,4'lük bir kazanç göstererek kârda olduğunu vurguluyor. Bu gelişme önemli bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor ve tüccarların daha fazla ilgisini çekebilir.

Öte yandan, kâr eden daha fazla tüccar, kâr elde etme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir ve bu nedenle satış baskısı oluşabilir. Ayrıca, Dogecoin (DOGE) sosyal hakimiyet göstergesi henüz tehlikeli "FOMO bölgesine" ulaşmadı, bu da daha fazla yükseliş olasılığını gösteriyor.

DOGE Patlama Yaptı: Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaşabilir mi?

Dogecoin'in (DOGE) şu anki fiyat ivmesini kuşkusuz Elon Musk'tan alıyor. Son fiyat rallisi, memecoin'in Twitter'ın yeniden markalanan platformu "X" üzerinde bir ödeme yöntemi olabileceği yönündeki spekülasyonlara bağlanabilir. Tüccarlar, Dogecoin'in (DOGE) sözlü bir destekçisi olduğu için Elon Musk'ın bu konudaki kararını ön plana çıkarmaya istekli görünüyor.

Bu durum spekülasyonları körükledi ve Dogecoin'e (DOGE) bağlı sürekli vadeli işlemler piyasasında 19 Nisan'dan bu yana ilk kez 512 milyon doları aşan bir artışa neden oldu. O gün Dogecoin (DOGE) 0,0941 dolardan işlem gördü ve sonraki üç gün içinde yaklaşık %19'luk bir fiyat düşüşü yaşadı.

DOGE Patlama Yaptı: Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaşabilir mi?

Piyasaya yeni para akışı genellikle bir yükselişin teyidi olarak görülse de, tüccarlar temkinli kalmalıdır. Daha fazla tacirin kâr etmesiyle kâr elde etme olasılığı daha yüksek hale geldikçe, satış baskısı artabilir ve potansiyel olarak $DOGE fiyatında geçici bir geri çekilmeye yol açabilir. Ancak, basın zamanında, açık faiz ağırlıklı fonlama oranları sıfıra yakındı ve bu da uzun ve kısa pozisyonlar arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Günlük Grafikte Dogecoin (DOGE)

Pompadan önceki son grafik analizinde açıklandığı gibi Dogecoin (DOGE), trendin tersine döndüğünü gösteren bir yükselen üçgen formasyonu oluşturmuştu. Tahmin edildiği gibi, Dogecoin (DOGE) 0,075$'lık direncin üzerine çıktı ve başlangıçta %23,6 Fibonacci geri çekilme seviyesinde (0,0785$) durdu. Ancak kısa bir duraklamanın ardından Dogecoin (DOGE) fiyatı rallisine devam etti ve direnç nedeniyle boğaların şimdilik duraksadığı 0,0839 dolara tırmandı.

DOGE Patlama Yaptı: Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaşabilir mi?

Günlük RSI 68.5'te hala aşırı alımda değilken, bir başka yükseliş daha mümkün görünüyor. Bununla birlikte, daha düşük kâr elde etme şu an için piyasa hakim görünüyor, bu nedenle %23,6 Fibonacci düzelmesinin 0,0785 dolardan yeniden test edilmesi olası bir senaryo olabilir. Boğalar bu desteği savunursa, Dogecoin (DOGE) %20 daha yükselerek 0,0937 dolardan %38,2 Fibonacci düzeltmesine ulaşabilir. Bir sonraki hedef, yılın en yüksek seviyesi olan 0,1044$ ve %50 Fibonacci düzelme seviyesi olan 0,1066$ olacaktır.

Kaynak: NewsBTC

DOGE Patlama Yaptı: Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaşabilir mi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik