Altcoin Haberleri

Dogecoin, En Sert Düşen Kripto Para Birimlerinden Biri Oldu

Şaka kripto para Dogecoin, son piyasa çöküşünde Bitcoin ve Ethereum'dan çok daha sert düştü.

Şaka olarak başlayan ve Elon Musk’ın en sevdiği kripto para birimi olarak lanse edilen bir kripto para birimi olan Dogecoin, kripto para piyasalarında daha geniş bir satışla paralel olarak dün Nisan ayının başından bu yana en düşük seviyesine ulaştı.

Bu seferki sebep ne? Geçen Cuma, Çin’in kripto para birimlerine karşı savaşındaki son hamlede, Sichuan eyalet hükümeti, yetkililer bir soruşturmayı sonuçlandırıncaya kadar en büyük 26 kripto para birimi madeninin faaliyetini durdurmasını emretti.

Çinli yetkililer, geçtiğimiz ay dijital para birimlerinin ödeme olarak kullanılmaması gerektiğini söylediklerinde ve finansal kurumların kripto hizmetleri sunmasını yasakladıklarında yatırımcılara zaten kötü bir sürpriz yapmıştı. Ayrıca ülkedeki Bitcoin madenciliğini, yeni dijital para birimlerinin oluşturulduğu ve blok zinciri teknolojisinin sürdürüldüğü süreci de kısıtladılar.

Tüm bunların Dogecoin ile ne ilgisi var?

dogecoin

Dogecoin, 2013 yılında yazılım mühendisleri Jackson Palmer ve Billy Markus tarafından oluşturuldu. Bir Japon türü olan Shiba Inu’nun popüler internet sitesine dayanmaktadır.

Bir parodi olarak başladı, ancak Salı günkü düşüşten sonra bile, diğer meşru kripto para projelerinin çoğundan daha yüksek olan 24 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile övünüyor.

Sonuçta Dogecoin’in neden diğer kripto para birimlerinden çok daha fazlasını biriktirdiğini merak ediyor olabilirsiniz. Cevap basit, Dogecoin’in “yüksek beta” olmasıyla ilgili olduğundan şüpheleniyorum.

Diğer kripto para birimleri değer kazandığında, Dogecoin aya gitme eğilimindedir . Ancak diğer kripto para birimleri düştüğünde, daha da sert düşer.

Bu hafta tam olarak böyle oldu. Çin’in son baskısı, Bitcoin ve eter gibi birkaç popüler kripto para birimini devirdi – bir anda bitcoin 30.000 doların altına düştü ve 2021 kazançlarının neredeyse tamamını etkili bir şekilde sildi.

İlgili İçerik: Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Grafiği – 1 Dogecoin Kaç TL Kaç Dolar?

Dogecoin’in çalkantılı birkaç ayı

Son aylarda Dogecoin satın alan spekülatörler, kısmen piyasa haberlerine aşırı duyarlılığı ve birçok çevrede kripto dünyasının “Fed’i” olarak bilinen Elon Musk’ın bir dizi yükseliş tweet’i nedeniyle vahşi bir yolculukla karşı karşıya kaldı. Yılın başından bu yana neredeyse %4000 arttı.

Doge, Musk’ın favorisi olarak tanınmak için hızla tanındı. Geçen ay Coinbase Pro’da dogecoin listelenmesi , şaka kripto para birimine bir miktar meşruiyet kazandırdı (Dogecoin zaten Coinbase’de listelendi, ancak Coinbase Pro’da listelenmedi).

Doge

Kripto yatırımcıları şimdi ne yapmalı?

Tüm bunlar düşünüldüğünde, bu Dogecoin’i nereye bırakıyor? Değişken doğası göz önüne alındığında, bu kendini daha sonra düzelten klasik bir günlük çöküş vakası mı?

Dogecoin ile ilgili sorun, tüm kripto para birimleri gibi, projenin kendi kurucu ortağı Markus’un bile bu yılın başlarında kripto para biriminin dijital para biriminin ne kadar bozuk olduğuna dair iyi bir “barometre” olduğunu söylediği noktaya kadar temel bir kullanımı veya değeri olmamasıdır. gerçeklik.

Dolayısıyla Musk, doge lehine tweet atsa bile, spekülatörlerin sonunda uyanmış olması ve bunun ciddi olmadığını fark etmesi daha olasıdır, ilk başta sürpriz olmaması gereken bir şey.

Daha geniş kripto piyasasına gelince, Çin’in son baskısının etkisi daha az kesin.

Bazı endüstri uzmanları, baskının yalnızca kripto para madencilerini Çin dışına taşınmaya sevk edebileceğinden korkuyor. Yani bu olursa, piyasa üzerindeki etkisi daha sessiz olabilir. Ancak Çin’in düzenleyici eylemleri kripto faaliyetinin hızını gerçekten yavaşlatırsa, yatırımcılar muhtemelen daha büyük bir sıkıntı hissedeceklerdir.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu