Coin Rehberi

Dogecoin (DOGE) Hangi Ülkenin? Sahibi Kim?

Dogecoin (DOGE), popüler “doge” internet şakasına dayanmaktadır ve logosunda bir köpek türü olan Shiba Inu vardır. Dogecoin (DOGE) açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Dogecoin (DOGE) yaratıcıları, DOGE’u eğlenceli ve hafif kalpli bir kripto para birimi olarak tasarladılar ancak Dogecoin (DOGE), bunun ötesinde daha fazla çekiciliğe ulaştı. Örneğin, bir köpek şakasına dayandığından dolayı Tesla CEO’su Elon Musk, sosyal medyada Dogecoin’in en sevdiği kripto para olduğunu belirten birkaç tweet attı.

İlgili İçerik: Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Dogecoin (DOGE) Hangi Ülkenin?

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE) geliştiricileri ABD’li ve Avustralyalıdır. Bu Dogecoin (DOGE)’in ABD’li ya da Avustralyalı olduğu anlamına gelmiyor. Dogecoin (DOGE) açık kaynaklı bir kripto para olduğundan dolayı herhangi bir ülkede olan bir DOGE gelişime katkıda bulunabilir. Bu, Dogecoin (DOGE)’i küresel bir kripto para haline getiriyor.

İlgili İçerik: Dogecoin (DOGE) Yorum ve Tahminleri 2021

Dogecoin (DOGE) Sahibi Kim?

Dogecoin (DOGE) Portland, Oregon ABD’den Billy Markus ve Sidney, Avustralya’dan Jackson Palmer tarafından kurulmuştur. Dogecoin (DOGE) kurucuları az önce de belirttiğimiz gibi DOGE üzerine çalışmalarına eskisi gibi devam etmemektedir. Ayrıca, Billy Markus şu anda Dogecoin (DOGE)’in CEO’sudur.

Dogecoin

Dogecoin (DOGE) Ne Zaman Çıktı?

Dogecoin (DOGE) 7 yıl önce 6 Aralık 2013’te çıktı. Dogecoin (DOGE) başka bir kripto para birimi olan Litecoin’den ayrılarak piyasaya sürüldü. O tarihten sonra Dogecoin (DOGE), hızlı bir şekilde kendi topluluğuna kavuştu ve son aylarda neredeyse herkes tarafından bilinen bir hale geldi. Özellikle Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) tweetleri DOGE etrafındaki benimsenmeyi artırdı.

İlgili İçerik: Dogecoin (DOGE) Hangi Borsalarda Var?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu