Anasayfa Analiz DOGE-PEPE-FLOKI Fiyat Analizi: 6 Aralık 2023

DOGE-PEPE-FLOKI Fiyat Analizi: 6 Aralık 2023

Analiz

Bitcoin'in önderliğinde pek çok altcoin projesi oldukça önemli hamleler gerçekleştiriyor. Peki meme cephesinde ele alınacak en önemli projeler hangileri olabilir?

DOGE-PEPE-FLOKI Fiyat Analizi: 6 Aralık 2023

Son birkaç gündür kripto piyasası yeşil renkte seyrediyor ve Bitcoin'in inanılmaz yükselişinin yanı sıra meme coin piyasasıda oldukça hareketli görünüyor. 

Peki son süreçte dikkate alınması gereken en en önemli meme coin projeleri hangileri olabilir? Gelin şimdi bunlara hep birlikte bir bakalım.

Pepe Coin (PEPE)

PEPE, son 24 saatte ralliye liderlik eden en önemli meme coin olarak karşımıza çıkıyor. CoinMarketCap'e göre PEPE'nin fiyatı haberin yayınlandığı sırada 0,0000016 dolardı ve bu da söz konusu dönemde %17,21'lik bir artışı temsil ediyor. Ayrıca fiyat artışı PEPE'nin piyasa değeri sıralamasındaki pozisyonunu da yükseltti.

Pepe Coin, yazımız sırasında 671,62 milyon dolarlık piyasa değeri 79. sırada yer alıyor. Ayrıca haftalık zaman diliminde PEPE'nin değeri son yedi günde %46,17 arttı diyebiliriz.

DOGE-PEPE-FLOKI Fiyat Analizi: 6 Aralık 2023

Bunun gibi bir performans, meme projesinin Nisan ayı civarında ulaştığı 1 milyar dolarlık piyasa değeri geri alabileceği ihtimaline işaret ediyor. PEPE/USD 4 saatlik grafik, teknik durumuna göre tokenin yüksek düzeyde volatilite sergilediğini gösterdi.

Bu çıkarım Bollinger Bantları (BB) göstergesinde genişleyen bantlarından alınmıştır. Ancak BB trendinden ilginç bir sonuç çıktı. Gösterge değerlendirilmesi, üst bandın PEPE'ye 0,0000016 dolara kadar farklı seviyelerde dokunduğunu gösterdi.

Bir noktada üst bant 0,0000014 dolara, ardından da 0,0000015 dolara ulaştı. Ancak sonuçta aşırı alım olması ve PEPE değerini düşürmesi için beklenen sinyal gerçekleşmedi. Bu, kripto para birimlerinin yukarı doğru hareket ederken normal teknik beklentilere meydan okuduğu bir boğa döngüsünün tipik bir örneğidir.

71,58 seviyesindeki Göreceli Güç Endeksi (RSI), PEPE'nin aşırı alıma işaret ettiğini gösterdi. Fiyatın geri çekilme ihtimali olsa da satın alma momentumunun durmaması da muhtemeldir diyebiliriz.

Tüccarlar kâr almaya karar verirse, PEPE 0,0000013$'a düşebilir ve bu, kısa vadeli spot tüccarlar veya long pozisyonu almak isteyen türev katılımcıları için iyi bir giriş olabilir.

Dogecoin (DOGE)

Tesla CEO'su Elon Musk'un favorisi olarak bilinen Dogecoin (DOGE), piyasa değeri olarak 8. sıradaki yerini Cardano (ADA) kaptırdı. Ancak son 24 saat içinde kripto para, mini boğa piyasa performansının tekrarına hazır olabileceğine dair işaretler gösterdi.

Bu yazının yazıldığı an itibarıyla Dogecoin (DOGE) fiyatı 0,10 dolar civarında konumlanıyor. 4 saatlik zaman dilimindeki DOGE/USD grafiği, lider meme coinin 0,084$ seviyesindeki desteğini tuttuğunu gösterdi diyebiliriz.

DOGE-PEPE-FLOKI Fiyat Analizi: 6 Aralık 2023

Ayrıca yükseliş trendi sırasında 0,090 dolarda direnç vardı. Ancak Dogecoin (DOGE) 0,098 dolara yükselirken boğalar psikolojik direnci kırmayı başardı. 0,24 olan Chaikin Para Akışı (CMF) göstergelerine göre de DOGE'nin satın alma baskısı çok büyüktü.

Satın alma baskısı devam ederse fiyat kısa vadede 0,1 doların üzerinde konumlanabilir. Bu iddia, artan momentumun sinyalini veren Müthiş Osilatör (AO) tarafından da desteklendi.

Ancak Dogecoin (DOGE) yatırımcılarının, her iki kripto para birimi arasındaki korelasyon nedeniyle Bitcoin'in fiyat hareketlerine dikkat etmesi gerekiyor. Bitcoin (BTC) 44.000 doları yeniden test ederse Dogecoin (DOGE) 0,1 dolara daha hızlı ulaşabilir.

Ancak 43.000 doların altına bir düşüş olması halinde, Dogecoin (DOGE) 0,08 dolar seviyelerine geri gönderebilir. Kısacası, mevcut piyasa hissiyatıyla ilkinin gerçekleşmesi daha muhtemel görünüyor diyebiliriz.

FLOKI

Son boğa döngüsü sırasında FLOKI, meme coin rallisine geç katıldı. Ancak kripto para birimi, erken giriş yapan yatırımcılar için hala kazanç sağlamaya devam ediyor. Fakat bu sefer ki biraz daha farklı olabilir.

Bu varsayımın nedenlerinden biri Floki projesinin piyasada talep gören yeni kullanım senaryolarını eklemesidir. Bunlardan bazıları borç verme, yield farming ve staking içerir.

DOGE-PEPE-FLOKI Fiyat Analizi: 6 Aralık 2023

FLOKI'nin fiyatı yazının yazıldığı sırada 1 Aralık'ta 0,000032$'dan başlayan yükselişin ardından 0,000040$'dı. Kısa vadede FLOKI'nin değeri düşebilir çünkü mevcut piyasa açgözlülüğü yansıtmaktadır ve kâr elde eden oyuncular bunları almaya karar verebilir.

Ancak orta vadede (2024'ün ilk çeyreğine girerken) FLOKI yükseliş tarafına dönebilir. Bu, Üstel Hareketli Ortalama (EMA) tarafından gösterildi. Bu yazının yazıldığı sırada 20 EMA (mavi), 50 EMA'nın (sarı) üzerinde kapandı.

Bu tipik bir yükseliş işaretidir. Dolayısıyla, eğer daha geniş piyasa hissiyatı birkaç hafta içinde yükselişe devam ederse FLOKI 0,000080 dolar yönüne doğru ilerleyebilir.

Yine de, yüksek volatiliteli mevcut süreç göz önüne alındığında yatırımcıların dikkatli bir şekilde hareket etmesinde fayda var.

DOGE-PEPE-FLOKI Fiyat Analizi: 6 Aralık 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik