Altcoin Haberleri

Dogecoin ile Yeniden Tanışmaya Hazır mısınız?

Bily Markus ve Jackson Palmer tarafından eğlenceli bir şaka para birimi olarak gündeme taşınan Dogecoin, 2013 Aralık’ta adını duyurmayı başardı. Fakat ilk zamanlar kimse onu umursamadı ya da bir para birimi olduğunu kesinlikle kabul etmedi. Aslında yaratıcıları da aynı şeyi düşünüyordu ve parodi amaçlı bir çalıma olduğunu ifade ediyorlardır.

İnternet kullanıcıları Dogecoin hakkında bilgi sahibi olabilir fakat kripto para kullanıcılarının büyük bir kısmı dogecoin hakkında hiçbir şey bilmiyordu. Peki ama onu bu kadar popüler hale getiren şey ne oldu? Tabii ki Elon Musk isimli bir zengin… Onu hepiniz tanıyorsunuz. Attığı tivitler ve yaptığı açıklamalar ile birlikte kripto para piyasasına nasıl yön verdiğini de gayet iyi biliyor olmalısınız.

‘’Dogecoin halkın parasıdır’’ açıklamasını hepiniz hatırlıyor olmalısınız. İşte o tivit sonrası dogecoin gerçek bir markaya dönüştü ve şimdilerde sergilediği yükseliş ile birlikte bir kez daha sosyal medyanın gündemine oturmayı başardı.

Elon Musk, Oğlu için Dogecoin Satın Aldı

Elon Musk, kimilerine göre bir manipülatör. Bitcoin ve dogecoin için yaptıklarını hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Tivit atmak ve açıklama yapmak da onun işi. Kısa bir süre önce oğlu için Dogecoin satın aldığını ve bu yatırımın onun geleceği için çok önemli olduğunu ifade etmişti. Bu açıklama sonrası da Dogecoin küçük çapta bir yükselişe imza atmıştı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Sıcak gelişme! SushiSwap kurucusu özür diledi!

Şimdilerde en popüler para birimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor ve inanıyoruz ki yakın gelecekte bu ismi çok daha sık duyuyor olacağız. Yaratılış süreci bir hayli ilginç ve kripto para piyasasındaki diğer varlıklar ile dalga geçmek ve bunu bir parodiye dönüştürmek adına atılan bir adımdı.

Bu adım çığ gibi büyüdü ve en çok konuşulan dijital varlıklardan bir tanesini de karşımıza çıkartmış oldu. Henüz dogecoin ile tanışmadıysanız sizler de bir an önce harekete geçebilir ve incelemelerinizi yapabilirsiniz. Bize soracak olursanız eğer bu piyasanın en ilginç ve en dikkat çekici para birimidir diyebiliriz.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu