Kripto Para Haberleri

Dogecoin Kurucu Ortağı Kripto Dünyasını Eleştirdi, Güçlü Karteller Tarafından Yönetildiğini Belirtti

Yakın tarihli bir twitter fırtınasında, Dogecoin'in kurucu ortağı Jordan Palmer, kripto para birimi dünyasına geri dönmeyeceğini belirtti. Palmer, kripto para endüstrisini “hiper kapitalist” olarak nitelendirerek ve varlıklı kişilerin “güçlü kartelleri” tarafından yönetilen sert eleştirilere maruz kaldı. Palmer, 2013 yılında Billy Markus ile birlikte Dogecoin'i bir şaka olarak kurarak kripto topluluğuyla dalga geçti.

Dogecoin kurucu ortağı Jordan Palmer, kripto para birimi endüstrisinin aldığı yol konusunda gerçekten üzgün. Avustralyalı programcı, yakın tarihli bir tweet fırtınasında kripto para birimi dünyasını sert bir şekilde eleştirdi. Palmer , endüstrinin şu anda temsil ettiği şey nedeniyle geri dönmeyeceğini veya kripto para birimi çevrelerine karışmayacağını söylüyor. Benzer şekilde, Dogecoin’in babası, bazı kriptoların iddia ettiği şeylerin birkaç temel özelliğini eleştirdi.

…sağcı, hiper-kapitalist teknoloji, öncelikle vergiden kaçınma, azaltılmış düzenleyici gözetim ve yapay olarak zorlanan kıtlığın bir kombinasyonu yoluyla yandaşlarının zenginliğini artırmak için inşa edildi.

İlginizi Çekebilir: Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Palmer ayrıca, finansal olarak mücadele eden bireyleri avladığını ve tasarruflarını hızlı bir para kazanma umuduyla yatırım yapmalarını sağladığını söylediği kripto endüstrisinin arkasındaki pazarlama ağını da eleştirdi. Bu konuda Palmer, endüstrinin aşağıdakilerden yararlandığını belirtti:

…finansal açıdan çaresiz ve saf olanlardan yeni para çıkarmak için tasarlanmış kült benzeri bir “hızlı zengin olma” hunisini sürdürmek için karanlık iş bağlantıları, satın alınan etkileyiciler ve oyun başına ödemeli medya kuruluşları ağı.

Sonuç olarak, Palmer kriptonun merkezi olmadığı fikrini eleştirdi ve şunları vurguladı:

“Adem-i merkeziyetçilik” iddialarına rağmen, kripto para birimi endüstrisi, zamanla, yerini almayı planladıkları mevcut merkezi finansal sisteme bağlı aynı kurumların çoğunu içerecek şekilde gelişen güçlü bir varlıklı kişiler karteli tarafından kontrol ediliyor.

Dogecoin Bir Şakaydı

doge

Jordan Palmer, kripto para birimlerine asla çok düşkün olmadı. Onun için Dogecoin bir şakaydı, 2013’te bir memeden kaynaklanan sahte bir paraydı. Her halükarda, bitcoin taraftarlarının para birimine verdiklerini gördüğü yaltaklanma ve eleştirel olmayan övgüleri her zaman eleştirdi. Bu nedenle Palmer, Bitcoin’in topluma sağladığı değere bağlı bir değere sahip olması gerektiğini söyledi. Kısacası bu değerin eksik olduğunu düşünüyor.

Bununla birlikte, Palmer, kripto para birimlerinin orijinal savunucularıyla ortak bir şeyi paylaşıyor: geleneksel finansal sistemi küçümsemesi. Temel olarak Palmer, bu kurumsal yatırımcıların kripto para birimlerinin gerçek faydalarını tersine çevirebileceğini ve onları sadece fiat paralara dönüştürebileceğini düşünüyor. Palmer, bankaların 2018’de Bitcoin üzerinde düşmanca bir devralma yapma gücüne sahip olduğunu iddia ederek bu olasılığı ima etti. Ve bazı analistlere göre, bu zaten oldu.

İlginizi Çekebilir: Dogecoin (DOGE) Yorum ve Tahminleri 2021

Jordan Palmer’ın kripto para endüstrisi hakkındaki düşünceleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu