Anasayfa Coin Fiyatı Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Grafiği – 1 Dogecoin Kaç TL Kaç Dolar?

Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Grafiği – 1 Dogecoin Kaç TL Kaç Dolar?

Coin Fiyatı
Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Grafiği – 1 Dogecoin Kaç TL Kaç Dolar?

Dogecoin (DOGE) Nedir?

Dogecoin (DOGE), “eğlenceli” ve “arkadaş canlısı” bir para birimi olarak kripto piyasasına girdi. Aralık 2013’te tanıtılan Dogecoin (DOGE), açık kaynaklı ve eşler arası bir dijital para birimi olarak biliniyor. Dogecoin (DOGE) ile blok zincirlerin arkasında bulunan teknolojinin daha iyi anlaşılabilmesi için akılda kalıcı bir kripto para birimi projesi yaratmak amaçlandı.

Söz konusu tarihten beri Dogecoin (DOGE), içerisinde bulunduğumuz internet destekli bireysel yatırımcı çağının adeta bir sembolüne dönüştü. Bitcoin gibi diğer kripto birimleri ile aynı temel teknoloji üzerine kurulduğu bilinen Dogecoin (DOGE), daha makul ve daha hızlı ticarete erişmelerini sağlamak amacıyla yatırımcılara Bitcoin teknolojisi üzerinde farklı iyileştirmeler sunuyor. Çok sayıda borsada sınırsız Dogecoin (DOGE) kaynağından ve kripto para birimi ticaretinden faydalanmanız mümkün.

Dogecoin (DOGE) Hangi Borsalarda Bulunur?

Dogecoin (DOGE) satın almak için tüm üst düzey borsalardan yararlanabilirsiniz. Söz konusu borsalardan bazıları şöyle:

• Binance• OKEx• Global• Wazirx• Upbit• Huobi• Kraken

Kripto piyasası bildiğiniz üzere pek de tahmin edilebilir bir piyasa değil. Dogecoin (DOGE) satın almak için önce fiyatın düşmesini beklemenizde fayda var. Daha sonra kâr elde edene kadar yatırım yapabilirsiniz. Dogecoin (DOGE) satın almak için öncelikle istediğiniz borsada bir hesap açmanız gerekiyor. Ardından güvenlik amaçlı iki aşamalı ve eksiksiz doğrulama ile KYC (Know Your Customer) sürecini tamamlamalısınız. Doğrulamayı yaptıktan sonra ise gerekli ödeme yöntemleriyle birlikte bankanızı kaydetmeniz ve paranızı da döviz cüzdanınıza eklemeniz gerekiyor. Kayıt işlemlerinin ardından paranızı yatırmaya başlayın ve Dogecoin (DOGE) satın alın. Uzun zamandır Dogecoin (DOGE) sahibiyseniz, paranızı kripto cüzdanında saklayabilirsiniz.

Son Dakika Dogecoin (DOGE) Fiyatı 2021

Dogecoin (DOGE) fiyatı, şu anda dolar seviyesinde işlem görüyor. TL karşılığına bakıldığı zaman Dogecoin (DOGE) fiyatı, şu anda TL seviyesinde işlem görüyor. Dogecoin (DOGE), tüm zamanların en yüksek seviyesine 8 Mayıs 2021 tarihinde 0,73 dolar ile ulaştı. Dogecoin (DOGE), tüm zamanların en düşük seviyesini ise 7 Mayıs 2015 tarihinde yüzde 0,00008547 ile kaydetti.

Dogecoin (DOGE) Piyasa Değeri

Dogecoin (DOGE) piyasa değeri dolar. Kripto para piyasasında üst sıralarda yer alan Dogecoin (DOGE) toplam arzı 130,115,982,363 DOGE. Şu anda dolaşımda 130,115,982,363 DOGE bulunuyor.

Dogecoin (DOGE) Hacmi

24 saatlik Dogecoin (DOGE) işlem hacmi şu anda dolar. 2021 senesinin başında Dogecoin (DOGE) işlem hacmi 210,125,200 dolar idi.

Dogecoin (DOGE) Grafiği

Dogecoin (DOGE) grafiğine baktığımızda, 30 Haziran 2020 tarihinde 0,0023 dolar seviyesinde işlem gören Dogecoin’in (DOGE), 30 Eylül 2020 tarihinde ise 0,0026 dolar seviyesinde olduğunu görüyoruz. 2021 senesine 0,0046 dolar seviyesinde başlayan, 693,562,112 dolar piyasa değerine ve 210,125,200 dolar işlem hacmine sahip olan Dogecoin’in (DOGE) 20 Nisan 2021 tarihinde 0,40 dolar seviyesine çıktığını, 8 Mayıs 2021 tarihinde ise en yüksek seviyesi olan 0,68 dolara kadar yükseldiğini fark ediyoruz. Dogecoin (DOGE), şu anda dolar değerindeki piyasa değeri ile üst sıralarda sırada yer alıyor. Söz konusu kripto para biriminin 24 saatlik işlem hacmi ise dolar.

Dogecoin (DOGE) Alınır mı?

Digital Coin Price’a göre, Dogecoin (DOGE) enflasyonist bir para birimi. Sonsuz bir arzı olan Dogecoin (DOGE) her geçen gün daha da büyüme kaydediyor. Her sene +4 milyar Dogecoin (DOGE) çıkarılıyor. Bu durum, Bitcoin’deki gibi sınırlı arz ve yüksek talebin aksine Dogecoin’i (DOGE) uzun vadeli yatırım yapma ve elde tutma konusunda daha istikrarsız bir konuma getiriyor.

İlgili İçerik: Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Dogecoin (DOGE) Madenciliği

Dogecoin (DOGE) madenciliğinin 3 farklı yöntemi var. Birinci yöntem solo madencilik. Söz konusu yöntem, üst düzey ekipman gerektiriyor. Hizmet ücretleri için de çok para harcamanız gerekecek. Öte yandan, ödüllerin hepsini siz alacaksınız. İkinci yöntem ise havuz madenciliği. Bu yöntemde daha kısa bir sürede para kazanacaksınız. Fakat paranızı başkalarıyla paylaşmanız gerekecek. Üçüncü yöntem ise bulut madenciliği. Bu yöntem diğer yöntemlere göre çok daha riskli.

1. Solo madencilik

Solo madencilikte bazı kullanıcılar kendi bilgisayarlarını kullanarak Dogecoin (DOGE) bloklarını onaylıyor. Kullanıcılar, Dogecoin (DOGE) madenciliği için kendi teçhizatlarını satın alıyor veya söz konusu teçhizatları kendileri kuruyorlar. Kullanıcılardan bazıları, kendi teçhizatlarını kurmak için yaklaşık 500 bin dolarlık bir harcama yapıyor. Bunun için bilgisayar kurmayı öğrenmek de gerekiyor. Game Boy, kripto madenciliği yapabiliyor. Fakat bu şekilde bir milyar sene veya daha uzun bir süre sonra kazanmaya başlarsınız. Solo madencilikte milyonlarca madenci ile rekabet halinde olacaksınız. Bu durum, blok ödülleri kendi başınıza kazanmanızı çok daha zor bir hale getiriyor. Bu süreçte ayrıca elektrik ve internet için ciddi bir ödeme yapmanız gerekiyor.

2. Havuz madenciliği

Dogecoin (DOGE) madencilik havuzuna katılırsanız çok daha kolay bir şekilde para kazanma imkânına sahip olursunuz. Havuz madenciliği, kripto piyasasına yeni girenler ve yatırımlarından daha yüksek bir getiri bekleyenler için daha avantajlı bir yöntemdir. Havuz madenciliğinde kullanıcılar, karma gücünü çok daha hızlı bir şekilde paylaşıyor. Tüm üyeler, aynı şekilde kazanılan paraları da paylaşıyor. Solo madenciler daha uzun bir süre içerisinde daha fazlasını kazanabilir ancak havuz ödemeleri daha sık bir şekilde gerçekleşiyor. Havuz madenciliğine başlamadan önce üyeler için ödemelerin havuz tarafından nasıl hesaplandığını öğrenmelisiniz. Öte yandan, havuz ücretlerini de değerlendirmelisiniz. Tavsiye edilen havuzlardan biri “Multipool” iken, diğeri “Aikapool”. Yine de internette yer alan tüm opsiyonları göz önünde bulundurmalı ve kendiniz için en uygun olanı seçmelisiniz.

3. Bulut madenciliği

Yeni teknoloji için fazla para harcamaktan yana değilseniz, bulut madenciliğine girebilirsiniz. Bu, Dogecoin madenciliğinde fazla efor sarf etmek istemeyenler için ideal bir opsiyon. Bulut madenciliğinde yalnızca sizin adınıza madencilik yapması için veri merkezinden bir makine kiralayacaksınız. Fakat bu durum risk yaratabilir. Bulut madenciliği merkezini çok dikkatli bir şekilde seçmenizde fayda var. Bulut madenciliği sözleşmeleri zaman kilitli oluyor. Anlaşma esnasında Dogecoin (DOGE) fiyatlarının düşme ihtimali var. Bu durumda herhangi bir yatırım getirisi alamayabilirsiniz. Hatta elektrik gibi masrafları da ödemek zorunda kalırsınız.

Dogecoin (DOGE) Yorumları

Dogecoin (DOGE) hakkında yapılan yorumlar şu şekilde:

• Yakın gelecekte doları tahtından edecek coin. Blockchain teknolojisini en verimli şekilde kullanan proje olduğu, dünyanın en zeki insanı Elon Musk tarafından onaylanmıştır.• Listelendiğinde tekrar yükselecektir fakat listelenene kadar zaten yapacağının fazlasını yapacaktır. 0.50’yi rahat geçer diye düşünüyorum.• Yüklü bir miktarla pusuya yatmış bir şekilde 17 cent’e düşmesini beklediğim coindir. Yaklaşık 2 ay önce mesai esnasında gözümün önünde 16’ya düşüp ilerleyen günlerde de 70’lere fırlamıştı. Bu kez alarmlarımı kurdum bekliyorum.

Dogecoin (DOGE) Geleceği 2021

Dogecoin (DOGE), yapılan tahminlere göre, 2021 senesinin Temmuz ayında 0,38 dolar seviyesinde işlem görebilir. Ağustos ayında da 0,38 dolar seviyesinde olması beklenen Dogecoin’in (DOGE) Eylül ayında 0,37 dolar seviyesine ineceği, Ekim ayında ise 0,44 dolar seviyesine yükseleceği tahmin ediliyor. Dogecoin’in (DOGE) Kasım ayında 0,35 dolar seviyesine ineceği, Aralık ayında ise yeniden 0,42 dolar seviyesini test edeceği öngörülüyor.

Dogecoin (DOGE) Güvenilir midir?

Wallet Investor’a göre, Dogecoin (DOGE), muhteşem bir uzun vadeli yatırım olarak görülüyor. Wallet Investor, iyi getirisi olan bir dijital para birimi arayan kişiler için Dogecoin’in (DOGE) kârlı bir yatırım seçeneği olabileceğini söylüyor. Şu anda Dogecoin (DOGE), dolardan işlem görüyor. Dogecoin’de (DOGE) uzun vadeli bir artış beklendiğini ifade eden Wallet Investor, 2026 senesinin Haziran ayında Dogecoin’in (DOGE) 1,269 dolardan işlem görebileceğini kaydediyor. 5 senelik bir yatırım ile gelirin yüzde +377,07 civarında olacağı öngörülüyor. Sonuç olarak 100 dolar değerindeki yatırımınız, 2026 senesinde 477,07 dolara kadar yükselebilir.

Dogecoin (DOGE) Nereden Satın Alabiliriz?

Dogecoin (DOGE), Wazirx, Kraken, Global, Huobi, OKEx, Upbit ve Binance gibi borsalardan satın alınabilir. Dogecoin (DOGE) satın alabilmek için öncelikle Dogecoin’i (DOGE) destekleyen bir kripto para borsasında hesap açmanız gerekiyor. Cüzdanınızı ve döviz hesabınızı açtıktan sonra Dogecoin (DOGE) satın almak için öncelikle satın alma talimatı verin. Borsanızın işlem platformunu açtıktan sonra Dogecoin (DOGE) mevcut fiyatlarına bakın. Emir tiplerinden birini seçin. Elinizdeki paraya ve mevcut piyasa fiyatına göre ne kadar Dogecoin (DOGE) almak istediğinize dair bir hesap yapın. Döviz cüzdanınızda DOGE gördüğünüz anda siparişiniz tamamlanmış demektir. Öte yandan, bir kripto para cüzdanı ile DOGE’nizi borsa dışında saklayabilirsiniz. Böylece borsaya yönelik saldırı veya hırsızlık durumlarında yatırımınız güvenli bir yerde tutulmuş olur. Güvenliği en iyi şekilde sağlamak için kendi özel anahtarınızı yönetmenize müsaade eden bir cüzdan kullanmalısınız.

1 Dogecoin (DOGE) Kaç TL?

1 Dogecoin (DOGE), TL seviyesinde işlem görüyor. Dogecoin (DOGE), şu ana kadar en yüksek 6,47 TL seviyesini gördü.

1 Dogecoin (DOGE) Kaç Dolar?

1 Dogecoin (DOGE), şu anda dolar seviyesinde. Dogecoin (DOGE), şu ana kadar en yüksek 0.7376 dolar seviyesine ulaştı.

Dogecoin (DOGE) Yükselir mi?

Dogecoin (DOGE), 2021 senesinin Aralık ayında 0,41 dolara yükselebilir. 2022 senesine 0,50 dolar ile başlaması beklenen Dogecoin’in (DOGE), aynı seneyi 0,41 dolar ile kapatacağı tahmin ediliyor. Dijital Coin Price tahminlerine göre, Dogecoin (DOGE), 2023 senesinin sonunda 0,57 dolara, 2024 senesinin sonunda ise 0,62 dolara kadar yükselebilir. 2025 senesinin sonunda 0,68 dolara kadar çıkması beklenen Dogecoin (DOGE), 2026 senesinin sonunda 0,91 dolara ulaşabilir. Dogecoin’in (DOGE) 2027 senesinin sonunda yine 0,91 dolar seviyesinde işlem görmesi beklenirken, 2028 senesinin sonunda 1,19 dolar seviyesine kadar ulaşacağı tahmin ediliyor.

Dogecoin (DOGE) Ne Zaman Çıktı?

Dogecoin (DOGE), blok zincir teknolojisinin kapasitesi hakkında kamuoyunun farkındalığını artırmaya katkı sağlamak üzere 2013 senesinde bir şaka olarak ortaya çıktı. Dogecoin’ler (DOGE) ilk olarak Jamaika yarış kızağı takımına bağışlandı. Öte yandan, Dogecoin’lerin (DOGE) Afrika’da hayata geçirilen su kuyusu projeleri gibi yerlere de bağışlandığı öğrenildi. İnsanların ilerleyen dönemlerde hiç beklenmedik bir şekilde Dogecoin’e (DOGE) daha çok para yatırdıkları görüldü.

Dogecoin (DOGE) şaka olarak ortaya çıksa da ciddi bir ivme kazandı. Reddit kullanıcılarının 2021 senesinin Ocak ayı itibarıyla Dogecoin’e (DOGE) para yatırmaya başlamalarıyla birlikte 29 Ocak günü söz konusu kripto para biriminin değeri 0,075 dolara çıktı. 3 Şubat günü yeniden yükselişe geçen Dogecoin (DOGE), 14 Nisan günü 0,13 dolara kadar çıktı. Shiba Inu köpeği ise Dogecoin’in (DOGE) maskotu haline geldi.

Dogecoin (DOGE) Kurucusu Kim?

Dogecoin (DOGE), sosyal medya platformu Twitter’da yapılan bir şaka ile hayatımıza girdi. 2013 senesinde Adobe’de çalıştığı öğrenilen Jackson Palmer, gündemdeki kripto paralar ile Shiba köpeğini birleştirdi. Böylece Dogecoin (DOGE) ortaya çıktı. Twitter hesabından esprili bir paylaşımda bulunan Palmer, Dogecoin’e (DOGE) yatırım gerçekleştirmenin yeni bir eğilim haline geleceğine dair not düştü.

Söz konusu isim, daha sonra Dogecoin.com’u alarak yeni bir kripto para birimi yarattı. Dogecoin (DOGE), Bitcoin’e göre daha çabuk üretim yapılabilecek bir biçimde hazırlandı. Palmer, söz konusu kripto para birimini yazılım mühendisi olarak bilinen Billy Markus ile beraber ortaya çıkardı. Markus, 2021 senesinde verdiği bir röportajda, Dogecoin’i (DOGE) yalnızca 3 saat içerisinde tasarladıklarını ifade etmişti.

Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Grafiği – 1 Dogecoin Kaç TL Kaç Dolar? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(5)
  • Ahmet Ahmet Dogecoinle ilgili bilmemiz gerek her şey anlatılmış çok teşekkürler son zamanlarda sıklıkla adını duyar olmuştum o yuzden ufak bir araştırma yapayım dedim Yanıtla
  • Ayca Ayca Dogecoin’i geçenlerde Twitter’da görmüştüm yeni çıkmış bir coin olduğunu söylüyorlardı dikkatimi çekmişti yazıyı ve içeriği okuduğumda daha da anlaşılır oldu, teşekkür ediyorum bilgiler için ???? Yanıtla
  • Kerem Kerem İçerik çok güzel. Herşeyi anlatmışsınız. Teşekkürler Yanıtla