Altcoin Haberleri

Dogecoin ile 2 Ayda Milyoner Olan Adamın Hikayesi

33 yaşındaki bir Los Angeles sakini olan Glauber Contessoto Dogecoin fiyatı yaklaşık 0,045 sent iken neden Dogecoin yatırımı yatığını YouTube’da bir video aracılığıyla açıkladığı. Dogecoin, 16 Nisan’da 0,45 dolara ulaştığında altcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Ve sonuç olarak, Glauber Contessoto, ilk yatırımının neredeyse 2 milyon dolara yükseldiğini söyledi.

Ancak uzmanlar, hem bu tür bir kripto para birimine yatırım yapmanın riskleri konusunda uyarılar yapıyor. Dogecoin özellikle spekülatif bir kripto para olarak görülüyor ve fiyatın çok değişken olduğu anlamına geliyor. Kısacası DOGE fiyatı keskin bir şekilde yükselebilir olsa da keskin bir şekilde düşebilir. Yine de riski göze alabilecek kişiler için, kripto para biriminin yükselişi tarihe geçecek bir yükseliş oldu.

Glauber Contessoto videoda, parasını Dogecoin’e yatırmak için Tesla CEO’su Elon Musk’tan ilham aldığını söyledi. Yatırımcı, Los Angeles’ta bir müzik şirketinde çalıştığını ve orta sınıf bir aileden geldiğini belirtti. Dogecoin’e yatırım yapmak için, tüm birikimlerini kullandığını ve ayrıca Tesla ve Uber dahil sahip olduğu tüm hisse senetlerini sattığını söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  EOS'a Bir Darbe Daha Geldi

Glauber Contessoto, yatırımını Robinhood hesabı üzerinden yaptı ve milyoner statüsünün ekran görüntüsünü Reddit’te yayınladı. Contessoto’nun gönderisi %85 oranında oy aldı ve 5 binden fazla yorum aldı, ancak yatırımcının milyoner olduğu iddiaları doğrulanamıyor.

Elon Musk ve Dogecoin

Elon Musk ve Dogecoin

Dogecoin’in yükselişi, tweet’leriyle DOGE fiyatını yükselten Elon Musk’tan büyük ölçüde etkilendi. 15 Nisan’da Elon Musk, İspanyol bir ressamın 1926 tarihli “Dog Barking At The Moon” adlı tablosunun fotoğrafını tweetledi ve DOGE’a atıfta bulunarak “Doge aya havlıyor” dedi. Bu, Dogecoin’in değerini tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkardı.

Şubat ayında Elon Musk tarafından Dogecoin’i selamlayan bir dizi tweet, Dogecoin’de rekor yükselişlere neden oldu. Elon Musk ilk olarak aya doğru giden bir roketin fotoğrafını tweetledi ve ardından tek kelimelik bir tweet ile takip etti: “Doge”.

Dogecoin 2013 yılında piyasaya sürüldü ve logosu olarak olarak Shiba Inu köpeği var. Teknoloji uzmanları Billy Markus ve Jackson Palmer’ın eseri olan Dogecoin, 2013’te geleneksel bankacılık ücretlerinden kaçmak için bir şaka olarak başlattı ve o zamanlar yaklaşık 0.000232 dolar işlem görüyordu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  295.000 Telegram Kullanıcısı, Hafta sonu Ripple'ın XRP'sini Pompaladı

Bununla birlikte Dogecoin 16 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.45 dolara çıktığında yana altcoin düşüşe geçti. Şu anda Dogecoin 0.30 dolar civarından işlem görüyor.

İlgili İçerik: Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu