Altcoin Haberleri

Dogecoin ani düşüşte güçlü kaldı, neler oluyor?

Pazar sabahı erken saatlerde, Bitcoin birkaç saat içinde 10.000 dolar değer kaybetti. Dogecoin de düşüş yaşarken bu düşüş piyasanın geri kalanına kıyasla önemsiz derecedeydi. Gün ortasına kadar, DOGE toparlandı ve günü %12 değer kazancı ile bitirdi.

Pek çok uzman ve analist, Dogecoin’in temel eksikliğine karşı uyarıda bulundu. Ancak Pazar günü görüldüğü gibi, DOGE piyasalardaki diğer koinlerden daha dayanıklı olduğunu kanıtladı. Bu soruyu akla getiriyor, Dogecoin’e ne oluyor?

Dogecoin Rallisi Yavaşlama Belirtisi Göstermiyor

Dogecoin’in geçen haftaki meteorik yükselişinde fiyat 0.45 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviye rekorunu kırdı. Yine de hafta sonu DOGE fiyatı bu kazanıcını birazda olsa geri aldı. Hatta bu düşüşte toplam kripto para piyasa değeri 2,2 trilyon dolardan 1,9 trilyon dolara düştü. Toplam kripto piyasası büyük bir darbe alsa da, DOGE üzerindeki etki minimum düzeydeydi.

Cardano ve Polkadot gibi altcoinler %20’ye yakın kayıplar yaşarken, henüz flaş düşüş öncesi seviyelere geri dönmediler. Dogecoin ise şu anda %10 arttı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Chainlink (LINK) Fiyat Analizi 10 Ağustos 2020

Eleştirmenler, DOGE’un ciddiye alınmaması gereken bir şaka parası olduğunu savunuyor ve geliştirme eksikliği ve sonsuz token arzı gibi sorunları öne sürüyorlar. Ancak aynı zamanda, diğer kişiler DOGE’un çekiciliğinin ciddi bir endüstriye eğlence getirmek olduğunu söylüyorlar.

Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, eserinin kripto para birimlerinin karanlık tarafına bir antitez olarak hareket edebileceğini umuyor. Dogecoin’i 2015’te sektörün dışına açgözlülük, dolandırıcılık ve FOMO zihniyeti itmiştir.

Billy Markus:

Sevinç, nezaket, öğrenme, verme, empati, eğlence, topluluk, ilham, yaratıcılık, cömertlik, aptallık ve saçmalık. Dogecoin’i benim için değerli kılan şey bu tür şeylerdir. Topluluk bunları bünyesinde barındırıyorsa, bu Gerçek Değerdir.

İster sevin ister nefret edin, DOGE’un çekiciliğinin önemli bir bileşeni kripto paraların normundan kopuk statüsüdür.

Ödeme Yöntemi Olarak: Dogecoin

DOGE rallisine tepki olarak, Charles Hoskinson kısa süre önce Dogecoin’i “evcil kaya” olarak nitelendiren bir video yayınladı. Charles Hoskinson DOGE yükselişini Elon Musk ve akıllı balina manipülasyonunun bir kombinasyonuna bağlıyor. Charles Hoskinson, durum böyleyse DOGE fiyatını destekleyen hiçbir ses olmadığı için, perakende yatırımcıları işler patladığında zarar göreceği konusunda uyardı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ripple (XRP) fiyatı yüzde 12 arttı!

Dogecoin için orijinal kullanım örneği, içerik oluşturucuların takdirini göstermeye yönelik bir bahşiş mekanizmasıydı. Bununla birlikte, milyarder Mark Cuban sayesinde DOGE artık bir ödeme yöntemi olarak yeni bir kullanım alanına sahip.

Ayın başında Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban, DOGE’u ürün ve biletler için ödeme olarak kabul edeceğini duyurdu. Mark Cuban, testlerin büyük bir başarı olduğunu ve 122 bin dolarlık mal sattığını tweetledi. Daha da ilginci, kazandığı DOGE’u asla satmayacağını söyledi.

Bunun nedenleri belirsiz. Ancak Mark Cuban, Dogecoin ile ilgilenmenin eğlenceli ve ilgi çekici olduğunu açıkladı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu