Altcoin Haberleri

Dogecoin bu durumda Ethereum, BNB, Cardano ve XRP’yi geride bırakıyor!

Bir yıl önce birisi size şaka amaçlı yaratılan bir coin’in, Ethereum ile rekabet eden en popüler kripto para birimi olabileceğini söyleseydi, bunun yalnızca çılgın bir dünyada mümkün olduğunu düşünürdünüz. Eh, kripto ekosistemi herhangi bir çılgınlıktan yoksun değil ve Dogecoin yaratıcıları dahil herkesi şaşırtıyor.

Bir de son kayıtlı ABD seçmen üzerinde yapılan anket, Amerikalıların %33 Dogecoin duymuş olduğu ortaya çıktı. Şaka parası, sadece kral para olan Bitcoin’den önce isim tanıma veya popülerlik açısından ikinci oldu. Piyasa değerine göre en büyük altcoin olan Ethereum, %13 oyla üçüncü sırada yer alırken, onu %8 ile Litecoin , %4 ile Tether ve %4 ile Binance Coin (BNB) izledi.

Dogecoin bu durumda Ethereum, BNB, Cardano ve XRP'yi geride bırakıyor! - Koinbox.Net

Veri analizi firması, dört seçmenden üçünün Bitcoin hakkında bir şeyler duyduğunu ve seçmenlerin üçte birinin Dogecoin hakkında bir şeyler duyduğunu söyleyen bir Tweet paylaştı. Şaşırtıcı bir şekilde, Ripple-SEC davasını çevreleyen PR, teknoloji kralı Elon Musk ve Dogearmy’nin Dogecoin için yaptığı gibi XRP’nin şöhretini inşa edemedi. XRP, popülerlik açısından Doge’nin %30 gerisindeydi.

İlginizi Çekebilir: Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Benzer şekilde, Cardano ve Polkadot gibi en iyi 10 alternatiften bazıları sırasıyla %2 ve %3 popülerliğe sahipti. CoinMarketCap’te %3,04 piyasa değeri hakimiyeti ile 5. sırada yer alan Cardano, ilk 200 coin arasında bile yer almayan Safemoon’un yanında yer aldı.

Doge ateşi hala yüksek mi? 

Birçok Doge hayranı için Doge ateşi hala yüksek, ancak piyasa farklı bir hikaye anlatıyor. Şaka madeni para, Nisan-Mayıs aylarında, büyük ölçüde Musk’ın tweet’leri tarafından körüklenen devasa mitinglerin eşlik ettiği aralıksız haber kapsamına girdi.

Google Trendler’de (GT) “Dogecoin” için arama sorgusu, Musk’ın SNL görünümü sırasında 2-8 Mayıs tarihleri ​​arasında 100 ATH’deydi. O zamandan beri neredeyse %77 düştü.

Ancak, görünüşe göre Amerikalılar madeni paradan hoşlandılar. Binance US tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, Amerikalıların %69’unun Doge ile ödeme almak istediğini gösterdi. Bu, Doge geliştiricisi Billy Markus tarafından paylaşıldı. Kısa süre önce Twitter’da “8 yıl boyunca bir daha dijital varlık satın almamaya yemin ettikten sonra” DOGE’ye satın aldığını açıklamıştı.

 

Dogecoin, yazının yazıldığı sırada 0,20 dolardan işlem gördü ve Mayıs ayındaki ATH’sinden %65,74 düştü. Alt, o zamandan beri önemli düşüşler gördü ve 7 günlük %18,21 ve 24 saatlik bir %5,58 düşüş yaşadı. Musk’ın son zamanlardaki alternatifi pompalama girişimleri de boşa gitti.

Doge için Ethereum ile karşılaştırıldığında sosyal hacimler Mayıs ayında yüksek olsa da, daha yeni veriler her iki alt için sosyal hacmin neredeyse benzer olduğunu gösterdi. Ek olarak, Doge için ara sıra yüksek sosyal hacimler, 8 Mayıs SNL gösterisinden sonra fiyatı için fazla bir şey yapmadı.

Dogecoin bu durumda Ethereum, BNB, Cardano ve XRP'yi geride bırakıyor! - Koinbox.Net
İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu