Analizler

Dogecoin fiyat analizi: Elon Musk’ın gözü yaşlı

Dogecoin kısa süre önce son yükselişini tetikleyen üçgen desteğini bugün yeniden test etti. Ancak bu sefer boğalar henüz yeteri kadar satın alma ilgisi göstermedi. Doge hacmi ise altcoinin konsolide olduğunu, boğalarının eksikliğini ve alım ve satım hacimleri arasında bir çıkmaz olduğunu gösteriyor. Güncel olarak Dogecoin’in piyasa değeri ve 24 saatlik hacmi sırasıyla dolar ve dolarda.

Dogecoin ralli yapabilir!

https://www.tradingview.com/symbols/DOGEUSD/

Soldaki Resim: Dogecoin’in günlük grafiği, fiyatın üçgen desteği ile 0,06 dolarlık fiyat seviyeleri ile birlikte bulunan direnç arasında sınırlı kaldığını gösteriyor. Altcoin mevcut seviyelerde yeni bir satın alma baskısı görürse DOGE 0,064 dolar, 0,0735 dolar ve 0,08 dolarlık bir sonraki dirençlerine doğru yükselebilir. Böyle bir fiyat hareketi DOGE’un günlük grafikte bir baş ve omuz deseni oluşturacağını veya yukarı doğru bir kanalı onaylayarak başarılı bir şekilde yeni bir zirve yapabileceğini gösteriyor.

Sağdaki Resim: Sağdaki grafik DOGE fiyatlarının 10EMA, 20EMA ve 50EMA seviyelerinde direnç olduğunu gösteriyor. Bu EMA’lar sırasıyla 0,057 dolar, 0,0605 dolar ve 0,067 dolar seviyelerinde bulunuyor.

10EMA’nın orta Bollinger bantları DOGE’un ilerleyen günlerde baskı ve kırılma toplamasına yardımcı olabilecek olası bir konsolidasyon ihtimalinin olduğunu gösteriyor. Üst bant ise DOGE’un 0,0667 dolarda baskılarken alt bant ise fiyatı 0,048 dolar seviyesinin üzerinde tutmaya çalışıyor. Dogecoin’de yeni bir boğa koşusu başlaması için fiyatın 0,057 dolarda bulunan 10EMA’nın üzerine çıkması gerekiyor.

RSI, 50 seviyesinden destek aldığı için yükseliş sinyalleri veriyor ve 80 puana doğru ilerleyebilir, ancak 62-64 arası bölge olası bir direnç alanıdır.

MACD (8,21,5) ise yavaşça çizgiye doğru yöneldiği ve 0 seviyelerinin hemen üzerinde kaldığı için (bir boğa koşusu için uygundur) düşüş hareketinin tersine dönme olabileceğini gösteriyor.

Dogecoin (DOGE)

Sonuç

Dogecoin fiyatı desteğinin hemen üzerinde konsolide oldu. Kısa vadede bir aşağı yönde bir kırılma olabilir ama aynı zamanda yukarı yönde de bir kırılma olabilir. DOGE fiyatı yukarı yöne dönerse yükselen bir kanal veya baş ve omuz formasyonu oluşabilir.

Dogecoin Destek ve Direnç Seviyeleri

  • En önemli destekler 0.045 dolar, 0.048 dolar 0.055 dolar
  • En önemli dirençler 0.057 dolar, 0.06 dolar ve 0.066-0.067 dolar arası.
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu