Analizler

Dogecoin Ne Kadar? Dogecoin Kaç TL Kaç Dolar? Dogecoin Yükselecek mi?

Kripto paralara olan ilgi son günlerde daha da arttı ve Dogecoin en çok ilgi toplayan kripto paralardan en önemlisi oldu. Dogecoin’e artan ilginin ön saflarında ise Elon Musk’un attığı tweetler geliyor.

Dogecoin nedir?

Dogecoin, Litecoin tabanlı bir kripto para birimidir. Piyasaya 8 Aralık 2013 tarihinde girdi. Dogecoin logosu bir internet fenomeni olan Doge’un esinlendiği Shiba Inu cinsi köpektir. Dogecoin, diğer kripto para birimleri ve özellikle Bitcoin ile dalga geçmek için yaratılmıştır. Ticari açıdan kullanılabilirliği çok sınırlı olsa sosyal medya kullanıcıları Dogecoin’i internet üzerinde bağış sistemi olarak kullanabiliyor. Dogecoin sabit arza sahip olmayan bir kripto para birimidir. Bu piyasada sınırsız miktarda Dogecoin olabileceğini anlamına gelmektedir.

Dogecoin

Elon Musk’tan Bitcoin açıklaması geldi

Twitter’da sürekli olarak Dogecoin hakkında paylaşımda bulunan Elon Musk, Bitocin madencileriyle görüştüğünü ve yenilenebilir enerji kullanımlarını yaygınlaştırmayı taahhüt ettikleri söyledi. Elon Musk bu gelişmenin potansiyel olarak ümit verici” olduğunu söyledi. Bu açıklamanın ardından Bitcoin 30.000 seviyelerinin görülmesinden sonra %15 yükselerek 38.000 doların üzerine çıktı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Altcoin Fiyat Analizi BCH, XMR ve DOGE: 11 Temmuz 2020

Elon Musk: Dogecoin için yapabileceklerim sınırlı

Elon Musk, Twitter üzerinden bir yatırımcının “Dogecoin’in CEO’su Elon Musk, emin ellerdeyiz” tweetine yanıt olarak; “Bilinmesini isterim ki Dogecoin’in resmi bir organizasyonu yoktur. Dogecoin konusunda kimse bana karşı sorumlu değil. Bu nedenle bu konuda adım atma imkanlarım sınırlı.” dedi.

Elon Musk’ın Dogecoin tweetlerini genellikle şaka olarak attığından dolayı pek fazla dikkate alınmamalıdır. Yine de kripto para Twitter Elon Musk Dogecoin hakkında atığı tweetleri baş tacı yapmaktadır.

Dogecoin Kaç TL Kaç Dolar?

Dogecoin şu anda 0,34254 dolardan işlem görüyor. Bu miktar 2,89 Türk lirasına denk geliyor.

doge

Dogecoin Yükselecek mi?

Dogecoin ilerleyen vadede Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin toparlanma ile yükselişe geçebilir. Yukarıda sıklıkla bahsettiğimiz Tesla CEO’su Elon Musk da Dogecoin hakkında olumlu bir tweet atarsa ne kadar yanlış olsa tüccarlar DOGE piyasasına akın edebilir.

Aşağı yönde ise Dogecoin’in fiyatı şu anki piyasa durumu ile benzer olacaktır. Bitcoin, Ethereum ve diğer yüksek piyasa değerli kripto para birimleri geçen hafta yaşanan düşüşten toparlanamazsa DOGE fiyatı keskin bir şekilde düşebilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  26 Ocak Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

İlgili İçerik: Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu