Coin Rehberi

Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? adlı ana konumuza giriş yapmadan önce Dogecoin (DOGE) Nedir?, Dogecoin (DOGE) Ne İşe Yarar? ve Dogecoin (DOGE) Nereden Alınır? başlıklarımıza bakalım:

Dogecoin (DOGE) Nedir?

Dogecoin (DOGE) bir internet şaka formatından çıkmış ve logosu olarak Shiba Inu köpek türüne sahip bir kripto para birimidir. Dogecoin açık kaynaklı bir dijital paradır. Billy Markus ve Jackson Palmer Dogecoin’in kurucularıdır. Dogecoin 2013’de Litecoin ağından forklama yöntemi ile ayrılmıştır.

Dogecoin yaratıcıları Dogecoin’i eğlenceli ve güncel Bitcoin destekçilerinin ötesine geçecek bir kripto para olarak tanımlıyor. Şimdiye kadar Tesla CEO’su Elon Musk gibi birçok ünlü sosyal medya platformu Twitter’da Dogecoin hakkında birçok paylaşım bulunmuştur.

Dogecoin (DOGE)
Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi - Koinbox.net

Dogecoin (DOGE) Ne İşe Yarar?

Dogecoin (DOGE) şu anda çoğunlukla sosyal medya bahşiş sistemlerinde kullanılır. Reddit ve Twitter Dogecoin kullanan bu sosyal medya sitelerinin başında gelmektedir. Bu platformların birinde yer alan bir grupta DOGE bahşişi kazanabilirsiniz. Buna ek olarak Dogecoin faucet’lerinden DOGE kazanabilirsiniz.

Dogecoin (DOGE) Nereden Alınır?

Dogecoin (DOGE) listelenmiş olduğu kripto para birimi borsalarından alınabilir. Dogecoin şu anda Binance, Huobi Global, Gate.io, Kraken, KuCoin ve FTX gibi borsalardan alınabilir. Türkiye’de ise Paribu, Thodex ve Bitci kullanarak Dogecoin alabilirsiniz.

Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır?

Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? ana konumuza geldik. Burada örneklerle Dogecoin (DOGE) almaya odaklanacağız. İlk olarak Paribu ve daha sonra TRBinance üzerinden Dogecoin (DOGE) alımına değineceğiniz. Bu adımları gerçekleştirmek için Paribu ya da TRBinance hesabınız olması gerekiyor. Paribu hesap açmayı bilmiyorsanız buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. TRBinance hesap açmayı öğrenmek içinde buraya tıklayabilirsiniz.

Paribu Borsası Üzerinden Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır?

Türkiye’de ticaret hacmi ilk en başlardan gelen kripto para birimi borsası Paribu’dan Dogecoin (DOGE) almak çok kolaydır.

 1. Paribu hesabınıza giriş yapın.
 2. Ana sayfadan “Piyasalar” sekmesine tıklayın.
 3. Kripto para listesinden “Dogecoin DOGE-TL” çiftini bulun ve tıklayın.
 4. Yeni ekranda Türk lirası karşılığında Dogecoin (DOGE) alabilirsiniz.
Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi - Koinbox.Net
https://www.paribu.com/#/market/doge-tl

Binance Borsası Üzerinden Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır?

Binance ya da TRBinance üzerinden Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? diyorsanız: Dünya genelinde lider kripto para birimi borsası olan Binance’ın Türkiye versiyon olan TRBinance üzerinden Dogecoin (DOGE) almakta sadece birkaç adımdır. Bu adımlara bakalım:

 1. TRBinance hesabınıza giriş yapın.
 2. Ana sayfadan “Piyasa” sekmesine tıklayın.
 3. Kripto para arama kısmına “DOGE” yazın ve DOGE/TRY çiftinin üzerine tıklayın.
 4. Karşınıza çıkacak DOGE/TRY ticaret ekranından Dogecoin (DOGE) alabilirsiniz.
Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi - Koinbox.Net
https://www.trbinance.com/trade/DOGE_TRY

Dogecoin (DOGE) Nasıl Saklanır?

Dogecoin (DOGE) bir borsa cüzdanında, soğuk cüzdanda ya sıcak cüzdanda saklanabilir. Dogecoin (DOGE) ticareti yapmaya devam edecekseniz bir borsa cüzdanı ya da kripto para ticaretini destekleyen bir sıcak cüzdan kullanabilirsiniz. Uzun vadeli olarak Dogecoin (DOGE) yatırımı yaptıysanız en iyi cüzdan bir soğuk yani donanım cüzdanı olacaktır.

Dogecoin (DOGE) Nasıl Çalışır?

Dogecoin’in çalışma yöntemi Bitcoin’e benzese de çoğu yönden Bitcoin’den farklıdır. Bu farklılıklardan biri Scrypy teknolojisidir. Dogecoin’in blok çıkarım zamanı 1 dakikadır ve sınırsız arza sahiptir.

Dogecoin madenciliğini isterseniz tek başınıza isterseniz bir DOGE madencilik havuzuna katılarak yapabilirisiniz. 2014’ten itibaren Dogecoin madenciliği Windows, Mac ya da Linux kullanılarak ekran kartları ile yapılabiliyor. Buna ek olarak Dogecoin’in madenciliği süreci Litecoin ile bire birdir.

1 Dogecoin (DOGE) Kaç TL?

1 Dogecoin (DOGE) güncel olarak Türk lirasından işlem görüyor. Daha detaylı bir grafik aşağıdaki gibidir:

Dogecoin (DOGE) Hemen Satıp Paraya Çevrilir mi?

Dogecoin (DOGE) popüler bir kripto para birimi olduğundan dolayı yüksek bir ticaret hacmine sahiptir. Bu yüzden Dogecoin (DOGE) hemen satıp paraya çevirebilirsiniz. Yine de Dogecoin (DOGE) satım işlemlerinin süresi kullanmakta olduğunuz borsanın hacmi ve yoğunluğuna göre değişmektedir.

Dogecoin (DOGE) Aldıktan Sonra Nasıl Saklayabilirim?

Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? konumuzu öğrendik peki Dogecoin (DOGE) nasıl saklanır? En iyi Dogecoin (DOGE) cüzdanları nelerdir? Dogecoin (DOGE) aldıktan sonra kripto para birimi cüzdanı kullanarak koinlerinizi saklayabilirsiniz. Dogecoin (DOGE) saklamak için donanım cüzdanı (soğuk cüzdan), sıcak cüzdan (çevrimiçi cüzdan) ve bir borsa cüzdanı kullanabilirsiniz.

En iyi Dogecoin (DOGE) cüzdanları aşağıdaki gibidir:

 • Trezor
 • Ledger Nano S
 • keepkey
 • Binance
 • Kraken
 • Jaxx
 • Coinomi
 • Trust Wallet

Kredi Kartı ile Dogecoin (DOGE) Alabilir miyim?

Evet, kredi kartı ile Dogecoin (DOGE) alabilirsiniz. Artık çoğu kripto para borsası hem banka kartları hem de kredi kartları ile Dogecoin (DOGE) alımına destek vermektedir.

Dogecoin (DOGE) Cüzdanı Nasıl Açılır?

Dogecoin (DOGE) cüzdanı açmak çok kolaydır. Bir Dogecoin (DOGE) cüzdanı belirledikten sonra o cüzdanın internet sitesinde hesap açın ve cüzdanın istediği bilgileri doldurun. Daha sonra yeni cüzdanınıza Dogecoin (DOGE) gönderebilirsiniz.

Bir donanım cüzdanı yani soğuk cüzdan aldıysanız bu cüzdanın kutusunun içinden çıkan kullanım rehberini tamı tamına gerçekleştirin.

Dogecoin (DOGE)
Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi - Koinbox.net

Dogecoin (DOGE) Geleceği

Dogecoin (DOGE) geleceği son zamanlardaki fiyat yükselişleri ve ünlüler tarafından benimsenmesi açısından parlak duruyor. Hatta çoğu kişi Dogecoin (DOGE) fiyatını 1 dolarda görmek istiyor. Yine de Dogecoin (DOGE) pek bir kullanım alanına sahip değildir ve arzı ise sınırsızdır. Bu açılardan Dogecoin (DOGE) geleceği güzel durmuyor.

Dogecoin (DOGE) Satın Al İşlemi Güvenilir mi?

Evet, Dogecoin (DOGE) satın al işlemi güvenilirdir. Dogecoin (DOGE) kripto para birimini genel olarak güvenilir bir kripto para birimi borsasından alıp satabilirsiniz.

Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? rehberimizin sonuna geldik, bu rehberimizde görmek istediğiniz başka detaylar varsa bize yorumlardan ya da Telegram kanalımız üzerinde ulaşabilirsiniz.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 6 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Piyasada çok fazla manipülasyona uğrayan bir coindir kendisi. Kar edenler var ama daha güvenilir başka coinlere bakabilirsiniz ufak ufak al sat yapıp gelişmek istiyorsanız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu