Altcoin Haberleri

Dogecoin için En Hareketli Hafta Olabilir! ”Dogecoin to the Moon” Ne Demek?

En popüler kripto para birimlerinden biri olan Dogecoin, yatırımcılarının dikkatini çekmeye devam ediyor. Sosyal medyada “Dogecoin to the moon” etiketiyle binlerce paylaşım yapılıyor.

Sabah saatlerinden itibaren yükselişe geçen Dogecoin, 24 saat içinde %25 oranında değer kazandı. Dogecoin son 7 gün içinde %73 değer kazandı ve hala en büyük piyasa değerli 5 kripto para koltuğunda oturuyor.

Dogecoin yatırımcılarını sevindiren bu gelişmenin ardından kullanıcılar sosyal medyada binlerce paylaşım yaptı. #Dogecointothemoon etiketiyle trendlerde yerini alan Dogecoin, Elon Musk’ın da desteği ile yükselişine devam ediyor.

Twitter kullanıcıları ise “Dogecoin to the moon” etiketin ne anlama geldiğini araştırıyor. Peki, ”Dogecoin to the Moon” ne demek?

”Dogecoin to the Moon” Ne Demek?

Dogecoin kullanıcıları arasında popüler bir ifade vardır: “To The Moon!” Bu ne demek? Bu ifade Dogecoin’in yükselen fiyatının yatırımcılar arasında yarattığı hissiyatı tanımlamak için kullanılır.

Şu anda, Dogecoin için çok az ticari uygulama bulunmaktadır; ancak DOGE sosyal medyada sıklıkla paylaşım görür ve böylece DOGE kullanıcıları teşvik edilir ve fiyat artışları ile ödüllendirmeyi hedeflerler. ”Dogecoin to the Moon” kısaca ”Dogecoin Aya Gidecek” ya da ”Dogecoin hedef Ay” demektir. Bu da DOGE fiyatının patlama yapacağı ve değerinin aya çıkacağını ifade etmektedir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Dogecoin, Elon Musk sayesinde yeniden ilk 10 kripto para birimi arasına girdi

Dogecoin to the Moon

Elon Musk Etkisi

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’dan yaptığı paylaşımda gerçek Dogecoin’i gerçek ay’a çıkaracağını söylemişti. Elon Musk’ın bu tweetinden sonra Dogecoin’in fiyatı keskin bir yükselişe geçerken bu paylaşıma esprili yanıtlar verildi.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Elon Musk; “SpaceX, Dogecoin’i kelimenin tam anlamıyla Ay’a götürecek.” dedi. Bu tweet’in ardından Dogecoin’in fiyatında artış gözlendi. Dogecoin, 0.054 dolar seviyesinden %17’lik bir yükselişle 0.069 dolara kadar çıkmıştı.

​SpaceX’in halihazırda Ay’a ve Mars’a yönelik hedefleri bulunuyor. Şirket daha önce 2022’de Ay’a insanlı uçuşlar yapacağını duyurmuştu. Yakın zamanda da Elon Musk, SpaceX’in yeni nesil roketi Starship’i 2024’te Mars’a göndermeyi planladıklarını söylemişti.

elon-musk-doge

Dogecoin Aya Çıktı mı?

Dogecoin fiyatının bugün aya çıktığı söyleyemeyiz ama DOGE’un bugün yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığını söyleyebilir. Dogecoin devam eden kripto para rallisi ve Twitter’da “Dogecoin to the moon” etiketinin patlaması ile bugün 0.49512 dolarda rekor kırdı. DOGE bugün %10’un üzerinde değer kazanarak bu seviyeye yükseldi. Dogeocin’in günlük kazancı şu anda %25’te iken son 7 günlük kazancı %73 civarında. 4 Nisan 2021 yani bir ay öncesine göre ise Doge fiyatı %750’nin biraz üzerinde değer kazandı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Cash tekrar 80 dolara gerileyebilir

İlgili İçerik: Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu